03 grudnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

3 grudnia 2019 r., godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

29.11.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
02.12.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
03.12.2019 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 58 są obiektami wybranymi.
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

139
Fragment ogrodu w Busko-Zdroju olej, tektura; 42,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kaliński / 63;

140
Studium ogrodu w słońcu, 1943 olej, tektura; 47 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Kaliński / 43.

P. TACHERZACZEK

141
Kościół Mariacki w Gdańsku olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: P. Tacherzaczek.

Malarz nieokreślony

142
Pejzaż z wodospadem olej, płótno; 45,4 x 26,5 cm.

Malarz nieokreślony

143
Scena pod palmą olej, płótno; 48 x 35 cm;
sygn. śr. d. nieczytelna.

Stefan CHMIEL (1888 - 1978)

144
Portret mężczyzny olej, płyta pilśniowa; 27 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Chmiel / 73.

A. MOREAU - według

201
Zbieranie jabłek brąz patynowany, marmur; wys. 73;
sygn.: A. Moreau.

202
Rzeźba siedzącej dziewczyny terakota; wys. 53 cm;
sygn. z tyłu nad postumentem nieczytelna.

203
Rzeźba błazna drewno polichromowane; wys. 49 cm. Drobne odpryski.

301
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Uczta u Balladyny fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.
Na odwrocie ołówkiem informacje o przedstawionych postaciach i scenach.

302
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Marcin Wenzel jako Filon fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.

303
Andrzej Szarmach [legendarny piłkarz] fotografia czarno-biała, brom; 21,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel: OLYMPIA, Milano.

304
Jacek Gmoch fotografia czarno-biała, brom; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel: OLYMPIA Milano.

Zbigniew RYBCZYŃSKI (ur. 1949)

305
Take Five 72, 2007 technika własna [print]; papier; 15 x 18,5 cm,
sygn. ołówkiem p. d.: Take Five 72 / Zbig /2007;

306
Stereoscopic 180 °, 2007 technika własna (print), papier; 29 x 19,5 cm na arkuszu 43 x 43 cm,
sygn. ołówkiem p. d. Zbig /2007;

Paweł Jarodzki (ur. 1958)

307
Portret druk artystyczny, papier; 21,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.; 49/100.

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

308
Bez tytułu 2098 litografia barwna, papier; 75,5 x 94,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 213/500 (ołówkiem);

309
Zakochani nad miastem 2099 litografia barwna, papier; 76,5 x 100,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 270/500 (ołówkiem);

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

310
Serce na uwięzi, 1972 litografia barwna, papier; 33 x 23,5 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein; opisany l. d.: 5/100.

Stefania DRETLERE-FLIN (1909-1994)

311
Księżycowy byk, 1974 drzeworyt barwny, bibułka; 46 x 26 cm;
sygn. p. d.: 1974 St. Dretlere-Flin; l. d. tytuł pracy i odbitka; odbitka 7 z 8.

312
Paw, 1973 drzeworyt barwny, bibułka 44 x 27 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Dretlere Flin; l. d. dat. i opis; odbitka 2 z 8.

Bogdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

313
Motocross, lata 80. XX w. - projekt plakatu tusz, gwasz, collage, papier; 34 x 24 cm;
sygn. przy krawędzi prawej: B. Wróblewski.

Malarz nieokreślony

314
Martwa natura z kwiatem, 1984 olej, płótno; 70 x 69,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM/ AW 84.

Malarz nieokreślony

315
Niebieska postać, 1984 olej, płótno; 69,5 x 59,5 cm;

Malarz nieokreślony

316
Mężczyzna z martwą naturą, 1984 olej, płótno; 64,5 x 99,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM 84 / AW.

Malarz nieokreślony

317
Kobieta z martwą naturą, 1984 olej, płótno; 65 x 100 cm;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

318
Mojżesz, 1991 technika własna, karton; 86, 5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Lachur 91.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

319
Prorok i koziorożec, 1991 technika własna, karton: 86,5 x 61 cm.
Z pracowni artysty.

A. KORDECKA

320
Wycinanka kurpiowska papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu: ZE ZBIORÓW TUL. R. P., WYK. A. KORDECKA. KURPIE.

601
Trzy wazony szklane szkło bezbarwne, wyciskane; wys. od 16 cm do 25,5 cm;
XX w.

602
Trzy butelki szklane wys. od 24 cm do 43,5 cm;
na jednej z butelek: J. A. BACZEWSKI; na drugiej: ROB.STORCH / Jnh. PAUL HEINZE / WALDENBURG'/Schl.

603
Szklana żardiniera szkło przezroczyste prasowane; wys. 16,5 cm.

604
Zestaw dobierany ze szkła bezbarwnego w składzie: dwie paterki na ryby (3 x 24 x 16 cm), flakonik z korkiem na ocet: wys. 10 cm; odprysk korku.

605
Zestaw dobierany - wazon: szkło rubinowe, złocenie; wys. 20,5 cm;
- szklanica: szkło przezroczyste, złocenie: wys. 12 cm.

MG France

606
Kubełek z ornamentem rokokowym, z wkładem porcelanowym? porcelana, blacha mosiężna tłuczona, farba ceramiczna czarna; wys. 16,5 cm;
sygn. na spodzie zielenią: FRANCE/ monogram MG/ DEPOSE;

ROSENTHAL

607
Dzban i mlecznik porcelana, srebro galwaniczne;
- dzban z pokrywką: wys. 27,5 cm; - mlecznik: wys. 12,5 cm;

Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni

608
Duża patera dekorowana rzeźbami dzieci oraz bukietem kwiatów z ośmioma czarkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kalka; wys. całk. 40 cm; wys. miseczek 7,5 cm;
sygn. w typie Miśni na spodzie kobaltem. podszkliwnym

609
Mały Bachus porcelana, farby naszkliwne; wys. 14 cm;
sygn. na spodzie kobaltem;

610
Małpka i słoń - dobierane słoń: porcelana, farby; wys. 9,5 cm; małpka: porcelana, farby; wys. 6,2 cm; na spodzie wycisk: 364 / 2.

611
Zestaw do alkoholu porcelana, farby;
w składzie: dzbanuszek z korkiem: wys. 16 cm; sygn. na spodzie czerwienią: monogram wiązany / Germany;

612
Zestaw trzech figurek Chińczyków ceramika, farby; wys. od 15,5 cm do 16 cm;
2 poł. XX w.

613
Wazon porcelana, złocenie; wys. 32 cm;
sygn. na spodzie czerwienią: TL VERROCCHIO - Italy - Florence.

614
Para figurek porcelanowych dobieranych: dziewczyna z dzbanem, chłopiec na nartach porcelana, farby, złocenie;
- chłopiec na nartach: wys. 16,2 cm; oznaczenia na spodzie czerwienią: B-C.;

615
Wazon szkło matowione zielone; wys. 22 cm.
XX w.

616
Patera z pąkami ostu porcelana, kalka, złocenie; wys. 11 cm.

MIŚNIA

617
Filiżanka ze spodeczkiem dobieranym porcelana, farby, złocenie; filiżanka: wys. 4,5 cm; spodeczek dobierany: wys. 2,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem znak wytwórni Miśni.

618
Podstawka pod jajka porcelana, kalka, złocenia; wys. 13 cm.

THOMAS BAVARIA

619
Zestaw śniadaniowy z kwiatami porcelana, kalka, farby, złocenia; filiżanka: wys. 8,5 cm; spodeczek: średn. 14,5 cm; talerzyk: średn. 19,5 cm;
sygn. zielenią na spodzie: Thomas / Bavaria.