02 lipca 2019

Aukcja: 02 lipca, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
25 czerwca - 02 lipca

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

349
sygn. dat. i opisany u dołu: 133/360 "Gradacja na trójkąt " Jerzy Grabowski 69 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

350
Świteź pastel, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Świteź/ S Ż
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

351
Regeneration litografia, papier; 42 x 39 cm;
sygn., opisana i numerowana u dołu: 16/300 "Regeneration" / "0" W.SIUDMAK;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

352
Nimfa i bestia pastel, papier żeberkowy; 45,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: S Ż
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

353
Erotyk - dziewczyna i chłopak, 1959 ołówek, papier; 16,6 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ / 1959.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

354
Królowa olej, płótno; 102 x 82 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

355
Autoportret pastel, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

356
Anioł brąz patynowany, agat; wys. 38 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

357
Konik morski rzeźba w brązie, wys. 39 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

358
Motylek brąz patynowany, agat; wys. 14,5 cm; szer. 16 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

359
Pancerz brąz, marmur; wys. całkowita: 14 cm;
sygn. na dole torsu: MITORAJ.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

360
Akt kobiecy, 1991 brąz patynowany; wys. całkowita 62,5 cm;
sygn. i dat. na podstawie: MKonieczny 91, na dole podstawy numer
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

1301
Akt leżący, 1996 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.
estymacja: 1 700 - 2 400 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

1302
Ona, 1995 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1995.
estymacja: 1 700 - 2 400 zł

HENRYK PŁÓCIENNIK (UR. 1933)

1303
Monotypia +, 2011 monotypia, karton szary; 60,5 x 46,5 cm (całość);
estymacja: 1 700 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1304
Arcydzieło I, 1979 Autocynkografia; 58,5 x 46,5 cm;
sygn. i opisane d.: "Autoportret I" Autocynkografia 1979 (H.P.) Henryk Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold - K (ur. 1932)

1305
Symfonia dla Ludzi giclee, podmalowane akrylem, płótno; 71,5 x 48 cm;
opisane u dołu: 13/185 glice+acrylic Symphony for people # I, sygn. i dat. p d.: Witold-K. 2006.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold - K (ur. 1932)

1306
Wspominając dziadka giclee podmalowane akrylem, płótno; 67 x 50,5 cm;
opisane u dołu: 99/250 glice+acrylic "Wspominając dziadka"; sygn. i dat. p d.: Witold-K. 2001
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Sławomir CHRYSTOW (ur. 1976)

1307
Zestaw dwóch grafik 1.Kopozycja - akwaforta, akwatinta,
2. Fantastyczne zwierzę, akwaforta,
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

1308
Autolitografia, 1949 autolitografia, papier; 38 x 49 cm (w świetle passe-partout);
wtórny napis na odwrocie oprawy: Tymon Niesiołowski / autolitografia z Teki z 1949r. / Sygnatura
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985) - ?

1309
4 prace 1.Wierzba - litografia barwna; 2.Ona i on - litografia barwna;
3. Akt - litografia barwna; 4.Akt II - gwasz
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

1310
Siedząca kobieta węgiel, papier kremowy; 42 x 29,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

IWAN KULIK (UR. 1959)

1311
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

IWAN KULIK (UR. 1959)

1312
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

IWAN KULIK (UR. 1959)

1313
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty olej, płótno; 100 x 140 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

H. WITOŃ, XX / XXI w.

1314
Kompozycja, 2010 deska, metal, olej; 101 x 62 cm
sygn. i dat. na odwrocie l. d. odręcznie: Hwitoń / grudzień 2010 r.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

ROBERT OLSZOWSKI (UR. 1969)

1315
Czas i przestrzeń, 2017 akryl, płótno, 90 x 130 cm; na odwrocie na płótnie opis autorski: ROBERT OLSZOWSKI / "CZAS I PRZESTRZEŃ" / 2017 R / AKRL
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

1316
Kompozycja, 2003 akryl, płótno; 80,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Hołard 2003.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1317
Bez tytułu (50), 1977-2014 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz 14;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Malarz nieokreślony, krakowski (?), XX / XXI

1318
Abstrakcja olej, płótno; 70 x 108 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1319
Interwały postfizykalne LX, 2012 olej, akryl, płótno; 100 x 65 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lucjan ZAMEL (1933-1994)

1320
Postać olej, płótno; 78 x 55,5 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: ZAMELL; oraz data l. d.: 59;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Stanisław POZNAŃSKI (1909-1996)

1321
Plac Zamkowy Warszawy, 1990 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. g.: ST. POZNAŃSKI;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

1322
Baletnica olej, płótno; 55 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Igor Talwiński.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

KRYSTYNA HUMIENNA

1323
Brama z drzew nad jeziorem Wigry, 2001 akwaforta, papier, sygn. i dat. u dołu: Nr 3 akwaforta, "Brama z drzew nad jeziorem Wigry", KHumienna 2001; 34 x 25,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

KRYSTYNA HUMIENNA

1324
Brzoza, 1999 akwaforta, papier; sygn. i dat. u dołu: No 10 akwaforta, "Brzoza" , K.Humienna 1999 r., wym: 37 x 25,5 cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

STANISŁAW KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

1325
Hiob - Jerzy Nowak w roli Hioba olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski / 982;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Mirosław GÓRSKI (ur. 1957)

1326
Szlaban, 1989 olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIROSŁAW GÓRSKI '89, opis autorski na odwrocie, na płótnie: MIROSŁAW GÓRSKI ' 89 / "SZLABAN" / 70 X 95 / OLEJ, PŁ
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Leon ŚLIWIŃSKI (1916-2001)

1327
Martwa natura z owocami tempera, papier; 47,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Roman BANASZEWSKI (ur. 1932)

1328
Dziewczyny, 1999 akryl, ołówek, płytapilśniowa; 28,5 x 38 ,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Allan RZEPKA (ur. 1940)

1329
Wystarczy zmienić obrus XIV, 2005 olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d. wzdłuż krawędzi: allan 2005 I / VI;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

1330
Nokturn olej, płótno; 54,5 x 76 cm;
sygn. p. d.: HEN. WÓJCIK;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

MACK BILL

1331
Taniec terakota; 70 x 57 cm;
sygn. g. p.: bill mack
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej PILICHOWSKI-RAGNO (ur. 1967)

401
Bez tytułu, 2018 fotografia cyfrowa, wydruk na papierze archiwalnym; 30,5 x 45,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2018 (ołówkiem na passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

402
Bez tytułu, 2018 fotografia cyfrowa, barwna, wydruk na papierze archiwalnym; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2018 (ołówkiem na passe-part
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Franek XAWERY (ur. 1988)

403
Gdzie rodzi się nienawiść, 2019 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. l. d.: Franek Xawery;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Marta KAWIORSKA (ur. 1983)

404
Odblask, 2014 olej, płótno; 90 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: M. KAWIORSKA / ODBLASK" /
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Joanna RATAJCZAK-KUROWICKA (ur. 1972)

405
Światło - przestrzeń, 2008 miedź, drewno; 110 x 78 cm;
sygn., dat. i opisana: Joanna Ratajczak-Kurowicka/Światłoprzestrzeń/
estymacja: 4 500 - 6 500 zł