Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1036
Pejzaż górski olej, sklejka, 32,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1037
Kalwaria - pejzaż zabudowany olej, tektura; 30 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1038
Portret kobiety, 1927 pastel, papier żeberkowy; 60,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StHorowicz. / 1927.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Antoni DE BRADE (1887-1973)

1039
Naprawa sieci [Rybak z fajką] pastel, akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 38 cm;
sygn. p. d.: de Brade (sygnatura słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

1040
Na widowni olej, tektura; 15 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

1041
Widok na Wawel, 1938 olej, płótno; 42,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: M Bieszczanin 1938.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

1042
Pejzaż olej, ołówek, tektura; 36,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: ZB.P.;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław ZALESKI (XX w.)

1043
Krzemieniec akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy;
30 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Zaleski / Krzemieniec (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1044
Pejzaż z Kalwarii, 1928 olej, tektura; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Aneri 1928.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1045
Pejzaż górski olej, tektura; 47 x 30,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1046
Chryzantemy akwarela, gwasz, karton; 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki ?, XIX w.

1047
Starzec olej, płótno; 58 x 46 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

1048
Para portretów 1. Portret mężczyzny 2. Portret kobiety
olej, płótno dublowane; 51 x 40 cm; sygnowane
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1049
Nokturn, 1936 gwasz, karton; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1936.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1050
Pejzaż nadbrzeżny olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Tadeusz Władysław KONIEWICZ (1891-1945)

1051
Kościół w Łapsze, 1938 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 63,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: ŁAPSZA 938. / T. Koniewicz.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

1052
Z Bukowiny flamaster, akwarela, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wasilewski;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Adam BATYCKI (1886-1970)

1053
Wiejska dziewczyna szyjąca akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ABatycki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jadwiga SANOWSKA-GAJEK (1910-1989)

1054
Jarmark, 1955 olej, płótno; 46,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sanowska Jadwiga / 1955.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

1055
Portret mężczyzny w kapeluszu - Autoportret?, ok. 1920 olej, płótno; 39 x 30 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

1056
Portret mężczyzny - Autoportret artysty, ok. 1940 olej, tektura; 64 x 47,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

J. KRECZYŃSKA (XX w.)

1057
Martwa natura z kwiatami i owocami akwarela, gwasz, karton; 69,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JKreczyńska 1973 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII W.

1058
Ustanowienie sakramentu Eucharystii olej, płótno naklejone na deskę; 36,5 x 53 cm.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XX w.)

1059
Złotnik lwowski olej, płótno; 78 x 60 cm;
sygn. p. d.: Pod...... (?) - sygnatura nieczytelna
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

GEZA ROZMUS (1898-1989)

1060
Ostatkiem sił olej, płótno; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: - Geza Rozmus -;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

1061
Trzej Święci akwarela, gwasz, karton; 11 x 26 cm;
na odwrocie dwie okrągłe pieczątki: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

201
Zwycięzca brąz patynowany; wys. 68,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, ok. 1890
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jerzy LESKI (1906-1969)

202
Praca brąz patynowany; wys. 28 cm, podstawa 33 x 16 cm.
Polska, 1930 (odlew późniejszy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

203
Matka Boska Immaculata brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, podstawa 12 x 11,5 cm.
Polska, 1929 ( odlew późniejszy)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEZNANY

204
Kobieta z dzbanem brąz patynowany, czarny marmur; wys. 74,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

205
Cztery putta muzykujące, skrzydlate drewno, gipsatura, złocenie; wys. figur ca 48,5// 46,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

AUTOR NIEZNANY

206
Para aniołków wczesnobarokowych, dmących w trąby drewno (lipowe?); podkład gipsowy, polichromia;
Małopolska, 2 ćw. XVII w. (ok. 1650).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEZNANY

207
Figura mnicha drewno woskowane; wys. 76 cm.
Francja?; XVI w.?
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

208
Anioł barokowy drewno owocowe (grusza), polichromowane, na podkładzie kredowo-klejowym;
złocenia; wys. 84, 5 cm. Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

209
Głowa kobiety terakota patynowana; wys. 28 cm, szer. 28 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) - według

210
Paulina Borghese jako Wenus alabaster; wys. 33 cm, dł. 57 cm, szer. 19 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

211
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

212
Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej; wys. 105 cm;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1201
Akt brąz patynowany, granit; rzeźba 11,5 x 9,7 x 7,2 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1202
Akt brąz patynowany, granit; rzeźba 12,5 x 8,2 x 6,8 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

LUCA MADRASSI (1848-1919)

1203
Głowa Chrystusa w cierniowej koronie (trzonek pieczęci lakowej) brąz złocony; wys. 7,5 cm; średnica pola pieczętnego 1,8 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1204
Echo brąz złocony; wys. 6 cm
Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

PAUL DUBOIS (1829-1905)

1205
Amorek z kiścią winogron brąz złocony; wys. 9 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

1206
Kobieta z ptaszkiem brąz złocony; wys. 10,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

MAX HERMANN FRITZ (1875-1948)

1207
Ujeżdżanie rumaka brąz patynowany; wys. 10,5 cm, szer. 2,7 cm, głeb. 8,3 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

AUGUSTE RODIN (1840-1917) według

1208
Całująca się para brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, szer. 25 cm;
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

CLODION (CLAUDE MICHEL) (1738-1814) według

1209
Odurzeni winem brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, oryginał 1780-1790, odlew XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

G. LEVY (1820-1899)

1210
Kobieta z dzbanem przy zdroju biskwit biały; wys. 47,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 17 cm.
Francja, k. XIX w. (powtórzenie późniejsze)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł