18 marca 2020

Aukcja: 18 marca, godz. 19.30

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

zobacz regulamin aukcji

Teresa TYSZKIEWICZ (1953-2020)

301
Szpilki i ludzie, 1986 szpilki, technika mieszana, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: Teresa TYSZKIEWICZ / 1986 / Epingles et peuple (ołówkiem).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

302
Osobliwe zdarzenie XXVI, 2013 akryl, płótno; 37,5 x 37,5 cm;
opis autorski na odwrocie: JAN DOBKOWSKI / Z CYKLU "OSOBLIWE ZDARZENIE XXVI" 2013 ROK / ACRYL / 37,5 X 37,5 CM.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

303
Znak - 78/34, 1978 collage, asamblaż, płótno; 31 x 22 cm;
sygn. na odwrocie: Teresa Rudowicz / 78/34.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

304
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

305
Bez tytułu serigrafia czarno-biała, papier niebieski; 40 x 30 cm;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

306
Kompozycja III, 1991 akwarela, papier; 31 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 91 (kredką);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

307
Signum II, 1969 akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

308
12.06.05, 2005 akryl, drewno; 48 x 48 x 4 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 12.06.05 / A.NOWACKI / 2005.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Wojciech SADLEY (ur. 1932)

309
Czerwony, 2000 collage, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: SADLEY
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

310
Bez tytułu gwasz, papier; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

311
Róża czerwona, 1976 akryl, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l .d.: Dominik;
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

312
Toledo, 2000 olej, płótno, 100 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: WOJCIECH CIEŚNIEWSKI / „TOLEDO” / OL. PŁ. 100 X 120 CM / 2000 R.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Marek SAPETTO (1939-2019)

313
Robotnicy olej, płótno; 116 x 145 cm;
sygn. na odwrocie: MAREK SAPETTO.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

314
Kompozycja, 1959 monotypia, papier; 29 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

315
Hipnoza, 1985 sucha igła, papier; 29,5 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: EDwurnik / 85 oraz napisy: l. d.: sucha igła 11/11 "Hipnoza"
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

316
Wyrób obuwia, 1995 olej, płótno; 106 x 153 cm;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 38 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

317
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Les Siens, 1969 pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
na odwrociu napis: BTR (dwa pozostałe wyrazy nieczytelne) / 3337 / 1516 / 4858
estymacja: 15 000 - 25 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Adam i Ewa - Adam et Eve, 1988 piórko, tusz, sepia na podrysowaniu ołówkiem, kredka, papier żeberkowy;
98,5 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

Wanda PAKLIKOWSKA - WINNICKA (1911 - 2001)

320
Obraz czerwień-czerń, 1957 olej, tempera, technika własna, karton (wym.: 108 x 75 cm) naklejony na płótno o wym. 122 x 90 cm;
sygn. l.d.: W. Paklikowska - Winnicka na odwrocie nalepka
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

321
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

322
Rys. 7 c.d., 1973 flamaster, ołówek, papier; 29 cm x 21 cm;
estymacja: 4 000 - 6 500 zł

Ryszard OTRĘBA (ur. 1932)

323
Pozorna harmonia, 1996 gipsoryt barwny, papier; 80 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu pracy: pozorna harmonia VII (gipsoryt) 7/50 sygn. i dat. p. d.: Otręba 1996 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

324
Najpierw musi pojawić się księżyc olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. i l. g.: Stasys.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

325
Głowy, 1993 pastel, papier; 41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stasys 93.
estymacja: 5 700 - 7 600 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

326
Stary malarz (Paul Cézanne), 1993 olej, płótno; 140 x 200 cm;
sygn. po prawej: AZ. 93 (monogram wiązany, ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

327
Ostrowik, 1999 akwarela, pastel, papier, 28,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JSienicki' 99 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Witold-K (ur. 1932)

328
Kompozycja, 1964 technika własna, tusz lawowany, papier milimetrowy naklejony na tekturę, całość pokryta werniksem; 39 x 26 cm;
na licu dedykacja: POUR MARIA WITOLD, w kompozyc
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

329
Równowaga, 1982 kolaż, ołówek, kredka, papier zielony; 92 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

330
Znicz, 1982 kolaż, kredka, gwasz, papier czarny; 91 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "znicz" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

331
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

332
Pejzaż miejski z dorożką gwasz, tektura; 36 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. RUDZKA C;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

333
Itea II, 1983 olej, płótno; 85,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak 83.;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

334
Koszyk z tykwami, 1997 olej, płótno; 65,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

335
Postać O., 1985 olej, płótno; 65 x 65 cm;
sygn. l. d.: A. Konwerski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Łada TAJBER, XX w.

336
Kompozycja olej, płótno; 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: Łada Tajber;
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

337
Ogródek przy Jesionowej, 1984 olej, płótno; 72 x 91 cm;
sygn. l. d.: W.ZAKRZEWSKI;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

338
Domek przy drodze w Paestum, 1963 olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. ś. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

339
Wall, 1967 akryl, płyta pilśniowa; 78,5 x 78,5 cm;
na odwrocie naklejka z sygnaturą: Fritz Mikesch oraz tytułem i opisem.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

340
Kompozycja geometryczna akryl, płyta; 70,5 x 58,5 cm.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Celso SALGUEIRO, XX w.

341
Bez tytułu, 1992 akryl, tusz, papier; 36 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie na załączonej kartce: C Salguerio '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Lienhard von MONKIEWITSCH (ur. 1941)

342
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Gerald ACKERGER (ur. 1956)

343
Last Green; 1986/87 technika mieszana, papier; 55 x 77 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi obrazu: ACKERGER 86;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Peter PHILLIPS (ur. 1939)

344
Bez tytułu, 1970 serigrafia, papier; 53 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Peter Phillips 1970, nakład l. d.: 186/200.
estymacja: 700 - 1 000 zł

Grzegorz CHOJNACKI (ur. 1955)

345
Bez tytułu; 1992 technika mieszana, akryl, papier czerpany; 63 x 45 cm;
sygn. i dat. śr. d.: G. Chojnacki '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

346
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jiři BALCAR (1929-1968)

347
Spółka, 1968 akwaforta, papier; 52,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jiri Balcar 68 (ołówkiem); nakład. l. d.: 9/10 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Leszek RÓZGA (ur. 1924)

348
Erato, 1967 akwaforta, papier; 15 x 10 cm (odcisk płyty);
sygn. i opis ołówkiem u dołu: Erato - akwaforta - inv. Leszek Rózga/ 1967
estymacja: 600 - 900 zł