Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Nr katalogowy101
Podwójny portret 1926-27
fotografia czarno-biała, brom, papier,
14,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B.J. Dorys
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Kościół Piotra i Pawła - Krużganek,
z albumu „Wilno”, 1914;
fotografia czarno-biała, brom,
papier na tekturze, 15,5 x 11,5 cm (odbitka)
Cena wywoławcza.
700 zł
Robert THEW (1758-1802)
Nr katalogowy105
Ilustracja do „Henryka IV” Szekspira
miedzioryt, punktowany, barwny, papier,
56 x 38 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 100 zł
J. MUELLER (XIX w.)
Nr katalogowy107
Portret szlachcica
wg Aleksandra Orłowskiego (1777-1832)
litografia, papier, 69,5 x 52 cm;
sygn. l. d.: Harun ? p.d.: Litho de Jmüller
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Carl Gottlieb RASP (1752-1807)
Nr katalogowy109
Bolesław Chrobry przy zbiegu rzek
Sali i Elbi granice Państw swych zakreśla;
wg Franciszka SMUGLEWICZA (1745-1807)
miedzioryt, papier, 35 x 38,7 cm
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Carloni ROMANO (XVIII w.)
Nr katalogowy111
Malowidła ścienne z muzykującą parą,
plansza 60, z albumu "Vestigia delle
Terme di Tito", 1775
wg Franciszka Smuglewicza (1745-1807)
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Harmen Jansz MULLER (1540-1617)
Nr katalogowy113
Mars zwycięski, z cyklu Dzieci Planet
wg Maartena Van Heemskercka (1498-1574)
miedzioryt, papier, 21 x 24,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Pierre Ch. CANOT (1710-1777)
Nr katalogowy115
Palacze holenderscy
wg Dawida Teniersa (1610-1690)
miedzioryt, papier, 37,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Nr katalogowy117
Typ charakterystyczny
- Portret Tytusa Czyżewskiego
węgiel, tusz lawowany, karton, 34 x 29 cm;
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Jarosław PSTRAK WASYLOWICZ (1873-1916)
Nr katalogowy119
Handel uliczny
piórko, tusz, tusz lawowany (sepia), papier,
15,6 x 19,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Wojciech GERSON (1831-1901)
Nr katalogowy121
Ruiny zamku Bobolice, 1853
ołówek, kreda, papier, 27,5 x 43,3 cm;
sygn. i dat. z prawej strony.: WG/ Bobolice
dnia 4 Sierpnia/ 18... [52?] r.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Nr katalogowy202
Wnętrze barokowe z kominkiem
tusz, akwarela, papier, 33,5 x 34,5 cm;
Lit.: „Noakowski”, ze wstępem Mieczysława Wallisa,
Warszawa, 1965, tabl. barwna nr IX.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy204
Pejzaż zimowy z chatą rybacka
akwarela, papier naklejony na tekturę, 39,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: JFałat/ Nieśwież (przed konserwacją)
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Nr katalogowy206
Pejzaż z Rio de Janeiro, 1947
akwarela, papier, 31 x 23 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski./ Rio - 1947.
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)
Nr katalogowy208
Morze i mewy, 1930
gwasz, papier, 49,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1930
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy210
Portret nadradcy Musiała
w kontuszu szlachcica, 1924
akwarela, papier, 72 x 52 cm;
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Nr katalogowy212
Scena batalistyczna, ok. 1835
piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier,
24 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
80 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Nr katalogowy214
Na prerii
olej, płyta, 49 x 78 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Kossak / 1938
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)
Nr katalogowy216
Patrol
olej, tektura, 36,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)
Nr katalogowy218
Koń, 1890
olej, płótno dublowane, 60 x 74 cm;
sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy220
Polowanie, 1941
olej, tektura, 38 x 28 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Nr katalogowy222
Jadą ułani
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1930
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy224
Dworek
olej, tektura, 10,6 x 17 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza.
2 800 zł