723
Papierośnica srebro częściowo złocone próby 84 cechowane;
waga 211 g. Moskwa, 1886.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Eugenio STANCAMIANO (firma czynna 1870-2017)

724
Naczynie na kwiaty srebro próby 800 cechowane; waga 697 g.
Palermo, 1944-1968.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

725
Kabaret do przypraw srebro próby 800 cechowane; waga 52 g.
Europa Południowa, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

726
Kabaret na ocet i oliwę srebro cechowane; szkło; waga srebra 505 g.
Belgia, Antwerpia, k. XVIII w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Henri SOUFFLOT (firma czynna 1884-1910)

727
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (razem 82 sztuki) srebro próby 1 (950) cechowane; waga 3718 g. (bez sztućców z iworyną).
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832 -1868)

728
Dwie łyżki i widelec deserowe srebro złocone cechowane; waga 131 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Johan Gottlieb ZIMMERMANN (czynny 1791-1831)

729
Chochelka do sosów srebro częściowo złocone cechowane; waga 36 g.
Królewiec, 1795.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Firma CHLEBNIKOW (1867-1918)

730
Cztery widelce srebro próby 84 cechowane; dł. 16,5 cm; waga 161 g.
Moskwa, 1908-1917.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Iwan SZAGIN (czynny 1748-1757)

731
Kubek srebro częściowo złocone, cechowane; waga 94 g.
Moskwa, 1750.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Christian F. HEISE (1904-1932)

732
Buliera na stelażu z podgrzewaczem srebro próby 830 cechowane; waga 1496 g.
Kopenhaga, 1911.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Władysław HEMPEL (1871-1944, czynny od 1904)

733
Koszyczek na cukierki z ruchomym pałąkiem szkło kryształowe, srebro cechowane; wys. 3,7 cm,
średnica 15 cm. Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

734
Kabaret na sól i pieprz srebro próby 3 cechowane; waga 63 g.
Kraków, lata 1922-1932.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

HALLER & RATHENAU (czynni od 1842)

735
Serwis do herbaty srebro próby 12 cechowane; waga 3188 g.
Berlin, lata 60.-70. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

801
Naszyjnik z diamentami 13 szt. diamentów oraz 66 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.ok.0.500, oprawa kamieni - srebro ok.0.800; l. 1890-1900.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

802
Brosza platynowa w stylu art-deco w części centralnej brylant o masie 0,25 ct + 2 szt. brylantów
+ 44 szt. diamentów; platyna pr.0.900 - 0.950, masa całkowita 11.700 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

803
Naszyjnik z diamentami 2 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.870 g. l. 1920-25.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

804
Bransoleta złota 7 szt. szafirów + 5 szt. rubinów + 4 szt. szmaragdów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 26.550 g. Francja, 1950-60.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

805
Kolczyki z diamentami 2 szt. diamentów; złoto pr.0.583.
Rosja, 1900-1910.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

806
Pierścionek z ametystem naturalny ametyst + 16 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.200 g. Francja, 1960-70.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

807
Pierścionek ze szmaragdami 2 szt. okrągłych szmaragdów naturalnych + 24 szt. diamentów;
złoto pr.0.583, masa całkowita 4.420 g.
estymacja: 8 200 - 9 200 zł

808
Pierścionek z szafirem owalny szafir naturalny + 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.620 g., Francja, 1920-30.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

809
Broszka biedermeier, z emalią czarna emalia złotnicza oraz perła naturalna;
złoto pr.ok.0.550, szpilka - złoto pr.ok.0.300; I poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

810
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł słonowodnych South Sea;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.150 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

811
Obrączka Bvlgari różowe złoto pr.0.750, stal szlachetna,
sygn.: BVLGARI, masa całkowita 11.970 g.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

812
Brosza z diamentami 9 szt diamentów + 60 szt. rautów diamentowych; złoto pr.0.585,
oprawa kamieni - platyna pr.ok. 0.950, masa całkowita 4.860 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

813
Bransoleta z rubinami 3 szt. okrągłych rubinów naturalnych + 42 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.585, oprawa kamieni- srebro pr. ok. 0.850. l. 1880-1900.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

814
Pierścionek z diamentami 5 szt.diamentów w tzw. szlifie przejściowym + 22 szt. diamentów
w szlifie rozeta; złoto pr.0.585, masa całkowita 9.000 g.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

815
Wisior z herbem Moskwy - św. Jerzym srebro złocone, pr. 900, 6 szt. rubinów o średnicy 3,1 mm.
Rosja, Moskwa, 1850-1880
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

816
Szpila do szlacheckiego kołpaka srebro niskiej próby, emalia, szkło; średn. 2,6 cm, wys. 2 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

817
Tłok pieczętny z herbem Poraj brąz złocony, kość; pole pieczętne 1,8 x 1,6 cm;
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

818
Tłok pieczętny hrabiów Tyszkiewiczów z herbem Leliwa srebro złocone, karneol; pole pieczętne: 2,4 x 1,9 cm;
Polska, II poł. XIX w.
estymacja: 7 200 - 8 200 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

819
Laska z rączką w formie leżącego pierrota drewno, metal, kość; dł. 91 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

820
Tabakierka zdobiona emalią drewno, skóra, srebro, emalia;
1,7 x 8,5 x 6 cm.
Europa Środkowa (Austria?),
pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

821
Przybory na biurko, dla palących mosiądz, ślady srebrzenia; szkło;
Niemcy, Geislingen, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

822
Patera secesyjna cyna,
szkło szlifowane,
wys. 33 cm.
Polska,
pocz. XX w.

estymacja: 2 000 - 2 400 zł

823
Figurka kobiety z różą kość słoniowa, rzeźbiona, częściowo barwiona; wys. 16,5 cm;
Chiny, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

824
Figurka kobiety z wachlarzem kość prawdopodobnie morsa, rzeźbiona, częściowo barwiona;
wys. 15 cm; Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

825
Aspersorium - kropielniczka domowa mosiądz złocony, emalia komórkowa, onyks; 12 x 8 cm;
krzyżyk: 7,5 x 4,5 cm. Francja, k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Czesław CHOJNOWSKI (odlewnia czynna 1931-1953)

826
Ryngraf z Matką Boską Częstochowską brąz, odlew cyzelowany; 17 x 15 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

827
Ikona procesyjna, dwustronna tempera na desce, złocenia; 53,5 x 45,5 cm.
Rosja. XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

828
Ikona - Prazdniki tempera na desce; złocenia;
45 x 37 cm.
Rosja, Nowozybkow, k. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

829
Ikona - Wniebowstąpienie, w okładzie srebrnym tempera na desce, srebro pr. 84;
14,5 x 11,3 cm; Rosja, 1871.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

830
Ikona - Prazdniki tempera na desce;
34,5 x 29,5 cm.
Rosja po poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

831
Ikona - Św. Praskowia tempera na desce; 30 x 25 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

832
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce; 32 x 27 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

833
Wazon art déco mosiądz, dekoracja techniką Ikora; wys. 20 cm.
Niemcy, Geislingen, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Oliver TUPTON (czynny w XX w.)

834
Para pater art déco brąz, masa plastyczna (na bazie żywicy poliestrowej);
wys. 25,5 cm;
sygn. z tyłu: „O Tupton”.
Anglia? XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK - Pracownia Sztuki Dekoracyjnej, d. Bracia Łopieńscy

835
Wazon z winogronami brąz patynowany, werniksowany, częściowo złocony; szkło; wys. 17 cm.
Warszawa, XX - XXI w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł