Tobias MAYER / Spadkobiercy HOMANNA
Lot No.1
Mapa Polski - Mappa Geographica Regni Poloniae [Carte des Estats de la Couronne de Pologne …], 1757
miedzioryt kolorowany (wtórnie), papier;
miedzioryt kolorowany, papier, zadruk: 45 x 52 cm, arkusz 51 x 55 cm.
Adam SZWARCENBERG-CZERNY (1894-1943)
Lot No.3
„Aby wszystkim dogodzić? - Czyli jak różnie chcieliby widzieć Marszałka”, 1930
Teka 12 litografii (plus okładkowa), 30 x 22 cm, każda sygn. na płycie.
Stan zach.: arkuszy bardzo dobry, okładka z licznymi śladami użytkowania.
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.5
Licytacja w Hôtel Drouot w Paryżu, ok. 1930
ołówek, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Tadé / Makowski".
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.7
Pochód zbójników - z: „Teka zbójnicka”, 1920
drzeworyt, papier; 12 x 16 cm (w świetle passe-partout).
Amedeo MODIGLIANI (1884-1920)
Lot No.9
Portret rzeźbiarza Leona Indenbauma
litografia, papier Velin d`Arches; 46 x 39 cm (wymiar kompozycji), 77 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: „Amedeo Modgiliani”,
Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.11
Rzeźbiarz, modelka leżąca i rzeźba autoportretowa jako Herkules
litografia, papier czerpany; 44 x 33 cm;
oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm,
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.13
Kwiaty w wazonie, 1954
litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 28 x 23 cm (w świetle passe-partout).
Arkusz pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954. Nakład 280
Salvador DALI (1904-1989)
Lot No.15
Pejzaż z motylami
litografia barwna, papier Velin d'Arches, 46 x 32 cm (kompozycja), 66 x 50 cm (wymiary arkusza);
numerowana ołówkiem l. d.: MCXXVII/MM; sygn. na płycie p. d.
Ignacy PINKAS (1888-1935)
Lot No.17
Portret mężczyzny - Portret własny artysty?
olej, tektura; 99 x 68 cm;
sygn. l. g.: I PINKAS / …
sygn. l. g.: I PINKAS / …
Leon LEWKOWICZ (1888-1950)
Lot No.19
Martwa natura z owocami
olej, płótno; 40 x 49 cm;
sygn. p. d.: Leon Lewkowicz, opisany na odwrocie.
Zbigniew LIBERA (ur. 1959)
Lot No.21
Fotografia z teki Album des KZL LEGO
fotografia cyfrowa, papier; 18,6 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka: "artist Z. LIBERA / project Album des KZL LEGO / description 9/10 /
Natalia LL (1937-2022)
Lot No.23
Caput Mortuum, 1990
fotografia; 14,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie: "Natalia LL / Caput Mortuum V / 1990.
Andrzej WAJDA (1926-2016)
Lot No.25
Dwór w Głuchach
inkografia, papier; 33,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Andrzej Wajda, l. d.: 2/10;
Andy WARHOL (1928-1987)
Lot No.27
Beethoven, 1993 (1967)
litografia offsetowa, satynowy papier; 97 x 97 cm.
Licencja The Andy Warhol Foundation for the Visual Art, Inc.
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.29
W ogrodzie, 1990
serigrafia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Judyta PAPP
Lot No.31
Czesław Miłosz, 2009
fotografia, papier; 39 x 24,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Judyta Papp'09;
Edward DWURNIK (1943-2018)
Lot No.33
Tulipan, 2017
akryl, olej, płótno; 18 x 13 cm;
dat. i sygn. p. d.: 2017 / E. DWURNIK, na odwrocie: 2017 / E. DWURNIK.
Mikołaj KOCHANOWSKI (1916-1987)
Lot No.35
Symfonia
olej, płótno; 95 x 77 cm;
sygn. p. d.: KOCHANOWSKI;
sygn. p. d.: KOCHANOWSKI;
Bogumił MARCINEK (1904-1940) - projekt
Lot No.37
Magdusia
porcelana malowana, druk, złocenia; wys.: 14 cm;
sygn. na spodzie: ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND.
HUTA SZKŁA TARNOWIEC, Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projekt
Lot No.39
Butelka
szkło białe z czarnym oplotem; wys. 32,5 cm.
Lot No.
41
Wazon
szkło kryształowe bezbarwne, przeźroczyste, listra miodowa; wys.: 30 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
Polska, 2 poł. XX w.
Lot No.
43
Szpikulce do mięsa
z pełnoplastycznymi figurkami koguta, wieprza i raka
plater; dług. od 20,5 do 25,8 cm;
Lot No.
45
Kropielnica
onyks, mosiądz, mosiądz złocony, emalia komórkowa; 16,5 x 10 x 2,5 cm.
Naprawiana - całość przymocowana do mosiężnej blachy dla stabilności. Ślad połamania doł