Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1953)

1124
Łodzie nad jeziorem olej, tektura; 26,3 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Pieniążek;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1125
Myśliwy olej, tektura; 43 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Breitenwald (przy krawędzi).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Maria NIEDZIELSKA (1976-1947)

1126
Wisła w okolicach Tyńca, 1932 olej, tektura; 17 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. NIEDZIELSKA / 1932.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Józef ROJKOWSKI, XX w.

1127
Martwa natura z chryzantemami i owocami, 1949 olej, płyta; 59 x 69 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Rojkowski Józef / Kraków 49;
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1128
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: Lubański
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

1129
Portret we wnętrzu gwasz, olej, tektura; 32 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Piotr WALIGÓRA (1909-1968)

202
Narciarz - zwycięzca drewno jesionowe?; wys. 34,5 cm, szer. 15 cm;
Polska, Zakopane, 1952
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

George VAN DER STRAETEN (1856-1928)

203
Popiersie kobiety z kokiem brąz patynowany, malowany; wys. 37,5 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leon BUREAU (1866-1906)

204
Bażant brąz patynowany, malowany, pozłacany; wys. 29 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), ok. 1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

G. FORZELLI

205
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Paul MENGIN (1853-1937)

206
Popiersie dziewczęcia biały marmur; wys. 46,5 cm, szer. 29 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

207
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

1201
Dziewczyna z łabędziami brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 27 cm;
Niemcy?; k. XIX w. (bez sygnatury)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

IRENÉE ROCHARD (1906-1984)

1202
Psie zaloty brąz patynowany; wys. 15 cm, szer. 12,5 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

PAWEŁ KOWALCZEWSKI (1865-1910)

1203
Urwis brąz patynowany, granit; wys. 11,5 cm, szer. 4 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

FRANZ XAVIER BERGMANN (1861-1936)

1204
Akt kobiety brąz polichromowany; 3 x 13,6 x 3,8 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

ANTONI KURZAWA (1842-1898)

1205
Polonez brąz patynowany; wys. 11 cm, szer. 5,9 cm;
Polska, mod. ok. 1881, odlew XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

601
Wazon secesyjny z nimfą Nieustalona europejska pracownia ceramiczna -
sygnowany wyrób autorski: A. Nanteuil (autor nieznany), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Imperial Amphora, Turn (Teplitz)

602
Wazonik z reliefem plecionką i z gałązką nenufarów Imperial Amphora (Riessner & Kessel),
Turn -Teplitz, Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

603
Skradająca się pantera Francja, krąg Charlesa Lemanceau (1905-1980) i jego realizacji
w Manufacture de Faiences d’Art de Saint Clément, XX w. (okres powojenny?).
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

604
Talerz dekoracyjny z groteską i miniaturą: Diana wyruszająca na łowy majolika, szkliwo cynowe, farby podszkliwne, koperta ołowiowa z krakelurą;
średn. 51,5 cm; nie sygnowany. Włochy, XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

Atelier Heleny Wolfsohn, Drezno

605
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z miniaturami dworskimi á la Watteau w rezerwach Niemcy Drezno, atelier malarskie Heleny Wolfsohn i następców
(Emilie i Leopold Elbowie), kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

606
Waza z pokrywą, z miniaturami napoleońskimi, na talerzowej podstawie (presentoir) Francja, nieustalona wytwórnia porcelany.
Dekoracja malarska: Paryż, Grisard (malarz-dekorator i grawer na porcelanie), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

607
Talerz dekoracyjny z miniaturą bachiczną Naśladownictwo wyrobu wiedeńskiego (manufaktury cesarskiej w Wiedniu),
Austria - Czechy, poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Edme (i Emile) Samson w Paryżu (wytwórnia zał. 1845)

608
Para wazonów z puttami, dekoracją kwiatową i miniaturami z ptakami Francja, Paryż, wytwórnia Samsonów
(Edme i syna Emila- od ok. 1860), kon. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1601
Flasza myśliwska Szkło dmuchane, przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, otrawiane; mosiądz platerowany;
Śląsk?; 3 tercja XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1602
Talerz dekoracyjny, z miniaturą wg Angeliki Kaufmann Damon i Delia? Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
Austria - Czechy, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1603
Talerz dekoracyjny z miniaturą mitologiczną wg Angeliki Kaufmann?, Sąd Parysa ? Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
Austria - Czechy,2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1604
Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową i dekoracją nakładkami kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
Niemcy, Nadrenia, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego w Pacykowie k/Stanisławowa

1605
Zespół 15 figurek - zabawek ceramicznych Polska, okres międzywojenny (lata 20./30. XX w.).
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

1606
Wazon ceramiczny zielonkawy Nieustalona europejska pracownia ceramiczna - wyrób autorski, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

MODEL: Karl BAYREUTHER (1891-1953)

1607
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX w.; 1938 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Firma platernicza Famak (czynna w latach 20.-30.XX w.)

701
Cukiernica art déco plater cechowany (FAMAK/ŁÓDŹ - w owalu); wys. 10 cm, szer. 16 cm;
Łódź, lata 30. XX w
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

702
Zespół 12 łyżeczek, łopatka i nóż do deserów w etui srebro próby 1 cechowane; waga 637 g.
Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

CPLiA - Cepelia (czynna 1949-1990)

703
Papierośnica męska z herbem Wierusz srebro próby 3 cechowane, waga 143 g.
Warszawa, 1949-1954
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

704
Pudełko na papierosy z herbem Dołęga srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, 800, znak firmy), drewno;
waga całkowita 144 g. Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Tétard Freres (założona w 1880 roku)

705
Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 2378 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Vincenz Czokally (czynny 1864-1890, firma czynna do 1910, od 1896 jako Wu¨rbel & Czokally)

706
Patera owalna srebro próby 3 cechowane; waga 736 g.
Wiedeń, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875, firma do 1939)

707
Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane, waga 1028 g.
Warszawa, 1852
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Dawid ? ARON (czynny w latach 20.-30. XX w.)

708
Patera srebro próby 800 cechowane, waga 2271 g.
Królewiec?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Württembergische Metallwarenfabrik

1701
Paterka secesyjna plater cechowany; wys. 10,3 cm, szer. 24,5 cm, głeb. 16 cm
Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

1702
Koszyczek łódkowaty srebro próby 2 cechowane; waga 477g
Portugalia, Porto, 1 ćw. XX w
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

R. Wallace & Sons Mfg, Co. (czynna od 1871)

1703
Talerz okrągły srebro próby sterling (925) cechowane; waga 259 g.
Wallingford, Connecticut, lata 30. XX w. (po 1934)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Samuel Filiander

1704
7 łyżek do zupy srebro próby 84 cechowane; dł. 22 cm, waga 509 g.
Petersburg, 1869
estymacja: 900 - 1 200 zł

1705
Papierośnica srebro próby 84 cechowane; waga 77 g.
Moskwa, 1908-1917
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

801
Brosza złota art-deco 2 szt. naturalnych prostokątnych rubinów oraz 2 szt naturalnych perełł;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.600 g.
Wyrób
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

802
Bransoleta z szafirami 9 szt. naturalnych okrągłych szafirów;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 12.800 g.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł