1712
Puderniczka z herbami Korczak i Lubicz srebro próby 3 cechowane, złoto, złocenia; waga 122 g. (bez lusterka)
Warszawa, ok. 1922
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ugo Frilli

1713
Puzderko z godłem Królestwa Włoch srebro złocone cechowane, emalia; waga 38 g.
Florencja, lata 20. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Adie Brothers

1714
Pudełko z herbem Dołęga srebro próby 925 cechowane (cechy mocno przetarte), emalia;
Birmingham, lata 20. - 30.XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Izrael Zachoder

1715
Kubek srebro próby 84 cechowane; wys. 7,5 cm, średnica 6,7 cm; waga 66 g.
Kijów, 1892-1907
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1716
Patena (diskos) do liturgii prawosławnej srebro złocone próby 84 cechowane, średnica 13 cm; waga 128 g.
Moskwa, 1828
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1717
Papierośnica z herbem Cholewa srebro częściowo złocone próby 84 cechowane, emalia; waga 148 g.
Moskwa, 1898-1908
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1718
Pojemnik cylindryczny srebro złocone niecechowane, wys. 4,5 cm, szer. 4,5 cm; waga 68 g
Polska, lata 70.-80. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1719
Papierośnica z herbem Radwan srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 194 g
Moskwa, 1908-1917
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1720
Papierośnica lub wizytownik z herbem Zaremba srebro częściowo złocone (cechy nieczytelne)
Polska?, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828, firma do 1939) i Emil RADKE (czynny 1830/32-1868)

1721
Zestaw sztućców srebro próby 84 oraz 12 cechowane, waga 1707 g (bez noży).
Warszawa, 1866 ; widelce i noże do drugiego dania - lata 30.- 40. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Firma Jana Pogorzelskiego

1722
Kubek srebro próby 84 cechowane; wys. 8,5 cm; średnica 6,5 cm; waga 88 g.
Warszawa, 1893
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1723
Kieliszek do jajek srebro częściowo złocone próby 84; waga 47 g
Moskwa, 1890-1896
estymacja: 900 - 1 200 zł

1724
Miniaturowe imbryk i dzbanek złoto, emalia barwna (na dzbanku nieczytelne cechy, na imbryku brak);
Austria?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Stiepan Lewin

1725
6 łyżeczek do herbaty srebro złocone próby 84 cechowane, niello; dł. 14,8 cm; waga 135 g.
Moskwa, 1897
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1726
Tabakierka srebro złocone próby 84 cechowane; waga 90 g.
sygn.: EC, Wilno, złotnik E. Chabas, 1855
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

1727
Trzy zakładki do książek Europa Zach., k. XIX i XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Tiffany & Co

1728
Bransoletka srebro próby 925; dł. ok. 20 cm; waga 32 g.
Nowy Jork, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

1729
Komplet biżuterii - naszyjnik i bransoleta srebro cechowane, malachit; waga 162 g.
Meksyk, Taxco, pocz. XXI w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1730
Plakietka z herbem Abdank srebro niecechowane; wys. 6,5 cm, szer. 5 cm;
Polska, 2 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

801
Pierścionek z szafirem masa całkowita 4.560 g.
Wyrób wykonany we Francji, w latach 20-tych XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

802
Brosza biedermeier masa całkowita 5.390 g.
Wyrób wykonany w Europie Środkowej, ok. 1860 r.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

803
Naszyjnik z brylantami białe złoto pr. 0.750, łańcuszek, masa całkowita 5.110 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

804
Broszka z koralem złoto pr. 0.583, masa całkowita 13.190 g.
Wyrób wykonany w Warszawie, w latach 1950-60.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

805
Komplet biżuterii biedermeier w składzie: brosza, kolczyki oraz szpila,
Wyrób wykonany w Europie Środkowej, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

806
Kolczyki z diamentami białe złoto pr. 0.750, platyna pr. 0.950,
masa całkowita 7.790 g.
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

807
Brosza złota biedermeier złoto pr. 0.750, oprawa kamieni - srebro pr. 0.925, szpilka - złoto pr. 0.585, masa całkowita 19.400 g.
Wyrób wykonany w Europie Środkowej, k. XIXw.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

808
Bransoleta art-deco platyna pr. 0.950, masa całkowita 28.300 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1910-20.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Gino Gullace

809
Ronald Reagan - The president of courage Wydawca Salvatore Dino, 1986, Gold Serie Limited, nakład 999 szt., ten nr 94;
50 x 38 x 10 cm, oprawa wydawnicza.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Shakespeare William

810
Dzieła dramatyczne Wydanie ilustrowane, ozdobione 545 drzeworytami;
T. 1-3 komplet Warszawa 1875-1877.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 300 zł

811
Bransoleta patriotyczna srebro, emalia, gilosz; dł. ca 18,5 cm, wys. ogniw 3 cm; waga całk. 81 g.
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

E. BRIETZE - zakład introligatorsko-złotniczy

812
Teka z herbem Pilawa hrabiów Potockich drewno, tektura, plusz czerwony, błękitna mora, mosiądz złocony, grawerowany, emalia, złocenia;
31,5 x 37 x 8,3 cm. Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

813
Tłok pieczętny z herbem Jelita hrabiów Zamoyskich brąz złocony i patynowany; średnica pola 1,3 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

814
Tłok pieczętny z herbem Szreniawa książąt Lubomirskich srebro, agat pasiasty; pole 1,2 x 1 cm;
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

815
Gotycki tłok pieczętny do laku brąz; 4,2 x 2,7 cm.
Polska?; XV w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

816
Para lichtarzyków secesyjnych brąz patynowany; wys. 18,5 cm, szer. 8,2 cm;
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

817
Tabakierka złoto pr. 585, waga 74 g; giloszowanie, moletowanie, emalia kobaltowa; 1,8 x 8 x 5,6 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

818
Ikona - Zwiastowanie tempera na desce, złocenie na pulment; 76,5 x 38 x 5,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

819
Ikona - czteropolowa, tzw. rodzinna tempera na desce, 2 szpongi profilowane; 43,5 x 38,5 x 6,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

820
Dzwon z Nysy, poświęcony Świętej Rodzinie spiż, żelazo; wys. 27 cm, średnica 27 cm, dł. serca 27 cm.
Nysa, 1751
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Fabryka Broni Siecznej GABRIEL BOROWSKI

821
Szabla polska, oficerska, dla wszystkich rodzajów broni, w pochwie, wz. 21/22 stal, mosiądz, drewno, skóra, galon, biały metal; dł. głowni 80 cm;
Polska, Warszawa, lata 20/30. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

822
Zegar szafkowy typu „religieuse”, z konsolą dąb czerniony, heban, brąz złocony, plusz, markieteria - szylkret, mosiądz, cyna; szkło, stal;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

823
Zegar portykowy drewno czernione, czeczotka, alabaster, brąz złocony, mosiężna blacha złocona, lustra, szkło,
emalia; wys. 67 cm, szer. 38 cm, głęb. 14,5 cm. Wiedeń, ok. 1820
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zegarmistrz HENRI JACOT (1796-1867, zał. warsztatu 1820)

824
Zegar podróżny, z repetierem i budzikiem brąz złocony, szkło fazowane, emalia; wys. z antabką 17,5 cm, szer. 9,8 cm;
Francja, Paryż, Rue Montmorency, ok. poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Warsztaty zegarmistrzów: LAGARDE, VINCENTI & Cie, ROBERT

825
Zegar szafkowy w typie Boulle’a, z figurą skrzydlatej Sławy drewno, brąz złocony, szylkret, mosiądz, emalia, szkło, stal;
Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

826
Lampa podłogowa, art déco drewno (mahoń), metal niklowany, szkło mleczne, prasowane, matowane; wys. 173 cm,
podstawa 34 x 34 cm, średnica klosza 40 cm. Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 200 zł

827
Żyrandol dwuramienny, art déco mosiądz niklowany, szkło powlekane, farby emaliowe; wys. 62 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

828
Lustro ścienne, owalne, neoklasyczne drewno, gipsatura, złocenie, tafla lustrzana; wys. 92 cm, szer. 100 cm, głęb. 4,5 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fabryka Lamp Naftowych BRÖKELMAN, JAEGER & BUSSE

829
Lampa naftowa, wisząca, secesyjna mosiądz, szkło, porcelana; wys. 107,5 cm;
Niemcy, Neheim a. d. Ruhr, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł