14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Adam MICKIEWICZ (1798-1855)

1
Dziady - część I, II i IV ilustracje: Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)
wydane nakładem księgarni H. Altenberg we Lwowie [1896]; 28 x 37,5 cm;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Wincenty POL (1807-1872)

2
Mohort. Rapsod rycerski z podania z 24 ilustracyami Juliusz Kossaka Ilustracje: Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lwów, nakładem Księgarni F. H. Richtera (H. Altenberga),
1883 (wg katalogu Biblioteki Narodowej); 27,5 x 37 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Pinchus KRÉMEGNE (1890-1981)

3
Martwa natura druk artystyczny, papier; 44 x 71,5 cm (wymiary obrazu), 63 x 88 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. d.: Kremegne
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

4
Aktorzy teatru kabuki drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn. l. g. (na klocku).
estymacja: 2 100 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

5
Sad ukraiński litografia barwna, papier; 13 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: JS (na kamieniu)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

6
Wilhelm Tell miedzioryt, karton; 39,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: D. Chodowiecki del et sculpsit
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

7
Świeczniki chrześcijaństwa heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

8
Fryne heliograwiura, papier; 20 x 38 cm (wymiar kompozycji); 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: FRYNE, dat. p. d.: 1889
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

9
Bezdomni z teki "Pożegnanie z Golusem", 1910 litografia, papier;
42,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Autor nieokreślony, XIX / XX w.

10
Zestaw 8 przedstawień: - Piszący mężczyzna, Kobieta z opuszczoną głową, Kobieta z kokiem
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

11
Portret mężczyzny na tle miasteczka ołówek, karton; 19,5 x 13,7 cm w świetle passe partout;
na odwrocie napisy autorskie: WAESZRWSIWILLASEŁO / 500 ZŁ (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

12
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Charles Carl GESMAR (1900-1928)

13
Tancerka, 1920 ołówek, akwarela, złota farba, papier; 48,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: C. Gesmar (ołówkiem); napis l. d.: ... / La Grue. (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

14
Głowa kobiety, 1940 piórko, patyk, tusz, papier; 48 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Adler 1940.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

15
Aleja w parku pałacu w Puławach ołówek, węgiel, papier; 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

16
Villa Falgani w Tarquinii, 1937 akwarela, papier, 27,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: VILLA FALGANI TARQUINIA
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Janina Róża GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ (1902-1995)

17
Widok górski, 1922 olej, tektura; 28 x 33 cm;
sygn. p. d.: J.R. Giedroyć / 1922 r.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jan RYKAŁA (1883-1943)

18
Pejzaż podgórski olej, tektura; 29,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: JRykała (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Wilhelm MITARSKI (1879-1923)

19
Pejzaż górski olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. d.: WMitarski.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

20
Morskie Oko, 1947 olej, tektura; 59,5 x 79,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: StBiechoński / "Morskie Oko" 1947 (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

21
Zima olej, płótno; 101 x 80 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
estymacja: 600 000 - 800 000 zł

Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912-1977)

22
Pejzaż nadwodny [Ujanowice], 1943 olej, tektura; 20 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Oracki-Serwin / Ujanowice 1943.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

23
Pejzaż z drzewem olej, tektura; 29,3 x 23,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha (ołówkiem).
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

24
Okolice Roussillon (Vaucluse) olej, tektura; 44,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: Hayden.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

25
Chłopiec olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

26
Portret młodej kobiety olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d. K. Librowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Erno ERB (1890-1943)

27
Jarmark olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Andrzej PRONASZKO (1888-1961)

28
Starzec pod przydrożnym krzyżem, ok.1908 olej, sklejka; 63 x 54 cm;
sygn. p. g.: and. pronaszko.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

29
Zaduma wiosenna, ok. 1930 olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

30
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953 olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

31
Kotka z kociętami w ogrodzie, 1916 olej, tektura, 21 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

32
Starzec i dziewczyna olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

33
Kataryniarz, 1934 olej, sklejka; 87,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Henryk LANGERMAN (1896-1944)

34
Zaloty - scena idylliczna, 1928 olej, płótno; 64 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Langerman / 28
estymacja: 11 500 - 13 500 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

35
Koncert w atelier II, 1948 olej, płótno; 146 x 97 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

36
Marynarz i dziewczyny [Dziewczyny i marynarz] olej, tektura; 53,5 x 64,5 cm;
sygn. l. g.: J. Popczyk
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

37
Portret aktorki olej, płótno; 76 x 61 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

38
Akt kobiety [z sierpem], lata 30. XX w. olej, tektura; 24 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: AMarczyński
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

39
Macierzyństwo olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Longin ADAMIECKI (1914-1945)

40
Dziewczyna huculska pastel, brązowy papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LAdamiecki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 600 zł

Sacha Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

41
Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935 olej, sklejka;
62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 100 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

42
Wieśniacy, 1908 olej, tektura fakturowana; 45 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Heimroth Kraków 908
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

43
Góralik akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

44
sygn. p. d.: P. Michałowski
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

45
Sanna nocą, 1935 akwarela, ołówek, papier; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Gąsienica Szostak / 1935 / Zakopane
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

46
Zamieć olej, płótno; 84 x 120 cm;;
sygn. p. d.: Gąsienica Szostak
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887-1940)

47
Bielenie płótna, ok. 1925 olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

48
Pejzaż wiosenny, 1917 olej, tektura; 44 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Guranowski / 1917 r.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł