Hieronim WILDER (1876-1941)

1
Grafika drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki.
37 ilustracyj (....) Lwów 1922; 29 x 22 cm, oprawa płótno z epoki.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

2
Martwa natura grafika (serigrafia?) podmalowana gwaszem, papier;
15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

3
Polonia - zestaw 9 heliograwiur Wiedeń, Nakładca Franciszek Bondy, 1888;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

4
Trójka koni krakowskich litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893)

5
List [Odwiedziny], 1890 piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, ołówek, papier;
62 x 47 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 12 000 005 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

6
Konie poniosły, ok. 1889 piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy opis sporządzony ręką brata artysty
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1001
Poczet królów polskich Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki. Tekstem objaśniającym zaopatrzył
St. Smolka i A. Sokołowski. Wiedeń 1893 ; 41 x 31 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Ludwik VEUILLOT (1813 - 1883)

1002
Jezus Chrytstus Warszawa, 1877. Dołączone przez
E. Cartiera Studyum o sztuce chrześcijańskiej.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1003
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl 385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Feliks KOPERA (1871-1952)

1004
Dzieje malarstwa w Polsce ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1005
Lithuania, 1888 cykl 6 heliograwiur na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1006
Anhelli, 1881 litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

1007
Amazonka, 1881 litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)

1008
Krakowiacy, 1881 litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Johan Wolfgang BAUMGARTNER (1712-1761), Martin ENGELBRECHT (1684-1757) - rytował

1009
Zestaw 7 grafik - Sceny ze Starego i Nowego Testamentu miedzioryt, papier czerpany; ok. 21 x 33 cm (każda z grafik, arkusz);
Ryciny wycięte z większej publikacji, przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1010
Taniec brzucha, 1937 drzeworyt barwny, papier; 43 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)

1011
Tancerze litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1012
Drzewo tusz lawowany, pędzel, papier; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1013
Świąteczny toast tusz, piórko, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (długopisem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

101
Wiejskie pogawędki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 15,5 x 31 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

102
Dolina Skawy, 1936 gwasz, karton; 65,5 x 81,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SUCHANEK. / 1936. / DOLINA SKAWY.;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

103
Pejzaż akwarela, papier; 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

104
Plaża - Nad Bałtykiem, 1928 akwarela, gwasz, karton; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928; (przed konserwacją).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

105
Chłopiec z koszem jabłek akwarela, tektura; 57 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

106
Ach te oczy, przed 1939 pastel, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. z lewej po środku: St. Górski;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

107
Krakowianka jedna …, 1922 pastel, karton brązowy; 65,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski 1922 r.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

108
Pejzaż nadwodny ze sztafażem gwasz, akwarela, kredka, papier; 35 x 76 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: MPociecha.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

109
Anemony, 1924 pastel, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 50 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: LWyczół / 1924.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Cena sprzedaży 58 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

110
Pejzaż z Krościenka - Stare Jesiony,1932 olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

111
Zima na Olczy olej, tektura; 29 x 36 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

112
Róże mieszane, ok. 1933 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: a.Karpiński;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

113
Pejzaż z okolic Podoroska, 1938 olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 20 cm;
sygn. l. d.: Żukowski;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk PIĄTKOWSKI (1853-1932)

114
Pejzaż letni, ok. 1923 olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: H. PIĄTKOWSKI;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

115
Maki olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 60 000 - 75 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

116
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok, 1914 olej, tektura, 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Stanisław SZWARC (1880-1953)

117
Na krakowskim rynku olej, tektura; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: St. Szwarc.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

118
Nostalgia, 1924 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

119
Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960 olej, płyta pilśniowa; 35 x 80 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, po środku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1960;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

120
Akt kobiety - Toaleta olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

121
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Na odwrocie stempel sklepu dla plastyków / składu płócien.
estymacja: 75 000 - 100 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

122
Las zimą, przed 1939 olej, płótno; 69 x 99 cm;
sygn. p. d.: W Korecki.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

123
Kwiaty olej, tektura; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński (inicjał wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

124
Arkadia w Nieborowie, 1924 olej, płótno; 99 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JÓZEF RAPACKI 1924 - 15/VI / ARKADYA pod ŁOWICZEM.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Carl REICHERT (1836-1918)

125
Pejzaż z Sorrento, 1865? olej, płótno; 50,5 x 71 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Carl Reichert Sorrento 1865 (?)
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Józef BRODOWSKI (1828-1900)

126
sygn. p. d.: 18JB 59
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XVIII w.

127
Bydło na popasie olej, płótno dublowane; 61 x 77 cm;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

128
Scena biblijna - Żona Putyfara olej, płótno dublowane; 70 x 95 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan WIJNANTS (1631/32 - 1684)

129
sygn. l.d.: J. Wynants
estymacja: 135 000 - 180 000 zł