Autor nieokreślony

101
Hydroplan, ok. 1937 fotografia czarno-biała, brom, papier, 51 x 69 cm
Cena wywoławcza 1 600 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1876-1950)

102
Autoportret, 1957 fotografia czarno-biała, brom, papier, 39,5 x 29,5 cm;
Cena wywoławcza 2 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

103
Zamek Królewski w Warszawie, l .20. XX w fotografia czarno-biała, brom, papier, tektura, 11 x 16 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza 700 zł

Albert Henry PAYNE (1812-1902)

104
Widok Jeleniej Góry, 2 ćw. XIX w. staloryt kolorowany, papier, 9,5 x 15 cm (płyta), 11,5 x 17,8 cm (arkusz);
Cena wywoławcza 600 zł

Bruno REINHOLD (1891-?)

105
Ratusz we Wrocławiu sucha igła, papier, 31 x 26 cm (odcisk płyty); sygn. p.d.: Bruno Reinhold (ołówkiem)
Cena wywoławcza 800 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

106
Matka Boża Opiekunka zagubionych dzieci litografia, papier żeberkowy INGRES, 31 x 42,5 cm; sygn. na dole, na płycie: P. STACHIEWICZ
Cena wywoławcza 800 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

107
Kozacy pułku atamańskiego litografia , papier, 57 x 43 cm (w świetle oprawy), sygn. l. d.: AOrłowski 820 (na płycie)
Cena wywoławcza 3 300 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865 - 1944)

108
Autoportret wg Jana MATEJKI (1838 - 1893) akwaforta, papier, 27,5 x 18,8 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

109
Arabska brama drzeworyt barwny, papier, 23,5 x 17,5 cm (odcisk klocka); napisy autorskie oł kiem - sygn. l. d.: A Laszenko
Cena wywoławcza 600 zł

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

110
Najpiękniejszy jest Kraków - teka 10 drzeworytów z przedmową Krystyny Grzybowskiej, wydane przez Wydawnictwo „Przełom”, Krak 1947;
Cena wywoławcza 1 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

111
Postać Krzyżaka, 1864 ołówek, papier, 12 x 8,7 cm (w świetle oprawy); sygn z prawej: monogramem wiązanym JM / rp 1864 (arkusz zaplamiony)
Cena wywoławcza 4 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

112
Szkic głowy żebraka w kapturze, 1870 ołówek, papier, 12,4 x 8,7 cm (w świetle oprawy); sygn u dołu: monogramem wiązanym JM rp 1870
Cena wywoławcza 4 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

113
Kościół oł ek, papier, 21 x 14,7 cm; na dole napisy: WKRUONWIEŚROSYTA.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

114
Święty kredka, papier, 8,5 x 7,8 cm; na odwrociu okrągły stempel: PAMIĄTKA Z KRYNICY - NIKIFOR - MALARZ;
Cena wywoławcza 1 100 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

115
Szkic postaci ołówek, papier, 17,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 300 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900 - 1963)

116
Toaleta przed lustrem węgiel, biała kreda w światłach, papier szaro brązowy, 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

117
Studium postaci z czasów Zygmunta Starego, 1871 ołówek, papier, 12,4 x 8,7 cm (w świetle oprawy); sygn z prawej: monogramem wiązanym JM / rp. 1871
Cena wywoławcza 6 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

201
Willa w Krynicy akwarela, papier, 20,5 x 15 cm; na dole napis autorski: KRENICAWIPSWIRŁCZWUSWINCZ.
Cena wywoławcza 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

202
Kościółek gwasz, karton, 15 x 10 cm; napisy na dole PANRCAWIEŚKEŁO.
Cena wywoławcza 1 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

203
Święty gwasz, karton, 16 x 12,7 cm; p.d. napis autorski 25 ZŁ poprawione na 50
Cena wywoławcza 1 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)

204
Postać siedząca akwarela, papier, 38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Eibisch (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza 4 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

205
Panna młoda wsiadająca do powozu, 1976 tusz, akwarela, papier kremowy, 35,5 x 32 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: 19AU76
Cena wywoławcza 1 600 zł

