12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 18.00

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak
p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875; firma do 1939 r.)

710
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 714 g.
Warszawa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Zygmunt BUCZYŃSKI złotnik, wg projektu Władysława SKOCZYLASA (1883-1934)

711
Talerzyk w stylu zakopiańskim art déco srebro próby 2 cechowane, waga 125 g.
Lwów, 1931.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

712
Para lichtarzy srebro cechowane, wys. 19,5 cm; waga 438 g.
Niemcy ?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

713
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 84 cechowane; wys. 23,5 cm, szer. 5,3 cm, głęb. 5,3 cm;
waga 200 g. Warszawa, 1865
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Paweł ŁĄTKOWSKI (1900-1944) - wykonawca; Icek EHRLICH (firma: 1885-1939) - złotnik

714
Świecznik chanukowy srebro cechowane; wys. 68 cm, waga 2230 g.
Warszawa, 1908-1915.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Aleksiej S. MARTIANOW

716
Torebeczka balowa ks. Gabrieli Radziwiłłówny srebro próby 84 cechowane; waga 160 g.
St. Petersburg, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

717
Skrzyneczka srebro częściowo złocone próby 88 cechowane; waga 729 g.
Moskwa, 1894
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

718
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; waga 2128 g.
St Petersburg, 1889
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Spółdzielnia Imago Artis (czynna 1945-1998)

719
Cukiernica puszkowa srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; waga 304 g.
Kraków, lata 60. XX w. (po 1963)
estymacja: 4 600 - 5 400 zł

720
Para solniczek srebro częściowo złocone cechowane; waga 222 g.
Wiedeń 1838
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Maison ODIOT (firma czynna 1690), sukcesja BOULENGERA (1906-1956)

721
Waza do zupy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 5994 g.
Paryż, 1 poł. XX w.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Braci Henneberg

1701
Cukiernica art deco plater cechowany (cecha Br. Henneberg); wys. 8 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 8 cm;
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Johann Georg Hossauer

1702
Krater do chłodzenia szampana plater na miedzi cechowany; wys. 22,1 cm , szer. 22 cm, głęb. 21,7 cm;
Berlin, ok. 1850
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1703
Taca plater na miedzi cechowany; wys. 4,5 cm, szer. 55 cm, głęb. 35 cm;
Warszawa, lata 60.-70 XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

1704
Cukiernica plater cechowany; wys. 15,4 cm, szer. 19,3 cm, głęb. 10,7 cm;
Warszawa, 1915-1939
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1705
Cukiernica secesyjna lub naczynie na cukierki plater cechowany, szkło; wys. 18,5 cm, szer. 18,5 cm , głęb. 15,6 cm;
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

1706
Lichtarzyk - bużuarek plater na miedzi cechowany; wys. 8,8 cm, szer. 12 cm, głęb. 11,2 cm;
Warszawa, 1851
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Norblin & Co

1707
Kawiornica plater cechowany; wys. 8,7 cm, średnica 13,6 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1708
Dzbanek do kawy plater na miedzi częściowo złocony cechowany; wys. 19,5 cm, szer. 21,7 cm, głęb. 12 cm;
Warszawa, lata 50.XIX w. (po 1852)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Norblin & Co

1709
Kubek pamiątkowy plater cechowany; wys. 7 cm, średnica 6,2 cm;
Warszawa, ok. 1929
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1710
Cukierniczka neorokokowa srebro próby 800; wys. 7 cm, szer. 11 cm, głęb. 9 cm; waga 142 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1711
Solniczka potrójna srebro częściowo złocone cechowane; waga 198 g.
Berlin 1854-1863
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Wytwórnia Wyrobów Srebrnych SEMIA Dawida Semi

1712
Papierośnica art deco z monogramem SA srebro próby 3 częściowo złocone cechowane, waga 117 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Bruckmann & Söhne - wykonawca; Bückmann - sprzedawca

1713
Kubek króla Saksonii Fryderyka Augusta srebro próby 800 częściowo złocone cechowane; wys. 7,4 cm, średnica 5,5 cm; waga 78 g.
Heilbronn, pocz. XX w. (po 1904)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1714
Para solniczek srebro częściowo złocone cechowane; waga 162 g.
Wrocław, 1854.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

1715
Para solniczek srebro częściowo złocone cechowane; waga 231 g.
Wrocław, 1839-1848.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

1716
Kielich z herbem Pilawa Potockich srebro próby 13 częściowo złocone; wys. 16 cm, średnica 9 cm; waga 241 g.
Niemcy, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

1717
Okucie laski secesyjne srebro próby 3 cechowane; wys. 4,2 cm, szer. 5,7 cm, głęb. 2,3 cm; waga 59 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1718
Mlecznik srebro próby 84 cechowane, częściowo złocone; waga 117 g.
Petersburg, 1853
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

801
Pierścionek z szafirem w formie karmazycji, w centrum kompozycji szafir o masie ok. 4.10 ct,
wokół niego 16 szt brylantów o łącznej masie 0.58 ct (VVS-VS/H),
platyna pr. 0.950.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

802
Kolczyki z szafirami 2 szafiry o łącznej masie 6.50 ct, 40 szt brylantów o łącznej masie 0.70 ct;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.000 g.
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

803
Kolczyki z rubinami 2 szt. rubinów w szlifie łezka o masie łącznej ok. 0.80 ct,
26 szt. rozet diamentowych o masie łącznej ok. 0.55 ct; złoto pr. 0,750.
cecha probiercza Warszawa
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

804
Bransoleta Tiffany&Co przegubowa, złoto pr. 0.750,
masa całkowita 74.880 g.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

805
Wisior z diamentami 64 szt. diamentów fasetowanych o różnym kształcie (owal, prostokąt, okrągły)
o masie łącznej ok. 2.55 ct; białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 12.120 g.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

806
Brosza art déco 31 szt. diamentów fasetowanych o masie łącznej ok. 5.10 ct oraz 34 szt rautów
diamentowych o masie ok. 1.50 ct; białe złoto pr.0.750, masa całkowita 13.975 g.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

807
Bransoleta typu tennis 25 szt brylantów o masie łącznej ok. 6.70 ct ;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 10.015 g.
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Michael KRANTZ (czynny 1787-1816?)

808
Zegarek kieszonkowy srebro, szkło, brąz złocony; średnica 6 cm, głęb. 2 cm;
Warszawa, pocz. XIX w.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

809
Tłok pieczętny Edwarda Raczyńskiego, z herbem Nałęcz mosiądz, drewno - czeczotka; inkrustacje ze srebra i mosiądzu; pole 2 x 1,7 cm;
Poznań, lata 30.- 40. XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

810
Tłok pieczętny do laku z herbem Rogala mosiądz; pole 2,7 x 2,6 cm; głęb. 1 cm.
Polska, XVII w.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

811
Tłok pieczętny gotycki brąz; pole 5,4 x 3,2 cm.
Polska, XV w.
estymacja: 3 200 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Firma EHRHARD & SÖHNE (czynna od 1844 do 2012)

812
Zestaw na biurko: kałamarz, listownik i suszka drewno - czeczota orzechowa, mosiądz;
Niemcy, Schwabisch Gmu¨nd, pocz. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 400 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Firma EHRHARD & SÖHNE (czynna od 1844 do2012)

813
Pudełko gabinetowe na cygara lub papierosy drewno - mahoń, mosiądz; wys. 5,4 cm, szer. 17,8 cm, głęb. 11 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

814
Puzderko z herbem rodziny Hake z Królowego Mostu k. Białegostoku brąz złocony; wys. 3,5 cm, średnica 7,6 cm.
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

815
Karabela polska pamiątkowa, tzw. żałobna, w pochwie (dobieranej) stal, mosiądz, róg, drewniane łubki, skóra; dł. głowni 74 cm,
Polska, głownia XVII/XVIII w., oprawa i pochwa XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

816
Szabla rosyjska wz. 1881-1906, honorowa, „Za odwagę”, z miniaturą krzyża Św. Jerzego, w pochwie stal, brąz złocony, mosiądz złocony, emalia; drewno, skóra;
dł. głowni 77 cm, dł. całk. 91 cm; Rosja, pocz. XX w,
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

FABRYKA BRONI SIECZNEJ „GABRIEL BOROWSKI”

817
Szabla polska, oficerska, wz. 21/22 stal, mosiądz, drewno, skóra, drut mosiężny; dł. głowni 89 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

818
Ikona - tondo - Św. Aleksander Newski tempera na kolistej desce z 1 profilowaną szpongą; papier tłoczony, złocenia;
średnica 41,5 cm, głęb. ca 5 cm. Rosja pocz. XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

819
Ikona miesięczna - Listopad tempera na desce, złocenia; pierwotnie dwie szpongi, 36,7 x 31,1 x 4,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł