Walery RZEWUSKI (1837-1888)
Nr katalogowy1
Zestaw 10 fotografii portretowych - typu carte de visite
wykonanych w Atelier Walerego
Rzewuskiego w Krakowie
Rzewuskiego w Krakowie
Cena wywoławcza.
600 zł
3
Zestaw 14 fotografii o tematyce wojskowej, lata 20. i 30. XX w.
fotografie czarno-białe i albuminowe
o różnych wymiarach, między innymi:
2 fotografie portretowe marszałka Józefa Piłsudskiego
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944)
Nr katalogowy5
Głowa starca
akwaforta, papier; 14 x 11 cm (wymiar kompozycji),
19 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza.
900 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy7
Akt podwójny
litografia, papier; 27,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: Kisling (sygnowane na płycie)
Cena wywoławcza.
800 zł
Wilhelm WACHTEL (1875-1942)
Nr katalogowy9
Młodzież w kibucu - z cyklu Palestyna
litografia, papier; 49,7 x 69,5 cm (całość);
sygn. p. d.: WWachtel (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
700 zł
Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)
Nr katalogowy11
Eawase z serii Genji Goju-yo Jo, 1884
drzeworyt barwny, papier; 34,3 x 22,8 cm
sygn. na klocku u dołu po środku
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Karol KOSSAK (1895-1975)
Nr katalogowy13
Szkic leżącej krowy, konia, rysunek satyryczny mężczyzny w cylindrze, 1922
ołówek, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie szkic leżącej krowy (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Karol KOSSAK (1895-1975)
Nr katalogowy15
Szkic jeźdźca na koniu, koni, głowy młodego mężczyzny i psa, 1922
ołówek, papier, 18,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie szkice lewej dłoni.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy17
Zawstydzona
patyk, tusz, papier; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) - według
Nr katalogowy18
Zestaw 17 kompozycji - sceny rodzajowe, jeźdźcy orientalni, sceny wojskowe, typy postaci - na wspólnej planszy
piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
18,5 x 57 cm (w świetle oprawy);
Pożółkły papier, drobne zaplamienia powierzchni.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Augustin DE SAINT AUBIN (1736-1807)
Nr katalogowy101
Postać damy
ołówek, akwarela, kredka, papier,
21,8 x 16,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Aug. de S. Aubin
sygn. l. d.: Aug. de S. Aubin
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Tadeusz SKOWROŃSKI (1917-1944)
Nr katalogowy103
Pejzaż zimowy
akwarela, papier, 32,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Skowroński
sygn. p.d.: T. Skowroński
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Tadeusz KONIEWICZ (1891-1945)
Nr katalogowy105
Scena orientalna, 1927
akwarela, papier;
63 x 46 cm (wymiary w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALGIER/ 1927./ T. KONIEWICZ.
Cena wywoławcza.
5 400 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Nr katalogowy107
Praca dwustronna:
Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
Skały nabrzeżne
Cena wywoławcza.
7 200 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy109
Motyw z Toledo, 1884
akwarela, ołówek, papier;
28,3 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn., opis i dat. p. d.: JuFałat / Toledo 84
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Czesław SADOWSKI (1902-1959)
Nr katalogowy111
Pejzaż
olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: C. Sadowski
sygn. p. d.: C. Sadowski
Cena wywoławcza.
6 300 zł
Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)
Nr katalogowy113
Pejzaż
olej, tektura, 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz
sygn. l. d.: J Karszniewicz
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Malarz nieokreślony, rosyjski?, XX w.
Nr katalogowy115
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 72 x 98 cm
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy117
Pejzaż ze stogami siana
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza.
4 400 zł
Christo STEFANOFF MENDOLY (1898-1966)
Nr katalogowy119
Łódź na morzu, 1934
olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Stefanoff Mendoly / - 1934 -
Cena wywoławcza.
5 200 zł
Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)
Nr katalogowy121
Rybak ok. 1925
olej, płótno; 60 x 47 cm;
sygn. p. d.: KRZYŻAŃSKI
sygn. p. d.: KRZYŻAŃSKI
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy123
Dzieci z koszem jabłek na tle letniego pejzażu, 1931
olej, płótno; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1931
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy125
Śnieg, 1907
olej, płótno dublowane; 52 x 119,5 cm;
sygn. l. d.: Jul Fałat 907
sygn. l. d.: Jul Fałat 907
Cena wywoławcza.
140 000 zł
Henry ROSENBERG (1858 - 1947)
Nr katalogowy127
Martwa natura z kwiatami
olej, płótno, 100,5 x 81 cm;
sygn. u dołu: H. Rosenberg 19 ?
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Pantaleon SZYNDLER (1846-1905)
Nr katalogowy129
Włoszka - Dziewczyna z białym kwiatkiem
olej, płótno dublowane; 85 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: P. Szyndler
sygn. l. d.: P. Szyndler
Cena wywoławcza.
24 000 zł