Juliusz MAKAREWICZ (1854 - 1936)

206
Hucuł akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 41 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

207
Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami akwarela, gwasz, pastel, papier, 69 x 97,5 cm
Cena wywoławcza 14 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

208
W ogrodach Tuilleries piórko, ołówek, tusz, gwasz, akwarela, papier, 31,4 x 24,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 7 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

209
Góral z fajką pastel, papier, 49 x 69 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza 5 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

210
Hucułka pastel, tektura, 85 x 55 cm sygn. l. d.: LWyczółkowski/ 1899.
Cena wywoławcza 35 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI ojciec (1870 - 1956)

211
Widok z ulicy Długiej na kościoły Dominikanów i Paulinów w Warszawie; akwarela, gwasz, papier, 53 x 72,5 cm;
Cena wywoławcza 11 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

212
Wnętrze salonu, ok. 1905 akwarela na podrysowaniu oł kiem, papier kremowy, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy) sygn. l. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza 6 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

213
Portret Zofii Jahoda-Broniewskiej pastel, papier, 63,5 x 48 cm; sygn. i opis p. d.
Cena wywoławcza 34 000 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

214
Motyw z małego miasteczka, ok. 1930 olej, sklejka, 63 x 50 cm; sygn. l. d.: Marek Szapiro-
Cena wywoławcza 4 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

215
Pożegnanie z latem, 1952 olej, pł no, 60 x 43 cm; sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 2.9.1952
Cena wywoławcza 2 700 zł

216
Plac św. Marka w Wenecji olej, płótno, 46 x 65,5 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza 24 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)

217
Akt w pracowni, ok. 1935 olej, płótno, 67 x 57,5 cm; sygn. na odwrocie: Borysow
Cena wywoławcza 16 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1881 - 1941)

218
Cena wywoławcza 23 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840 - 1916)

219
Milda, bogini miłości, Wenus litewska - studium, 1910; olej, płótno, 77 x 75,5 cm;
Cena wywoławcza 27 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

220
Portret Boya Żeleńskiego olej, płótno, 57,5 x 70 cm; sygn. p. g.: Pu Tadeuszowi / LWyczół / 909.
Cena wywoławcza 110 000 zł

221
Huculi olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm; sygn. p.g.: Sichul
Cena wywoławcza 23 000 zł

Michaił STEINBERG (ur. 1933)

222
Skrzypek z rodziną olej, płyta, wym.78 x 61 cm; sygn. p.d.: 67 r SZ M F (cyrylicą)
Cena wywoławcza 8 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

223
Żniwiarze tempera, pł no dublowane, 72,5 x 91 cm; sygn. p. d.: Z. STRYIEŃSKA
Cena wywoławcza 45 000 zł

Stefan MODZELEWSKI (1889-1947)

224
Dziewczyna przy oknie olej, tektura, 68 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: StModzelewski
Cena wywoławcza 8 000 zł

Karol RUTKOWSKI (1885-1960)

225
Ogród z altaną olej, tektura, 48 x 68 cm; sygn. p. d.: KAROL RUTKOWSKI
Cena wywoławcza 3 700 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

226
W zimowym słońcu, 1929 olej, płótno, 98 x 90 cm; sygn. p. d.: WŁAD. JAROCKI 929
Cena wywoławcza 28 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

227
Diana. Portret Marii Sozańskiej, żony malarza Michała olej, tektura, 55 x 65 cm;
Cena wywoławcza 280 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

228
Kobieta z kogutem, 1922 olej, tektura, 66,7 x 90 cm; sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1922
Cena wywoławcza 22 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

229
Trzy panny, 1932 olej, tektura, 69 x 101 cm; sygn. l. d.: W Wodzinowski/ 1932 VI
Cena wywoławcza 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

230
Portret generała Bijaka, ok. 1890 olej, płótno, 44,5 x 30,5 cm; sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
Cena wywoławcza 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

231
Polska w okowach - Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916; olej, płótno, 128 x 100 cm; sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Cena wywoławcza 60 000 zł