Jan CYBIS (1897-1972)

49
Stary Sącz XXXV, 1957 akwarela, gwasz, papier; 37,8 x 56,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 57 r. (ołówkiem);
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

50
Zimowy połów, 1931 olej, tektura; 69 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1931;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

51
Jesień życia, 1923 olej, płótno; 62 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofamnn / 1923
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Józef SZCZĘSNY (1885-1968)

52
Odpoczynek olej, płótno naklejone na tekturę; 42,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Szczęsny.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)

53
Wiejska zabawa akwarela, papier; 27,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: Józef Męcina Krzesz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

54
Scena biblijna, 1885 olej, płótno naklejone na tekturę; 63 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 18 JS (monogram wiązany) 85;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

55
Adoracja pasterzy olej, płótno dublowane; 42 x 52,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

56
Święty Sebastian olej, płótno dublowane; 85,5 x 63 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII/XVIII w.

57
Matka Boska Różańcowa olej, płótno; 189 x 132,5 cm.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Henry DAWSON (1811-1878)

58
Pejzaż romantyczny olej, płótno dublowane; 72,5 x 56 cm;
p. d.: … (ślady sygnatury).
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Roelof Van VRIES (ok. 1631-ok. 1681) - przypisywany

59
Przed chatą olej, deska; 30 x 25 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

60
Bachanalia dziecięce olej, płótno dublowane; 64 x 70 cm;
Obraz został wpisany do rejestru zabytków ruchomych wojewódzkiego miasta Krakowa z numerem M. Wł. 90.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, holenderski (?), XVIII w.

61
Grosz czynszowy olej, płótno; 74,5 x 90,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

1001
Święty Sebastian drzeworyt, bibułka; 18,5 x 12,1 cm (odcisk klocka), 26,5 x 21 cm (wymiar bibuły);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz. 25 (ołówkiem pod kompozycją);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Bencion RABINOWICZ (BENN) (1905-1989)

1002
Teka "Benn" wydawnictwo Louis Hautecoeur, Paryż 1964 r.
kompletna teka zawierająca 14 barwnych litografii, słowo wstępne oraz spis prac
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1003
Zestaw 5 litografii 1. Sportowiec 2. Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką
3. Autoportret 4. Spowiedź 5. Akt
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ossip ZADKINE (1890-1967)

1004
Murzynka (La Négresse) litografia barwna, papier; 65 x 47 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: CV/CL (ołówkiem )
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1005
Zestaw 14 rysunków o tematyce cielesnej i fizjologicznej w tym 1 erotyk [!] 14 szkiców ołówkiem, większość z nich dwustronna;
wymiary różne; nieznany dział twórczości artysty, niektóre z prac o metafizycznym podtekście.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

1006
Myśliwy z psami piórko, tusz, papier; 22,5 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1007
Święty kredka, papier; 11 x 7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETYNIKI / 200 ZŁ (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1008
Kościół ołówek, karton jasnobłękitny (okładka brulionu); 16 x 23 cm;
u dołu napis: NSANOKWIESROBYTAPOWIETSSEŁO;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

WEISS WOJCIECH (1875 - 1950)

1009
Śpiący kot, l. 30. XX w. węgiel, papier, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)

1010
Akt męski - studium akademickie, 1868 r. ołówek, papier, 36 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1011
Miniatura - Profil damy w szalu tempera, kość(?) / papier (?); 8,5 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
opisany przy prawej krawędzi: K. Greve
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

1012
Motyw miejski z kościołem, 1939 akwarela, piórko, tusz, papier; 21 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B. Stawiński / 1939 (data ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1013
Mały kościółek, 1938 akwarela, piórko, tusz, papier; 22 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B. Stawiński / 1938 (data ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

1014
Port - Chioggia koło Wenecji olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. p. d.: Chlebus;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Karl MOHR (1902-?)

1015
Polowanie par force olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

1016
Nad brzegiem rzeki, 1945 olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Mark SIEGBAND (ur. 1923)

1017
Simchat Tora olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Mark Siegband;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef PIOTROWSKI (1878-1944)

1018
Pola Ukrainy olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygn. p. d.: Józef Piotrowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Romolo PERGOLA (1890-1960)

1019
Riwiera Liguryjska olej, płótno; 40 x 80 cm;
sygn. l. d.: Pergola.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)

1020
Wiosna, 1930 olej, tektura; 27,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1930;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1021
Zwózka siana olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

1022
Portret kobiety olej, płótno; 47 x 38 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1023
Portret oficera olej, płótno; 66 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. J… 1828 (słabo czytelna)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1024
Morze olej, płótno; 60 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1025
Martwa natura z filiżankami, 1915 olej, płótno dublowane; 79 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie) i dat.: 1915.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1026
Powrót z pola olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1027
Dziewczyna z kaczeńcami olej, tektura fakturowana; 37,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

1028
Zmierzch olej, tektura; 27 x 38 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

1029
Kwiaty w oknie, 1927 olej, płótno; 60 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.W. Czepita. 1927.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony

1030
Krowy olej, płótno; 101 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: … (słabo czytelna).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1031
Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1032
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1033
Chrystus olej, płótno dublowane (wosk); 35 x 27 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1034
Ślicznotka pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zygmunt SZPINGER (1901- 1960)

1035
Dama w kapeluszu z piórami akwarela, gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Szpinger (słabo czytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł