Walery RZEWUSKI (1837-1888)

1
Zestaw 10 fotografii portretowych - typu carte de visite wykonanych w Atelier Walerego
Rzewuskiego w Krakowie
Cena wywoławcza. 600 zł

2
Zestaw 6 fotografii - typu carte de visite papier albuminowy naklejony
na tekturki o wym. ok. 11 x 6,5 cm;
Cena wywoławcza. 400 zł

3
Zestaw 14 fotografii o tematyce wojskowej, lata 20. i 30. XX w. fotografie czarno-białe i albuminowe
o różnych wymiarach, między innymi:
2 fotografie portretowe marszałka Józefa Piłsudskiego
Cena wywoławcza. 1 500 zł

REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN (1606-1669)

4
Studia głów postaci akwaforta, papier żeberkowy;
24 x 16,2 cm (wymiar arkusza),
17 x 13,5 cm (wymiar odbicia);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944)

5
Głowa starca akwaforta, papier; 14 x 11 cm (wymiar kompozycji),
19 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 900 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

6
Zakryta czarnym płaszczem, 1905-1907 akwaforta, akwatinta, papier żeberkowy;
14,3 x 9,2 cm (wymiar kompozycji)
sygn. p. d.: Józ Mehoffer (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

7
Akt podwójny litografia, papier; 27,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: Kisling (sygnowane na płycie)
Cena wywoławcza. 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

8
Café de la Rotonde litografia, papier; 28 x 38 cm;
sygn. p. d.: Kisling (sygnowane na płycie)
Cena wywoławcza. 800 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

9
Młodzież w kibucu - z cyklu Palestyna litografia, papier; 49,7 x 69,5 cm (całość);
sygn. p. d.: WWachtel (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 700 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

10
Aktorzy Bando Kamezo I i Ichikawa Kodanji IV z serii „Odori keiyo gedai jin”, 1856
drzeworyt barwny, papier; 34,5 x 22,8 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

11
Eawase z serii Genji Goju-yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier; 34,3 x 22,8 cm
sygn. na klocku u dołu po środku
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Artysta nieokreślony-naśladowca A.Orłowskiego

12
Polski jeździec, 1810 tusz lawowany, papier;
41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 18 KO 10
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

13
Szkic leżącej krowy, konia, rysunek satyryczny mężczyzny w cylindrze, 1922 ołówek, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie szkic leżącej krowy (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

14
Para rysunków: Piszczatowski - Sybirak, 1869
Portret konny
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

15
Szkic jeźdźca na koniu, koni, głowy młodego mężczyzny i psa, 1922 ołówek, papier, 18,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie szkice lewej dłoni.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kazimierz GRUS (1886-1955)

16
Sceny satyryczne do czasopisma „Szpilki” - 4 szt. tusz, akwarela, papier; wymiary różne
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

17
Zawstydzona patyk, tusz, papier; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) - według

18
Zestaw 17 kompozycji - sceny rodzajowe, jeźdźcy orientalni, sceny wojskowe, typy postaci - na wspólnej planszy piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
18,5 x 57 cm (w świetle oprawy);
Pożółkły papier, drobne zaplamienia powierzchni.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Augustin DE SAINT AUBIN (1736-1807)

101
Postać damy ołówek, akwarela, kredka, papier,
21,8 x 16,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Aug. de S. Aubin
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

102
Przeprawa przez rzekę akwarela, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Tadeusz SKOWROŃSKI (1917-1944)

103
Pejzaż zimowy akwarela, papier, 32,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Skowroński
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

104
Głowa mężczyzny w zimowej czapce, ok. 1925 gwasz, papier; 35,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Tadeusz KONIEWICZ (1891-1945)

105
Scena orientalna, 1927 akwarela, papier;
63 x 46 cm (wymiary w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALGIER/ 1927./ T. KONIEWICZ.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Mela MUTER (1876-1967)

106
Obraz dwustronny: Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

107
Praca dwustronna: Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

108
Toruń, 1921 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 48,5 x 89,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JFałat Toruń 921
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Motyw z Toledo, 1884 akwarela, ołówek, papier;
28,3 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn., opis i dat. p. d.: JuFałat / Toledo 84
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

110
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

111
Pejzaż olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: C. Sadowski
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

112
Pejzaż; 1960 olej, sklejka; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jhrynkowski 960
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

113
Pejzaż olej, tektura, 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

114
Pejzaż zimowy z rzeką olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski?, XX w.

115
Pejzaż zimowy olej, płótno; 72 x 98 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

116
Widok katedry w Sienie olej, tektura; 16,5 x 12,5 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

117
Pejzaż ze stogami siana olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

118
Śmieszne historie olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Christo STEFANOFF MENDOLY (1898-1966)

119
Łódź na morzu, 1934 olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Stefanoff Mendoly / - 1934 -
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

120
Scena miejska olej, płótno; 29,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)

121
Rybak ok. 1925 olej, płótno; 60 x 47 cm;
sygn. p. d.: KRZYŻAŃSKI
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

122
Wiosenny dzień olej, płyta, 52,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: P. St.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dzieci z koszem jabłek na tle letniego pejzażu, 1931 olej, płótno; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1931
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

124
Bezdomni, 1959 olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1959
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

125
Śnieg, 1907 olej, płótno dublowane; 52 x 119,5 cm;
sygn. l. d.: Jul Fałat 907
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Nina ALEKSANDROWICZ (1888-1946)

126
Para obrazów: Kwiaty olej, płótno; 61 x 50 cm (wymiar każdej z prac)
sygn. p. d.: Nina Aleksandrowicz
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Henry ROSENBERG (1858 - 1947)

127
Martwa natura z kwiatami olej, płótno, 100,5 x 81 cm;
sygn. u dołu: H. Rosenberg 19 ?
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

128
Tulipany w niebieskim flakonie, ok. 1926 olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 170 000 zł

Pantaleon SZYNDLER (1846-1905)

129
Włoszka - Dziewczyna z białym kwiatkiem olej, płótno dublowane; 85 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: P. Szyndler
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

130
Akt kobiety z rudymi włosami olej, płótno dublowane, 72 x 59 cm;
lit. W. Jaworska, Władysław Ślewiński, Kraków 2004,
Cena wywoławcza. 220 000 zł