Jan CYBIS (1897-1972)
Nr katalogowy49
Stary Sącz XXXV, 1957
akwarela, gwasz, papier; 37,8 x 56,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 57 r. (ołówkiem);
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy51
Jesień życia, 1923
olej, płótno; 62 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofamnn / 1923
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Nr katalogowy53
Wiejska zabawa
akwarela, papier; 27,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: Józef Męcina Krzesz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan STYKA (1858-1925)
Nr katalogowy54
Scena biblijna, 1885
olej, płótno naklejone na tekturę; 63 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 18 JS (monogram wiązany) 85;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy55
Adoracja pasterzy
olej, płótno dublowane; 42 x 52,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII/XVIII w.
Nr katalogowy57
Matka Boska Różańcowa
olej, płótno; 189 x 132,5 cm.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Roelof Van VRIES (ok. 1631-ok. 1681) - przypisywany
Nr katalogowy59
Przed chatą
olej, deska; 30 x 25 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, holenderski (?), XVIII w.
Nr katalogowy61
Grosz czynszowy
olej, płótno; 74,5 x 90,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Bencion RABINOWICZ (BENN) (1905-1989)
Nr katalogowy1002
Teka "Benn"
wydawnictwo Louis Hautecoeur, Paryż 1964 r.
kompletna teka zawierająca 14 barwnych litografii, słowo wstępne oraz spis prac
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Ossip ZADKINE (1890-1967)
Nr katalogowy1004
Murzynka (La Négresse)
litografia barwna, papier; 65 x 47 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: CV/CL (ołówkiem )
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy1005
Zestaw 14 rysunków o tematyce cielesnej i fizjologicznej w tym 1 erotyk [!]
14 szkiców ołówkiem, większość z nich dwustronna;
wymiary różne; nieznany dział twórczości artysty, niektóre z prac o metafizycznym podtekście.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
10 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Nr katalogowy1006
Myśliwy z psami
piórko, tusz, papier; 22,5 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: H. Epstein.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy1007
Święty
kredka, papier; 11 x 7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETYNIKI / 200 ZŁ (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
1 100 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy1008
Kościół
ołówek, karton jasnobłękitny (okładka brulionu); 16 x 23 cm;
u dołu napis: NSANOKWIESROBYTAPOWIETSSEŁO;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1 000 zł
WEISS WOJCIECH (1875 - 1950)
Nr katalogowy1009
Śpiący kot, l. 30. XX w.
węgiel, papier, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)
Nr katalogowy1010
Akt męski - studium akademickie, 1868 r.
ołówek, papier, 36 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: HLipiński 7/3 868;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)
Nr katalogowy1012
Motyw miejski z kościołem, 1939
akwarela, piórko, tusz, papier; 21 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B. Stawiński / 1939 (data ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Nr katalogowy1014
Port - Chioggia koło Wenecji
olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. p. d.: Chlebus;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Chlebus;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 600 zł
Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)
Nr katalogowy1016
Nad brzegiem rzeki, 1945
olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. RICHTER-REICH / 1945.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Józef PIOTROWSKI (1878-1944)
Nr katalogowy1018
Pola Ukrainy
olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygn. p. d.: Józef Piotrowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)
Nr katalogowy1020
Wiosna, 1930
olej, tektura; 27,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1930;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.
Nr katalogowy1022
Portret kobiety
olej, płótno; 47 x 38 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Nr katalogowy1024
Morze
olej, płótno; 60 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1026
Powrót z pola
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Nr katalogowy1028
Zmierzch
olej, tektura; 27 x 38 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. l. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1030
Krowy
olej, płótno; 101 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: … (słabo czytelna).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
5 500 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Nr katalogowy1032
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy1034
Ślicznotka
pastel, karton; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. g.: St. Górski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Zygmunt SZPINGER (1901- 1960)
Nr katalogowy1035
Dama w kapeluszu z piórami
akwarela, gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Szpinger (słabo czytelna).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł