Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

1
Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882 ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Autor nieokreślony polski, XIX/XX w.

2
Apoteoza władcy, ok. 1925 węgiel, karton; 91 x 151 cm.
Interesująca kompozycja historyczna, być może szkic do monumentalnej realizacji:
obrazu?, malowidła ściennego?.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

3
Przysięga, 1867 ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

4
Czytająca list olej, tektura; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

5
Wnętrze olej, tektura fakturowana; 30 x 41 cm;
sygn. p. d.: Landau;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

6
sygn. l. d.: Halicka;
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

7
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. g.: W. D. Terlikowsky.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

8
Kwiaty olej, płótno; 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

9
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

10
Odpoczynek nad rzeką olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: N. Gutman;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

11
Na wybrzeżu akwarela, ołówek, papier; 33 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Eptein (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

12
Falaises, ok. 1927 olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p. d.: Tadé Makowski
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

13
Martwa natura z melonem, ok. 1930 olej, płótno; 31 x 45 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Henry ROSENBERG (1858-1947)

14
Martwa natura z kwiatami, ok. 1925 olej, płótno, 100,5 x 81 cm;
sygn. u dołu: H. Rosenberg 19 ?
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

15
Ewa olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

16
Polowanie, 1923 olej, płótno; 57 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1923.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

17
Pędzący zaprzęg olej, sklejka; 17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

18
Napad wilków, 1925 olej, płótno; 88,5 x 146 cm;
sygn., dat. oraz dedykacja okolicznościowa p. d.: Panu Reibschydowi / Wojciech Kossak / 1925.
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Michał BYLINA (1904-1982)

19
Bitwa pod Brodami i Beresteczkiem 29 lipca - 3 sierpnia 1920 roku, 1934 olej, płótno; 85,5 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: M. BYLINA 34.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) - pracownia

20
Wesele krakowskie, 1950 olej, płótno; 51 x 70 cm;
napis i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1950;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

21
Próba konia, ok. 1925 olej, płótno; 68 x 116,5 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

22
Huzar napoleoński na wielbłądzie - z cyklu obrazów przygotowawczych do panoramy „Bitwa pod piramidami”, ok. 1912 olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WKossak.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

23
Zaprzęg olej, tektura; 28 x 36 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

24
Gwardziści armii napoleońskiej strzegący kwatery Cesarza, 1926 olej, tektura; 48 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1926;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

25
Widok na Tatry, 1932 olej, płótno; 61 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1932.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

26
Dworek, ok. 1925 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

27
Nokturn z chatą i ulami, ok. 1906 olej, tektura; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: 76 mak/ (…) 18;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

28
Targ kwiatowy w Amsterdamie olej, płyta pilśniowa: 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: F.M. RICHTER-REICH.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

29
Przekupki na targu olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

30
Satyr, 1927 olej, tektura; 68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1927;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Roman Jarosław HEGER (1909-1993)

31
Akt kobiecy leżący olej, płótno; 89 x 117 cm;
na odwrocie, na płótnie napis oraz kartka papieru z potwierdzeniem autentyczności
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski?, XX w.

32
Dama w fotelu, 1923 olej, płótno; 71 x 80 cm;
sygn. p. d.: … 1923 (słabo czytelnie, cyrylicą?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

33
Akt leżącej modelki olej, płótno; 46 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

34
Bartosz Głowacki, przed 1910 olej, tektura; 46 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

35
Autoportret, 1953-1954 olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne: St.Cz. / inw. / 253
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

36
Kobieta - demon olej, tektura; 48 x 34 cm;
sygn. l. d.: F Żmurko;
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Jan CIĄGLIŃSKI (1858-1913)

37
Chłopczyk z pieskiem - Przyjaciele, 1888 olej, płótno dublowane (wosk); 68 x 52 cm;
dedykacja wraz z sygnaturą i datą l. g.: Kochanej Bratowej / JCiągliński / 1888 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

38
Góralskie zaloty olej, płótno; 80 x 61 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

39
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

40
Z moich wrażeń - Motyw z Maroka, 1936 olej, tektura fakturowana; 50 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1936 (data słabo czytelna);
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

41
Ulica arabska olej, sklejka; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Laszenko.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

42
Grzech królewski zdemaskowany [Przyłapani kochankowie] olej, tektura; 54,5 x 67 cm;
sygn. l. d.: WT.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

43
Poranek nad kalwaryjskimi polami, ok. 1920 olej, płótno; 35 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

44
Pejzaż, 1902 olej, tektura; 47 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20.ii.02;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

45
Strumyk leśny, 1932 olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewcz 1932;
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

46
Portret generała Levina Friedricha von Hake - gubernatora Szczecina olej, płótno dublowane; 81,5 x 67 cm;
na odwrocie opisany
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

47
Eugenia z Kaczkowskich Trylska olej, płótno dublowane (wosk); 105 x 69 cm;
sygn. p. d.: St. Zawadzki;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894) - przypisywany

48
Śmierć Władysława Łokietka olej, płótno; 39,5 x 55,5 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł