Nr katalogowy: 863
Para dekoracyjnych dzbanów, w typie II Cesarstwa
brąz złocony; wys. ca 39 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w.
podstawy kwadratowe, opasane akantowym gzymsem, wyżej prostopadłościenne, gładkie cokoły; korpusy dzbanów owoidalne, smukłe, ujęte dołem koszyczkiem z lancetowatych liści, przepasane półwałkowym pierścieniem; szyjki oddzielone od brzuśców aplikowanymi, ażurowymi rozetami; wylewy zakończone wywiniętym dziobkiem; ucha esowate, dołem zakończone wolutami wspartymi na maskach brodatych satyrów, górą zwieńczone głowami gryfów;
brąz złocony; wys. ca 39 cm, podstawy 9,6 x 9,6 cm, szer. z uchem 13 cm.
Francja, 3 ćw. XIX w.