814
Nóż wschodni, w pochwie stal, żelazo, „pisane” srebrem; drewniane łubki;
dł. głowni 11,2 cm, dł. całk. 19,3 cm; Persja, XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

815
Laska z uchwytem w formie fallusa drewno czernione, srebro pr. 800, róg; wys. 89 cm, rączka 12,5 x 3 cm.
Niemcy, pocz. XX w., dedykacja Warszawa, 1980.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 700 zł

816
Laska z kolekcji Jerzego Waldorffa bambus, korzeń wrzośca (?), mosiądz; wys. 93,5 cm, rączka 10 x 4 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

WMF - Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1853)

817
Żardiniera secesyjna stop cynowy „Britannia”, ślady srebrzenia, wkład szklany;
wys. 13,5 cm, dł. 41 cm, szer. 25,2 cm. Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892)

818
Mlecznik dekoracyjny brąz złocony, marmur czerwony; wys. 13,5 cm, szer. 9 cm;
Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

819
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce, snycerka, gipsatura, złocenie;
21,5 x 17,6 x 3 cm. Rosja, XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

820
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca deska z dwiema szpongami, spód obity pąsowym pluszem, wierzch - okład z blachy
mosiężnej, trybowanej; 36,2 x 30,5 x 7 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

821
Ikona - Nieoczekiwana Radość (Nieczajannaja Radost), w kiocie tempera na desce, 25,5 x 20,5 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

822
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce, z gniazdami po dwu nie zachowanych szpongach; złocenia;
53,8 x 45,5 x 4,3 cm. Rosja, XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

823
KOUMMIA - sztylet marokański w pochwie stal, róg, srebro z filigranem, emalia, niello, koral, bursztyn (?);
dł. całk. 32 cm; Maroko, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Manufaktura Królewska ST. ÉTIENNE

824
Pistolet francuski, oficerski, z zamkiem skałkowym stal, mosiądz, drewno orzechowe; dł. całk. 52,5 cm.
Francja, St. Étienne, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 700 zł

825
Pancerz kirasjerów francuskich i hełm grenadierów Francja, manufaktura królewska w Klingenthal,
daty wykonania 1829 i 1833.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

FOKSON & Co, FABRICANTS BRUXELLES

826
Pałasz paradny, belgijski, w pochwie stal niklowana , brąz, mosiądz, róg barwiony; sznur z nicią metalową srebrną, drewno;
dł. całk. 107 cm; Belgia, Bruksela, 1 tercja XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Firma MAUREL & Cie

827
Zegar kominkowy mosiądz, emalia, szkło; wys. 30,5 cm, szer. 25 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

828
Zegar ścienny, secesyjny drewno sosnowe, dębowe, mosiądz, ceramika, farby emaliowe, stal;
wys. 74,5 cm, szer. 32,5 cm. Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

829
Kobierzec Tebriz wełna z osnową wełnianą; 435 x 323 cm.
Persja - Iran, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

830
Tkanina dekoracyjna bawełna, technika żakardowa; 233 x 152 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

831
Sztaluga malarska, atelierowa drewno podrzeźbiane, orzech, mahoń; wys. 238 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

832
Lustro ścienne, neorokokowe tafla fazowana, brąz, mosiądz, złocenia; tektura; wys. 63 cm, szer. 49,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

833
Żyrandol kryształowy, elektryczny mosiądz, szkło szlifowane, fasetowane; wys. ca 150 cm, średnica ca 120 cm.
Włochy, Wenecja?; 2 poł. XX w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

