Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Wilno - zestaw 4 fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na karton;
wymiar każdej fotografii ok.: 11 x 15 cm;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Feliks KOPERA (1871-1952)

2
Dzieje malarstwa w Polsce, tom I - III w dwóch woluminach Wyd. Trzaska, Ewert i Michalski, Warszawa
Drukarnia Narodowa, Kraków; 1925-1929
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

3
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913 akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

4
Portret mężczyzny sangwina, papier żeberkowy;
34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

5
Wnętrze lasu, 1927 tusz, pastel, papier; 43 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: LWyczół / 1927.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

1001
Warszawa - 5 fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na karton;
wymiar każdej fotografii ok.: 11 x16 cm (w pionie lub w poziomie)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

1002
Wilno - zestaw 5 fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na karton;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

1003
wymiar każdej fotografii: 11 x14 cm (w pionie lub w poziomie)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Hermann MŰLLER-BOHN

1004
Kaiser Friedrich de Gütige, Vaterländisches Ehrenbuch Paul KITTEL - wydawca
Adolf SCHOSS - introligator
Berlin, 1900.
estymacja: 700 - 1 000 zł

1005
Moderne Kunst in Meister - Holzschnitten nach Gemälden und Skulpturen berühmter Meister der Gegenwart; VI Band RICH. BONG - wydawca
H.S. HERMANN - druk
Berlin, 1891-1892 (oprawa Lipsk).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1006
Izyda i Horus, 1930 drzeworyt barwny, papier; 28 x 19,5 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1007
Ptasie zaloty, 1934 drzeworyt barwny, papier; 39,5 x 24 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem),
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Włodzimierz BIELECKI (1896-1943)

1008
Tatry - Noc drzeworyt barwny, papier;
22,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., i opisany u dołu
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Paulus POTTER (1625-1654) - według

1009
Para koni akwaforta, papier; 15,5 x 21,5 cm;
u dołu na passe-partout napis:
Paulus Potter / 1625-1654 / Museum Boijmans, Rotterdam.
estymacja: 500 - 600 zł

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-?)

1010
Motyw z Tczewa miękki werniks, papier; 10 x 13 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Szczerzyński R. (ołówkiem).
estymacja: 500 - 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1011
Kościół św. Katarzyny, 1911 autolitografia barwna, papier; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.:
KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1012
Fragment bazaru przy Bramie Grodzkiej w Lublinie, z cyklu: Motywy architektury polskiej, 1918 litografia barwna, papier; 43 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
l. d. napis na kamieniu: Fragment bazaru przy bramie grodzkiej / w Lublinie / JGumowski 1917
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1013
Kościół św. Barbary, 1911 autolitografia barwna, papier;
40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

1014
Mury Krakowa, 1911 chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Podgórski / 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Artysta nieokreślony, XIX/XX w.

1015
Rycerz na koniu litografia barwna, papier; 73 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. w trójkącie monogram: RV
estymacja: 800 - 1 100 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

1016
Plac przed Bazyliką św. Marka w Wenecji, 1901 litografia barwna, papier; 15 x 20,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d. na kamieniu: JS.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1017
Zestaw 10 rysunków przedstawiających postacie męskie ołówek, ołówek kopiowy, kredka niebieska;
kartonik; wymiary ok. 7,5 x 7 cm (każdy szkic);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

AUTORZY NIEOKREŚLENI, XIX/XX W.

1018
Zestaw 3 rysunków erotycznych ołówek, papier; 20 x 12,5 cm,
20 x 12 cm, 16,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

1019
Studia lichtarza, łyżeczki, rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu ołówek, papier,
16,7 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

101
Pejzaż I [Pejzaż z czerwonymi dachami], 1918 akwarela, ołówek, kredka litograficzna, papier;
19 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: LWyczół / 1918;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

103
Szkoła kawalerzysty, 1926 gwasz, akwarela, tektura; 48 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926;
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

104
Dziecięce zabawy - Projekt ilustracji (?) tusz, piórko na podrysowaniu ołówkiem, kolorowany akwarelą,
papier; 22,5 x 17 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

105
Martwa natura z kielichem, ok. 1960 akwarela, papier;
58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

106
Portret Aurelii pastel, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. u dołu: JKidoń
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

107
Dziewczyna, 1880 akwarela, papier: 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat / Roma 1880
estymacja: 24 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

108
Łodzie w porcie - Motyw francuski, ok. 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 44 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

109
Krakowiacy akwarela, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

110
Portret Zosi akwarela, kredka, ołówek, papier; 30 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Wyspiański 189[2] - ostatnia cyfra przysłonięta ramą.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

111
Róże akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
52 x 40,5 cm; sygn. l. g.: Teod. Grott.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

112
Pejzaż, 1937 akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: Janhrynkowski 37 ? (słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

113
Góry jesienią - pejzaż, 1910 pastel, papier; 43,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L Wyczół / 910;
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena sprzedaży 90 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

114
Studium portretowe uczestnika polowania par force, 1878 olej, tektura płótno podobna; 16 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WKossak / 1878.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

115
Żołnierze przed domem, 1951 olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1951;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

116
Wesele krakowskie olej, tektura; 48,5 x 70,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak [data wydrapana];
estymacja: 6 800 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

117
Odpoczynek ułana, 1916 olej, deska mahoniowa; 40 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1916
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

118
Cynie w wazonie, 1939 olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku przy prawej krawędzi: aKarpiński 1939
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

119
Martwa natura z kwiatami i porcelanową figurką olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

120
Modelka - Półakt olej, płótno; 46 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

121
Młyn na Pokuciu, ok. 1907 olej, deska; 17,5 x 27,5 cm;
na odwrocie napis autorski ołówkiem: POKUCIE / "MŁYN" (ołówkiem)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

122
Wizyta olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

123
Szałasy olej, deska, 12 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: numery
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

124
Scena z Odysei - Odyseusz w krainie Kimeryjczyków olej, płótno; 141 x 201 cm;
sygn. l. d.: Jan Styka (po grecku)
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Powrót, 1947 olej, tektura, 37 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947
estymacja: 13 000 - 18 000 zł