Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

131
Dropie olej, płótno, 74,1 x 58,8 cm (malatura 73 x 58,8 cm)
sygnowany u dołu po prawej:
JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1886
Cena wywoławcza. 360 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

132
W drodze, 1937 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cz. Wasilewski 1937
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

133
Wyjazd na polowanie olej, tektura; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

134
Bitwa pod Dytiatynem, 1936 olej, sklejka; 55 x 100 cm;
sygn. i dat. i dedykacja p. d.:
Koledze Por. Fastowi/ Jerzy Kossak 1931-36.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888-1942)

135
Portret kobiety z książką, ok. 1930 olej, płótno dublowane; 110,5 x 87 cm;
sygn. p. d.: TADEUSZ PRUSZKOWSKI
z gmerkiem artysty
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

136
Portret damy w kapeluszu, 1924 olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Kraków V 1924 r.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

January SUCHODOLSKI (1797-1875)

137
Stanica Piatyhorska olej, płótno dublowane; 61,5 x 77,5 cm;
sygn. p. d.: JSuchodolski
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Ludwik DE LAVEAUX (1868-1894)

138
Odpoczynek wieśniaczek, 1890-1893 olej, płótno, 37,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: L. De Laveaux
Cena wywoławcza. 270 000 zł

George MAJEWICZ (1897-1965)

139
Ibisy, 1962 olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Majewicz / Tanganyika 1962
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Josef BURGER (1867-1966)

140
Matterhorn olej, płótno; 76 x 101 cm;
sygn. p. d.: J. Burger
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Ernst Carl KOERNER (1846-1927)

141
Pod palmami olej, płótno, 189 x 126 cm;
sygn. p.d.: Ernst Koerner / 1877.;
Cena wywoławcza. 55 000 zł

142
Wizerunki apostołów - Mateusza, Szymona i Andrzeja tempera, drewno; wymiary całości wraz z obramieniem:
51,5 x 28,5 cm (dwa przedstawienia), 65,5 x 33 cm;
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Malarz nieokreślony niderlandzki, XVII w.

143
Scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno dublowane;
64,5 x 73,5 cm
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Adriaen Cornelisz BEELDEMAKER (1618-1709)

144
Polowanie na dzika, 1694 olej, płótno; 46 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABeeldemaker / Fc 1694
Cena wywoławcza. 16 000 zł

201
Putto barokowe drewno polichromowane, wys. 33 cm;
Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

202
Putto barokowe drewno, polichromowane, wys. 38 cm;
Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

203
Chrystus Zmartwychwstały drewno, 42 x 28 cm;
Polska?, 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

204
Św. Łukasz drewno lipowe odarte z gruntu, wtórnie bejcowane;
Polska, 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

205
Św. Jan drewno lipowe, polichromowane;
Polska, XVI w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł

206
Sedes Sapientiae Oferowana rzeźba - pochodząca zapewne
z XIX lub XX w. - jest powtórzeniem
nieokreślonego pierwowzoru.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

207
Postać Świętej drewno polichromowane, wys. 39 cm;
Małopolska?, 2 połowa XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

208
Wenus z Milo brąz, wys. 47 cm
na brązowej podstawie sygn.:
F. BARBEDIENNE. Fondeur
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Paul DUBOIS (1829-1905)

209
Lutnista brąz, podstawa marmurowa, wysokość: 42 cm;
sygn. na podstawie: P. Dubois.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Christophe FRATIN (1801-1864)

210
Dżokej na klaczy brąz, odlew patynowany;
Francja, odlew k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Pierre Jules MENE (1810-1879) - według

211
Koń przy zagrodzie brąz, podstawa żeliwna; wys. 29,5 cm;
Rosja - okres ZSRR, II połowa XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

212
Dziewczyna z gołębiami - rzeźba gabinetowa art-deco marmur, onyks, kompozycja metali - malowana;
Europa Zachodnia, lata 20.- 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912) - według

213
Kobieta w stroju antycznym brąz patynowany, kamienna podstawa (pęknięcia);
sygn. na brązowej podstawie: Moreau
Francja?, XIX/ XX w. - odlew późniejszy
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Pierre Alexandre SCHOENEWERK (1820-1885)

214
Nad zdrojem mosiądz srebrzony, wys. 26,5 cm;
sygn. na podstawie: Schoenewerk sculp.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Giuseppe BESSI (1857-1922)

215
Męczeństwo św. Cecylii według Stefano MADERNO (1576-1636)
marmur biały; 16 x 52 x 23 cm;
sygn. na podstawie z tyłu: G. Bessi
Cena wywoławcza. 7 000 zł

216
Pantera alabaster, kamienna podstawa;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Tadeusz WAŃSKI (1894-1958)

301
Gdańsk. Stare Miasto - Teka fotografii (73 sztuki) fotografie czarno-białe, brom, papier naklejony na tekturkę;
fotografia ok. 29,2 x 18,8 cm (jednakowy format każdej z prac)
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952)

302
Fotokopie plakatów propagandowych - 2 sztuki, ok. 1950 fotografia czarno-biała, papier;
ok. 39,5 x 28,3 cm.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Tomasz SIKORA (ur. 1948)

303
Z cyklu: Miejsce magiczne, 2006 fotografia barwna,
63,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Maciej MODZELEWSKI (ur. 1938)

304
Zestaw 5 rycin: „Gimnastyk”, „Strzałka”, „Ci inni”, „Dlaczego dwa razy”, „Ego te absolvo” - ilustracje do „Sposobu bycia” - powi akwaforta, papier;
ok. 17,5 x 12,5 cm (wymiar odbicia);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jean MIRÓ (1893-1983) - według

305
Miro litografia barwna, papier;
71,5 x 51cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jerzy PIOTROWICZ (1943-2001)

306
Historia infantki, 1986 akwatinta, akwarela, papier;
27 x 31,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

307
Kompozycja, lata 50. XX w. technika mieszana (linoryt), papier;
17 x 46,3 cm (wymiar kompozycji)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

308
Teka grafik z opisem: W centrum okręgu jesteś ty okładka płócienna z dekoracją z zielonego papieru:
56 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Edward DWURNIK (ur.1943)

309
NYC - Zakochani, 2003 tusz, papier;
64 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

310
Coś z bydła, 1980 ołówek, papier;
27,3 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

311
NYC - 11 września, 2003 tusz, papier;
64 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

312
Leśny faun, 1962 ołówek, papier; 15,7 x 22,7 cm;
sygn. i dat. p. d: SŻ 62
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

313
Zabawa, 1971 długopis, pastel, papier fotograficzny;
24 x 17,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

401
Panorama gwasz, papier brązowy;
22,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (ur. 1921)

402
Mokre mgły opadły na drzewa, 1985 akwarela, ołówek, papier;
64,7 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

403
Za płotem gwasz, papier;
16,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Lubomir TOMASZEWSKI (ur. 1923)

404
Pierwsze spotkanie, 2013 dym i ogień, papier;
47,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur.1933)

405
Akt stojącej kobiety, 1998 technika mieszana, papier;
44 x 30,5 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł