Józef MEHOFFER (1869-1946)

7
Portret kobiety węgiel, papier; 65 x 51 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

10
Portret doktora Adama Rydla, przed 1913 węgiel, papier; 57 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

103
Dziewczyna i maska, ok. 1915 pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)

104
Zmierzch - Zakole Wisły w Krakowie, 1900 pastel, papier na płótnie; 65 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Stanisław Fabijański Kraków 1900.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

106
Kwiaty w wazonie, 1913 akwarela, karton naklejony na tekturę; 90 x 63 cm;
sygn. i dat. p. g.: LWyczół / 1913.
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

107
sygn. p. d.: P. Michałowski.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

112
U Chrystusa, 1920 olej, tektura; 22,5 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

114
Akt w pantofelkach olej, płótno naklejone na tekturę; 71 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

118
W letnim słońcu tempera, tektura; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

121
Pejzaż z drzewami olej, deska; 15 x 11,5 cm;
sygn. p.d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

124
Lido jesienią, przed 1932 olej sklejka; 22 x 32 cm;
sygn. i opisany l. d.: ... / … grzywalski (zatarta);
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

127
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze;
34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

128
Odpoczynek w parku olej, płótno; 55 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Peské.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

130
Pejzaż z wodnym jazem olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

131
Martwa natura z dzbanem i wiśniami olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.
estymacja: 120 000 - 160 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

132
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

133
Widok na Twierdzę Pietropawłowską w St Petersburgu zimą, 1897 olej, płótno naklejone na tekturę;
23 x 36,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Kaczeńce, 1922 olej, tektura; 43 x 57 cm.
sygn. i dat. po lewej: a. Karpiński / 922 r.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

136
Astry olej, tektura; 60,5 x 43 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjały wiązane);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

137
Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921 olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
estymacja: 200 000 - 270 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840-1916)

140
Milda, bogini piękna i miłości [Wenus Litewska] - studium, ok. 1890 olej, płótno; 77 x 75,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

143
Przed odlotem olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

144
Powrót saniami o zmierzchu olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

147
Dziewczyna z koniem, 1885 olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki XVII w.

150
Dziecko z sarenką olej, deska; 122 x 73 cm;
p. d. liczba: 44.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

155
Martwa natura olej, płótno; 94 x 145,5 cm.

Marek SZWARC (1892-1958)

158
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

203
Chrystus Zmartwychwstały drewno polichromowane; wys. 84 cm, szer. 27 cm;
Małopolska?, XVI/XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

SZKOŁA ANTONIEGO KENARA

207
Wioślarka drewno sosnowe, czernione; wys. 50,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 17,5 cm
Zakopane, lata 50/60. XX w.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.

208
Para marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki)
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Emilio FIASCHI (1858-1941)

210
Zaloty przy zdroju marmur biały i szarozielony; wys. 81,5 cm, szer. 40 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

JEF - JOSEF LAMBEAUX (1852-1908)

214
Zaloty brąz, odlew patynowany; wys. 69 cm, szer. 47,5 cm;
Belgia, XIX/XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Emile GALLÉ (1846-1904)

603
Wazon ze srebrnym okuciem szkło warstwowe, powlekane, trawione, matowane, polerowane; barwnik proszkowy;
srebro pr. 2; wys. 25 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Wytwórnia LE VERRE FRANÇAIS - zał. CHARLES SC

604
Para dzbanów szkło warstwowe, powlekane, trawione, szlifowane, polerowane, barwione pudrami
szklanymi; wys. 32,2 cm i 31 cm; Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

613
Zespół naczyń obiadowych z reliefem Neubrandenstein, dekoracją kwiatową i drobnymi owadami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, 2 poł. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni, mode

614
Talerz płytki, z Serwisu Łabędziego porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 1738-39 (model Johanna Joachima Kaendlera z 1736 r.)

Teodor WERNER i Ska (spadkobierca Malcza, fir

709
Cukiernica srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; waga 386 g.
Warszawa, 1896-1908
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

717
Krucyfiks filigranowy srebro próby ok. 920 i ok. 950 nie cechowane, filigran srebrny, imitacja pereł, drewno;
wys. 32 cm, waga 421 g. Bałkany?, Rosja?, XIX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

812
Naszyjnik z brylantami czterorzędowy naszyjnik z brylantami; białe złoto pr. 18K,
masa całkowita 69.900 g.
estymacja: 36 000 - 46 000 zł

821
Makata buczacka jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm;
Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Henry CAHIEUX (1825-1854) Ferdinand BARBEDIEN

822
Kandelabr 6-ramienny, w stylu II Cesarstwa brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony, marblit; wys. 84 cm;
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

FABRYKA BRONI SIECZNEJ „ALFONS MANN”

830
Szabla polska oficerska, wz. 1921/22, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. 92 cm;
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Warsztat zegarmistrzowski ISAAC DE CLEVES A P

838
Zegar konsolowy, szafkowy - religieuse, w typie Boulle’a drewno, brąz, szylkret, mosiądz, szkło, stal; wys. 80 cm, szer. 34 cm;
Francja, Paryż, Rue de Bussy, pocz. XVIII w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

909
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa ozdobiony markieterią (pokryty czerwoną masą, imitującą szylkret)
o konstrukcji mahoniowej; 132,5 x 86 x 50,5 cm; Europa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 15 000 909 - 19 000 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem,
ozdobiona złoconymi brązami; 86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
estymacja: 180 000 - 240 000 zł