Portret kobiety
węgiel, papier; 65 x 51 cm; sygn. p. d.: Józef Mehoffer; estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Nr katalogowy 10
Portret doktora Adama Rydla, przed 1913
węgiel, papier; 57 x 71 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Józef Mehoffer; estymacja: 13 500 - 18 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Nr katalogowy 103
Dziewczyna i maska, ok. 1915
pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm; sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem); estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)
Nr katalogowy 104
Zmierzch - Zakole Wisły w Krakowie, 1900
pastel, papier na płótnie; 65 x 101 cm; sygn., dat. i opisany l. d.: Stanisław Fabijański Kraków 1900. estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy 106
Kwiaty w wazonie, 1913
akwarela, karton naklejony na tekturę; 90 x 63 cm; sygn. i dat. p. g.: LWyczół / 1913. estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Nr katalogowy 107
Konie w stajni, 1832-1835
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 52,3 cm; sygn. p. d.: P. Michałowski. estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy 112
U Chrystusa, 1920
olej, tektura; 22,5 x 14 cm; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920; estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Nr katalogowy 114
Akt w pantofelkach
olej, płótno naklejone na tekturę; 71 x 51 cm; sygn. l. d.: WWeiss. estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy 118
W letnim słońcu
tempera, tektura; 49 x 71 cm; sygn. p. d.: StKamocki; estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Nr katalogowy 121
Pejzaż z drzewami
olej, deska; 15 x 11,5 cm; sygn. p.d.: JAN STANISŁAWSKI. estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Nr katalogowy 124
Lido jesienią, przed 1932
olej sklejka; 22 x 32 cm; sygn. i opisany l. d.: ... / … grzywalski (zatarta); estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Nr katalogowy 127
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897
olej, płótno na tekturze; 34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout); estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Jean PESKÉ (1870-1949)
Nr katalogowy 128
Odpoczynek w parku
olej, płótno; 55 x 33,5 cm; sygn. l. d.: Peské. estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Nr katalogowy 130
Pejzaż z wodnym jazem
olej, płótno; 54 x 65 cm; sygn. p. d.: H. Epstein. estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Mela MUTER (1876-1967)
Nr katalogowy 131
Martwa natura z dzbanem i wiśniami
olej, sklejka naklejona na deskę; 51 x 61,5 cm. estymacja: 120 000 - 160 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Nr katalogowy 132
Z Ukrainy
olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm; sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Nr katalogowy 133
Widok na Twierdzę Pietropawłowską w St Petersburgu zimą, 1897
olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 36,5 cm (w świetle oprawy). estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy 134
Kaczeńce, 1922
olej, tektura; 43 x 57 cm. sygn. i dat. po lewej: a. Karpiński / 922 r. estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Nr katalogowy 136
Astry
olej, tektura; 60,5 x 43 cm; sygn. l. d.: WW (inicjały wiązane); estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Milda, bogini piękna i miłości [Wenus Litewska] - studium, ok. 1890
olej, płótno; 77 x 75,5 cm; obraz przed konserwacją. estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy 143
Przed odlotem
olej, tektura; 35 x 50 cm; sygn. l. d.: Wlastimil Hofman; estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy 144
Powrót saniami o zmierzchu
olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz. estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)
Nr katalogowy 147
Dziewczyna z koniem, 1885
olej, płótno; 52 x 42,5 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae. estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki XVII w.
Nr katalogowy 150
Dziecko z sarenką
olej, deska; 122 x 73 cm; p. d. liczba: 44. estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.
Nr katalogowy 155
Martwa natura
olej, płótno; 94 x 145,5 cm. estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Marek SZWARC (1892-1958)
Nr katalogowy 158
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi
relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII. estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Nr katalogowy 203
Chrystus Zmartwychwstały
drewno polichromowane; wys. 84 cm, szer. 27 cm; Małopolska?, XVI/XVII w. estymacja: 9 000 - 11 000 zł
SZKOŁA ANTONIEGO KENARA
Nr katalogowy 207
Wioślarka
drewno sosnowe, czernione; wys. 50,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 17,5 cm Zakopane, lata 50/60. XX w. estymacja: 27 000 - 35 000 zł
Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.
Nr katalogowy 208
Para
marmur kararyjski, wys.109 cm; napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki) estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Emilio FIASCHI (1858-1941)
Nr katalogowy 210
Zaloty przy zdroju
marmur biały i szarozielony; wys. 81,5 cm, szer. 40 cm; Włochy, XIX/XX w. estymacja: 14 000 - 18 000 zł
JEF - JOSEF LAMBEAUX (1852-1908)
Nr katalogowy 214
Zaloty
brąz, odlew patynowany; wys. 69 cm, szer. 47,5 cm; Belgia, XIX/XX w. estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Emile GALLÉ (1846-1904)
Nr katalogowy 603
Wazon ze srebrnym okuciem
szkło warstwowe, powlekane, trawione, matowane, polerowane; barwnik proszkowy; srebro pr. 2; wys. 25 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w. estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Wytwórnia LE VERRE FRANÇAIS - zał. CHARLES SC
Nr katalogowy 604
Para dzbanów
szkło warstwowe, powlekane, trawione, szlifowane, polerowane, barwione pudrami szklanymi; wys. 32,2 cm i 31 cm; Francja, lata 20-30. XX w. estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Manufaktura Porcelany w Miśni
Nr katalogowy 613
Zespół naczyń obiadowych z reliefem Neubrandenstein, dekoracją kwiatową i drobnymi owadami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia; Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w. estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni, mode
Nr katalogowy 614
Talerz płytki, z Serwisu Łabędziego
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Miśnia, 1738-39 (model Johanna Joachima Kaendlera z 1736 r.) estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Teodor WERNER i Ska (spadkobierca Malcza, fir
Nr katalogowy 709
Cukiernica
srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 386 g. Warszawa, 1896-1908 estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Nr katalogowy 717
Krucyfiks filigranowy
srebro próby ok. 920 i ok. 950 nie cechowane, filigran srebrny, imitacja pereł, drewno; wys. 32 cm, waga 421 g. Bałkany?, Rosja?, XIX w. estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Nr katalogowy 812
Naszyjnik z brylantami
czterorzędowy naszyjnik z brylantami; białe złoto pr. 18K, masa całkowita 69.900 g. estymacja: 36 000 - 46 000 zł
Kandelabr 6-ramienny, w stylu II Cesarstwa
brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony, marblit; wys. 84 cm; Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w. estymacja: 12 000 - 15 000 zł
FABRYKA BRONI SIECZNEJ „ALFONS MANN”
Nr katalogowy 830
Szabla polska oficerska, wz. 1921/22, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. 92 cm; Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w. estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Warsztat zegarmistrzowski ISAAC DE CLEVES A P
Nr katalogowy 838
Zegar konsolowy, szafkowy - religieuse, w typie Boulle’a
drewno, brąz, szylkret, mosiądz, szkło, stal; wys. 80 cm, szer. 34 cm; Francja, Paryż, Rue de Bussy, pocz. XVIII w. estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Nr katalogowy 909
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa
ozdobiony markieterią (pokryty czerwoną masą, imitującą szylkret) o konstrukcji mahoniowej; 132,5 x 86 x 50,5 cm; Europa, 3 ćw. XIX w. estymacja: 15 000 909 - 19 000 zł
Bernard II van RISENBURGH - przypisywany
Nr katalogowy 910
Komoda rokokowa
o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami; 86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740. estymacja: 180 000 - 240 000 zł