03 grudnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

3 grudnia 2019 r., godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

29.11.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
02.12.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
03.12.2019 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 58 są obiektami wybranymi.
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

49
Rama ozdobiona ornamentami drewno, gipsatura, farba; 86 x 76 cm, światło ramy: 62,5 x 52,5 cm.

50
Para kinkietów elektrycznych drewno złocone; snycerka; wys. 61 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, Niemcy? 1 poł. XX w.

51
Słup - gerydon drewno, farba; 116,5 x 33,5 x 34 cm;
ślady użytkowania.

52
Para kandelabrów 4-świecowych marmur, brąz patynowany;
wys. 67 cm, podstawy 15,5 x 15,5 cm;

53
Zegar wiszący z inkrustowanymi kwiatami drewno, masa perłowa, złocenie, niklowanie, metal; 74 x 61,5 x 16 cm;
tracza z cyframi rzymskimi;

54
Dywan z motywami zwierzęcymi jedwab, wełna; 158 x 100 cm.

55
Para foteli w stylu biedermeier z intarsjowaną kobiecą postacią drewno, tapicerka; 80 x 53 x 57 cm;
po naprawie, ślady użytkowania.

56
Szafka biblioteczna ażurowa, obrotowa drewno, okleina; 89 x 54,5 x 54,5 cm;
ślady użytkowania.

57
3 fotele tzw. gdańskie dąb, tapicerka;
fotel z rzeźbionymi kwiatami: 130 x 47 x 55 cm; fotel z rzeźbionymi lwami: 122,5 x 49 x 55 cm; fotel z kolumnami spiralnymi: 125 x 47 x 52;

58
Para słupków z drewnianymi festonami drewno, marmur; 101 x 35,5 x 35,5 cm;
na każdym ze słupków jedna listwa urwana.

Spamers GROSSER

101
Mapa Północnej Ameryki, Hand-Atlas, 1900 34,5 x x44 cm (w świetle passe-partout).

102
Mapa Afryki miedzioryt ręcznie kolorowany; 47 x 58 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Noriberggae in Ofireina Kemanniana.

Maria WERTEN [WERTENSTEIN] (1888-1949)

103
New Toys, ok. 1930 litografia barwna, papier; 42 x 32 cm. na papierze 50 x 35 cm;
sygn. l. d. na kamieniu;

104
The Wonder Bird, 1930 litografia barwna, papier; 48,3 x 41,5 cm na papierze 66 x 50,5 cm;
sygn. l. d. na kamieniu;

W. H. BARTLETT- według

105
Grób Kościuszki w West Point (The Tomb of Kosciusko), 1837 staloryt, papier; 12 x 17,5 cm na arkuszu 20 x 27,5 cm;
według rysunku W. H. Bartletta, sztychował R. Young.

G. BODENER ??

106
Grodno, ok. 1700 miedzioryt, papier; 36 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: G. Bodener fec. et ex.

107
Przejście Niemna 1812 (The Boasting Crossing of the Niemen...), Londyn 1816, wyd. E. Orme
akwatinta barwna, papier; 19,5 x 27,5 cm na arkuszu 25,5 x 32 cm.

108
Portrait d'un Bourguemestre według obrazu Rembrandta van Rijna, rytował H. Guttemberg
miedzioryt, papier; 36 x 23 cm (w świetle passe-partout);

109
Przeznaczenie usuwa Ragotin z róży ..., 1739 według Pater Jean-Baptiste (1695-1736), rytował P. Surugue
miedzioryt, papier: 30 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);

110
Kościół parafialny Maria Hilf w Wiedniu miedzioryt ręcznie kolorowany; 28 x 40 cm (w świetle passe-partout);
u dołu opisana: Die Pfarrkirche zur Maria-Hilf, L'eglise Maria-Hilf (Vorftadt Maria-Hilf)

111
Paryż - Kolumnada Luwru [Paris dans sa splender, Colonnade du Louvre] litografia kolorowana, papier; 31 x 45 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Nantes, lith. Charpentier, Edit.-Paris, quai Conti,3;

Wilhelm Friedrich GMELIN (1760-1820)

112
Les Cascatelles de Tivoli, 1791 miedzioryt, papier; 43,5 x 58 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.; pożółkły papier; jedna odbitka znajduje się z Muzeum Brytyjskim.

113
Pochód Lisowczyków według obrazu Józefa Brandta (1841-1915), rytował H. Droehmer (1802-1890) - premia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie za rok 1864

114
Pejzaż wiejski litografia barwna; 50 x 61 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem nieczytelna;

115
Ein wichtiges Geheimnis według M. Wunsch, rytował J. Bankel
miedzioryt, papier; 60,5 x 45,5 cm (arkusz w świetle oprawy).

H. ASCHENBRENNER

116
Fryderyk August Król Saski litografia, papier; 31,5 x 26 cm (w świetle passe-partout).

Albert Henry PAYNE (1812-1902)

117
wg obrazu Daniela Chodowickiego (1726-1801) Ciuciubabka [Blindekuhspiel], ok.1845
miedzioryt punktowy, papier; 16,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);

Artysta nierozpoznany

118
Akt męski piórko, ołówek, papier; 15 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. D.

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

119
Portret dziecka, 1857 ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem)

Malarz nieokreślony

120
Macierzyństwo pastel, papier; 59,5 x 45 cm (w świetle passe-partout).

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

121
Pejzaż akwarela, gwasz, czarna kredka, papier; 35,5 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: H Epstein.

D. U. ARCHANGELSKI, 2. poł. XX w.

122
Wiosna akwarela, papier; 17 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany ołówkiem cyrylicą na odwrocie.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

123
Kwiaty w wazonie, 1937 akwarela, papier; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Leonard Pękalski grudzień 1937.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

124
Portret p. Wandy P . w żółtym szlafroku olej, tektura; 34 x 24 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

125
W plenerze akwarela, papier; 36 x 50 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.

Malarz nieokreślony - pastisz według Ilji Repina

126
Kozacy piszą list do sułtana olej, tektura; 27,5 x 41 cm.

E. BIRK

127
Pejzaż zimowy olej, płótno; 65 x 88 cm;
sygn. l. d.: E Birk.

G. FROST

128
Pejzaż z jeziorem, 1963 olej, płótno; 65 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Frost/ 1963.

Malarz nieokreślony

129
Zwiad olej, sklejka; 22 x 38 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony

130
Obraz dwustronny: pejzaż oraz gałęzi jabłoni olej, sklejka; 54,5 x 43 cm;

Malarz nieokreślony

131
Martwa natura z różami olej, tektura; 45 x 59 cm w świetle oprawy.

Malarz nieokreślony

132
Portret kobiety w czepku, 3 ćw. XlX w. olej, płótno; 40,5 x 32,5 cm;
przed konserwacja;

Malarz nieokreślony

133
Pieta wg obrazu z Tubądzina płótno naklejone na deskę, tempera; 48,5 x 33,5 cm; dwie dziurki w płótnie.

Malarz nieokreślony, XX w.

134
Kwiaty w wazonie według dawnych mistrzów olej, płótno; 51 x 61 cm;

Malarz nieokreślony

135
Rybacy olej, tektura; 36 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

Henryk SIEDLANOWSKI (1906-1979)

136
Pejzaż z kościołem, 1939 olej, tektura; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H. SIEDLANOWSKI-1939.

H. R. KONIGSBRUN

137
Korfu olej, płótno; 99 x 137,5 cm;
sygn. p. d.: Konigsbrun;

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

138
Widok miejski z kościołem olej, tektura; 55 x 48 cm;
sygn. p. d.: Kalinski.