Fabryka Broni Siecznej-GABRIEL BOROWSKI

817
Szabla polska, oficerska, wz. 21/22 stal niklowana, mosiądz, drewno, skóra;
dł. głowni 83 cm, dł. całk. 96 cm, krzywizna 2 cm.
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

818
Szyszak w typie orientalnym blacha żelazna, mosiądz, skóra; wys. dzwonu ze sterczyną 25 cm;
średnica 20 cm;
Rekonstrukcja kolekcjonerska, XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

819
Tapiseria z egzotycznym pejzażem wełna; 234 x 298 cm.
Francja?; k. XVIII w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

820
Lampa naftowa porcelana, mosiądz, blacha cynowana, szkło;
wys. 79 cm, szer. ca 23,5 cm; Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

821
Pas kontuszowy, czterostronny przędza jedwabna; frędzle wtórne, pasmanteryjne;
dł. ca 288 cm, szer. 27 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

822
Kandelabr 3-ramienny, 4-świecowy, z bachantką i amorkiem brąz, odlew złocony i patynowany;
wys. 90 cm, szer. ramion ca 35,5 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Firma KALLIOPE -MUSIKWERKE Aktiengesellschaft

823
Polifon talerzowy + 3 płyty metalowe drewno dębowe? oklejane orzechem; intarsje jaworowe;
stal, żeliwo, mosiądz; wys. 18,5 cm, szer. 40 cm, głęb. 38 cm.
Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

824
Wózek dziecięcy żelazo, drewno sosnowe, wiklina, lakier;
wys. 83 cm, dł. 120 cm, szer. 51 cm;
Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

825
Para kwietników art deco fornirowanych orzechem; 87,7 x 121 x 22 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

826
Zegar ścienny w formie figury syreny drewno dębowe, mosiądz, stal, brąz;
wys. ca 133 cm, szer. 40 cm, głęb. 38 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

1801
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd + brylanty o masie łącznej ok. 0.55 ct
złoto pr.0.583, masa całkowita 8.100 g
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1802
Pierścionek z opalem opal naturalny + 20 szt diamentów o masie łącznej 0.20 ct,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.500 g
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1803
Kolczyki złote 12 szt brylantów o masie 0.05 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.990 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1804
Ikona - Matka Boska Kazańska, z ozdobnym okuciem tempera na desce, brak szpong; blacha mosiężna, srebrzona;
49 x 40 x 7 cm.
Rosja, 3 ćw. XIX w. (1873 ?).
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1805
Ikona czterodzielna tempera na desce z kowczegiem; 2 szpongi (wtórne);
31 x 26,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1806
Żardiniera z głowami słoni brąz patynowany;
wys. 14,5 cm, dł. 54 cm, szer. 30 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

FIRMA „OMEGA”

1807
Zegarek naręczny, damski, kwarcowy stal, złoto; koperta 2,4 x 2,7 cm, średnica tarczy 1,4 cm.
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1808
Polifon - pozytywka wałkowa z 6 melodiami drewno mazerowane, czernione, stal, mosiądz,
szkło, kalkomania; wys. 18,5 cm, szer. 36,8 cm, głęb. 25 cm.
Szwajcaria, Genewa, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

FIRMA „FRIEDRICH ERNST BENZING”

1809
Zegar dla gołębiarzy, rejestrujący loty gołębi drewno dębowe, metal niklowany, mosiądz,
żelazo, celuloid, taśma papierowa, skóra;
Niemcy, Schwenningen, ok. poł. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł

GEORG VECHNER (vel FECHNER) der Jűngere (1590

1810
Mapa Księstwa Wrocławskiego JONAS SCULTETUS (1603-1664)
JOAN BLAEU (1596-1673) - edytor
Amsterdam, 1662.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

GUILLAUME DE L’ISLE (1675-1726)

1811
Mapa Tartarii - imperium chanów tatarskich JOHANNES COVENS & CORNELIS MORTIER
(wydawnictwo czynne od 1685)
Amsterdam, ok. 1730.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

1812
Szkatułka gabinetowa na cygara, z pozytywką grającą „La Vie en Rose” drewno czernione, mahoń, metal, masa plastyczna;
wys. 20 cm, szer. podstawy 14,5 cm.
Szwajcaria, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

GOTTFRIED KOCH & BERGFELD Silberwarenfabrik

1813
Kufel z orłem w koronie i herbem Pilawa Firma kupiecka E. O. ZIMMERMANN
Niemcy, Brema, 1905-1906.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

1814
Para kandelabrów 3-świecowych, 3-ramiennych brąz złocony; wys. 42 cm, szer. ramion 16 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1815
Para kandelabrów 5-świecowych, zelektryfikowanych, z figurami uskrzydlonych postaci brąz złocony i patynowany; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1816
Kilim z motywem stylizowanych kwiatów wełna na osnowie lnianej; 245 x 160 cm.
Polska, Warsztaty Krakowskie?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1817
Kilim Afszar wełna, bawełna; 242 x 197 cm.
Persja (Iran) Południowo-Wschodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1818
Kobierzec Beludż wełna wielbłądzia; 148 x 95 cm.
Persja (przy granicy z Afganistanem), k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1819
Sakwa - torba namiotowa Beludż wełna, muszelki; 103 x 59 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1820
Zegar kominkowy art-deco marmur w kilku odmianach, alabaster, mosiądz, szkło;
wys. 24,5 cm, szer. 45,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1821
Tapiseria krajobrazowa wełna na osnowie lnianej; podszycie płócienne;
240 x 250 cm. Francja, XVII/XVIII w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

1822
Zegarek damski, naręczny, z kalendarzem stal, ceramika, szkło, pasek z czarnej skórki; koperta 3 x 2,5 cm.
Szwajcaria, Lengnau, firma RADO, 4XX w. (Firma czynna od 1917).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

901
Stolik pomocniczy modernistyczny fornirowany wzorzystym orzechem; 58,5 x śr. 70 cm;
Polska (?),ok. poł. XX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

902
Stół pomocniczy art deco fornirowany wzorzystym orzechem i pasami palisandru; 80 x śr. 78 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Frederic SCHRIEVER-ABELN (?)

903
Stolik kawowy konstrukcja: dąb, ceramiczny, ręcznie malowany blat;
51 x 142,5 x 88,5 cm;
sygn. Condor, Szwecja lata 60. XX w.;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

904
Biurko art deco fornirowane wzorzystym orzechem oraz pasami z forniru różanego;
76,5 x 98 x 53 cm; Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

905
Serwantka art deco fornirowana wzorzystym orzechem; 164 x 125 x 52 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

906
Szafka biedermeierowska - postument fornirowana mahoniem; 141 x 60 x 39 cm;
Europa Środkowa, ok. 1830-40;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

907
Stolik biedermeierowski do robótek fornirowany mahoniem; 71,5 x 52 x 32,5 cm;
Europa Środkowa, ok. 1825-35;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

908
Komplet mebli w stylu empirowym mahoń, jawor;
Europa Środkowa - Warszawa (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

909
Serwantka w stylu empirowym mahoń, sklejka, sosna; 154 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

910
Stół w stylu empirowym mahoń, jawor; 76,5 x 183 x 107 cm
Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

1901
Biurko wolnostojące, neostylowe fornirowane mahoniem; 79,5 x 161,8 x 76 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1902
Szafka klasycystyczna fornirowana mahoniem, z intarsjowanymi portretami profilowymi typu silhoutte; 76,5 x 47 x 31 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1903
Stół art deco fornirowany wzorzystym jesionem; 75,5 x 105,5 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1904
Fotel i gondolka fornirowane jesionem; fotel: 78 x 51 x 48,5 cm; taboret - gondolka: 47,5 x 53 x 40 cm;
Polska, 30. XX w.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1905
Para krzesełek neorenesansowych Mahoń; 87,3 x 42,2 x 39,3 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1906
Stolik pomocniczy fornirowany palisandrem, inkrustacja z macicy perłowej; 79 x 51,5 x 42,2 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł