803
Pierścionek z diamentami
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.600 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
805
Brosza z białym szafirem
oprawa złoto pr. 0.583 (56), masa całkowita 7.060 g.
Brosza wykonana ręcznie, prawopodobnie w okresie Rosji carskiej.
estymacja: 5 500 - 7 300 zł
estymacja: 5 500 - 7 300 zł
809
Pierścionek z kameą
złoto białe i żółte pr. ok. 585, masa całkowita 2.950 g.
Wyrób wykonano ręcznie w latach 1900-1910, we Francji.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
811
Pierścionek ze szmaragdem
szmaragd naturalny + 2 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.300 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
813
Pierścionek z brylantami
brylant o masie ok. 0.23 ct + 8 szt brylantów;
złoto białe i żółte pr. 0.583, masa całkowita 4.400 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
815
Sygnet złoty art-deco
z monogramem grawerowanym w dwubrawnym agacie;
złoto pr.0.500, masa całkowita 7.080 g. Wiedeń, okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
817
Ekrytuar z alegorią Malarstwa i Rzeźby
brąz złocony; wys. 13 cm, szer. 27,3 cm;
Anglia, Bath, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Anglia, Bath, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
819
Trzy tłoki pieczętne z herbami Zaremba, Sas i Sosnowski
Polska, pocz. XIX w. oraz k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Friedrich GORNIK (1877-1943)
Nr katalogowy821
Ekrytuar i suszka z figurkami bażantów
brąz patynowany, drewno, szkło;
Austro-Wegry, Wiedeń, pocz, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
823
Model statku żaglowego (dżonki)
srebro (filigran); muszla; wys. 36,5 cm, dł. 51 cm,
Chiny, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Chiny, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
LEGRAS & Cie VERRERIES ET CRISTALLERIES
Nr katalogowy825
Lampka buduarowa, elektryczna, secesyjna
szkło warstwowe, powlekane, otrawiane, mosiądz brązowiony,
malowany; wys. 35 cm; Francja, St. Denis, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
MANUFACTURE ROYALE DE CHATELLERAULT
Nr katalogowy827
Szabla francuska szwoleżerów, w pochwie, wz. 1822
stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91 cm,
Francja, 1843
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Francja, 1843
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Rusznikarz MORGENROTH IN GERNRODE
Nr katalogowy829
Strzelba myśliwska, dubeltówka, kapiszonowa
stal, drewno orzechowe, mosiądz, róg; intarsja, inkrustacje, macica perłowa;
dł. luf 83 cm; Niemcy, Quedlinburg-Gernrode, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Fabryka Lamp Naftowych i Palników OTTO MÜLLER
Nr katalogowy831
Lampa naftowa w formie wazonu
porcelana, mosiądz, szkło przeźroczyste i mleczne; wys. 67,5 cm;
Berlin, Miśnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
Berlin, Miśnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
Firma BRACI ŁOPIENSKICH
Nr katalogowy833
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy, w stylu II Cesarstwa
brąz patynowany i złocony; wys. ca 68 cm;
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
834
Dekoracyjna waza - amfora, w stylu II Cesarstwa
ceramika, brąz; wys. 98 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
11 000 zł
835
Zegar kominkowy z wizerunkiem rzymskiego filozofa
marmur szary, brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
JEAN JOSEPH ROBIN (zm. 1858)
Nr katalogowy838
Zegar - amfora
brąz złocony, stal; wys. 34 cm;
Francja, Paryż, ok. 1840
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Francja, Paryż, ok. 1840
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
842
Lustro ścienne, owalne, neorokokowe
tafla lustrzana, drewno, gipsatura, złocenie, snycerka;
wys. ca 130 cm, szer. ca 91 cm; Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
843
Para postumentów w stylu neorokokowym
mahoń; 110 x śr. 41 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
3 800 zł
844
Skrzynia huculska
drewno dębowe, żelazo; wys. 72 cm, szer. 99,2 cm;
Huculszczyzna, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Huculszczyzna, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
1 800 zł
Firma ROMAN PLEWKIEWICZ (filia WMF)
Nr katalogowy1801
Dzban do wina
stop cynowy „Britannia”; wys. 33,3 cm, szer. 14,5 cm;
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Nr katalogowy1803
Patera secesyjna
stop cynowy „Britannia”, szkło; wys. 42,5 cm, średnica misy 31 cm;
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1804
Tłok pieczętny do laku, z herbem szlacheckim Ślepowron
mosiądz, drewno toczone, czernione; dł. z trzonkiem 8 cm;
Polska, pocz. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Polska, pocz. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 500 zł