1801
Pierścionek z brylantami 49 szt brylantów o masie łącznej ok.0.49 ct;
ażurowe zdobienia na bokach, białe złoto pr. 0.750,
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1802
Pierścionek z cytrynem pojedyńczy cytryn w szlifie okrągłym o masie ok. 77 ct w oprawie,
złoto pr. 14 K, masa całkowita 20.700 g.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1803
Zestaw spinek do mankietów komplet 6 szt. spinek do koszuli, złoto pr. 0.500, masa całkowita 6.300 g.
Wyrób wykonany ręcznie, we Włoszech, w okresie międzywojennym.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1804
Pierścionek z szafirami 6 szt brylantów oraz 5 szt. szafirów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.700 g
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1805
Pierścionek z rubinem rubin naturalny w otoczeniu 8 szt. brylantów;
złoto pr.0.583, masa całkowita 4.150 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1950-60, w Krakowie.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1806
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd w otoczeniu 12 szt. brylantów;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.800 g.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł

1807
Pierścionek z brylantami 17 szt. brylantów; białe złoto pr. 0.585,
masa całkowita 4.300 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1808
Wisior z topazem topaz w otoczeniu 30 szt brylantów;
łańcuszek, białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.100 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1809
Kolczyki z diamentami 6 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 7.400 g.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

August Fredrik HOLLMING (1854-1913) - złotnik

1810
Klips ozdobny, do serwety, w etui srebro pr. 88, (915); złocone, emalia szmaragdowa; 20 szt. rautów diamentowych
1 granat naturalny; Rosja, Petersburg, 1908-1913.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1811
Pierścionek platynowy z perłą 2 szt diamentów + 12 szt rautów diamentowych oraz perła;
złoto pr. 0.585, platyna, masa całkowita 3.250 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1812
Pierścionek złoty z szafirem 30 szt brylantów oraz szafir naturalny;
złoto, masa całkowita 5.940 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Paul MOSER

1813
Zegarek damski, naręczny złoto pr. 56 (585) (14 K); szafir ?2,8 mm; waga 11,350 g.
Szwajcaria, na rynek rosyjski; lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1814
Zegar podróżny, w futerale, z kluczykiem mosiądz, szkło fazowane, stal; wys. 12,3 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 7,6 cm;
Francja, 2 tercja XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1815
Zegarek podróżny, tzw. „oficerski” mosiądz złocony, stal, szkło, emalia; wys. 14 cm; szer. 8,2 cm, głęb. 6,7 cm.
Anglia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1816
Taca owalna mahoń politurowany, heban; wys. 8,2 cm, dł. 68 cm, szer. 46,5 cm.
Europa Zachodnia, Anglia?; XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Maria ŻABOKLICKA

1817
Kilim z motywem ostów wełna, osnowa lniana; 173 x 68 cm.
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1818
Lustro ścienne, owalne, neorokokowe tafla lustrzana, drewno, gipsatura, złocenie, snycerka;
wys. ca 130 cm, szer. ca 91 cm, głęb. ca 12 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1819
Żyrandol elektryczny, 8-ramienny brąz polerowany, szkło kryształowe; wys. ca 95 cm, średnica ca 70 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

1820
Żyrandol 9-świecowy, elektryczny mosiądz polerowany, szkło kryształowe; wys. ca 70 cm, średnica ca 50 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

901
Szafka pomocnicza mahoniowa; 88 x 45,5 x 38 cm;
Anglia, 2 poł. XIX wieku.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

902
Stół w stylu Ludwika Filipa z okrągłym blatem, mahoniowy;
śr. 110 cm, wys. 76 cm; Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

903
Komoda art déco fornirowana palisandrem z niklowanymi uchwytami; 85 x 98 x 46 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1925.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

904
Stół - biurko klasycyzujące fornirowane brzozą i mahoniem; 79 x 160 x 69 (gł. blatu 60 cm);
Polska, 3 ćw. XX wieku (lata 70?).
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

905
Bufet stylowy fornirowany mahoniem, intarsjowany w motywy klasycystyczne; 154,5 x 224 x 62 cm;
Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

906
Serwantka stylowa fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne; 184,5 x 122 x 42,5 cm,
Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1901
Komplet 4 krzeseł w stylu art déco o falistych elementach szkieletu, fornirowanych orzechem wzorzystym;
90 x 54 x 55 cm; Polska, 1930-35.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1902
Szafka kredensowa stylowa fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne;
112 x 135 x 57,5 cm; Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł