Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.147
Historia Janosika, 1929
zestaw 4 drzeworytów (współoprawne), obraz: 11 x 11 cm (w świetle passe-partout), plansza: 34 x 34 cm.
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.149
Władysław St. Reymont, 1904
litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy).
U dołu z lewej drukowany napis: „WŁADYSŁAW ST. REYMONT”.
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928) - według
Lot No.151
„Stanisław Noakowski. Zamki i pałace polskie. Fantazje architektoniczne, 1928
okładka teki: chromolitografia; 12 tablic: offset, offset barwny (2 plansze); 34 x 24 cm.
Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Lot No.153
Ruiny Starej Warszawy - Instytut Głuchoniemych, 1945
autolitografia, papier; 25 x 32 cm;
opisany na kamieniu: „Warszawa / 1945 u Głuchoniemych”;
Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Lot No.155
Kompozytorzy Kazimierz Serocki, Tadeusz Baird i Jan Krenz z Grupy 49, 1952
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 17,5 x 12,8 cm;
na odwrocie stempel autorski i opis fotografii.
Gerard MERCATOR (1512-1594) / Jodocus HONDIUS (1563-1612) - spadkobiercy
Lot No.157
Stiria [Steiermark, Austria]
miedzioryt kolorowany, papier; arkusz: 32 x 49 cm.
Wyimek z: „Atlasu” Mercatora / Hondiusa, Amsterdam, 1639.
Gilles Robert DE VAUGONDY (1688-1766) - znany też jako Le Sieur ROBERT
Lot No.159
Czechy, Śląsk, Morawy, Łużyce, 1751
miedzioryt kolorowany, papier; 55 x 64,3 cm.
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950) - przypisywany
Lot No.161
Pejzaż zimowy
akwarela, pastel, ołówek, papier; 22 x 29,8 cm (w świetle passe-partout);
opisany na odwrocie.
opisany na odwrocie.
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.163
Przy stole
akwarela, ołówek, papier; 21,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: F. Kost. / 1886.
sygn. l. d.: F. Kost. / 1886.
Iwan BILBIN - według
Lot No.165
Wasilisa, 1940
akwarela, papier; 54 x 40 cm;
u dołu dwie plamy wydrapane.
u dołu dwie plamy wydrapane.
Feliks Paweł GĘSTWICKI (1884-1935)
Lot No.167
Pejzaż ze sztafażem, 1925
akwarela, papier; 34,5 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. P. Gęstwicki. 25.
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.169
Kościółek w śniegu
akwarela, ołówek, papier; 48 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.
sygn. l. d.: S. Gibiński.
Malarz nieokreślony
Lot No.171
Stary rybak, 1929
pastel, papier; 50,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany: "Gdynia / 1929 / ?".
Józef PIOTROWSKI (1878 - 1944)
Lot No.173
Panorama Wrocławia w porze zimowej, 1930 r.
olej, płótno; 27,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Piotrowski / 1960?.
S. ALDE ?, XX w.
Lot No.175
W porcie, 1933
olej, płótno; 43 x 61 cm;
sygn. l. d.: S. Alde 33 (? nazwisko słabo czytelne).
Stanisław OLEJNICZAK, XX w.
Lot No.177
Pejzaż z wyspą
olej, płótno; 61 x 96 cm;
sygn. p. d.: St. Olejniczak.
sygn. p. d.: St. Olejniczak.
Wanda CZARNECKA
Lot No.179
Pejzaż nadwodny
olej, sklejka; 21,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Czarnecka.
sygn. p. d.: W. Czarnecka.
Stanisław SZKUPELSKI
Lot No.181
Pejzaż z rzeką
olej, płótno; 23 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. M. Szkupelski.
Artur Wacław WIELOGŁOWSKI (1860-1933)
Lot No.183
Wyciąganie drzewa, 1927
olej, płótno; 68 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Wielogłowski / 1927;
J. WROŃSKI
Lot No.185
Chata w malwach
olej, płótno; 53 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wroński.
sygn. p. d.: J. Wroński.
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.189
Uliczni handlarze
olej, sklejka; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie „Kobiety z kotkiem”.
Lot No.
201
Chrystus ukrzyżowany - płaskorzeźba/płycina
drewno; wymiar kompozycji 44,5 x 30,5 x 3,5 cm (relief), 61 x 50 cm (obramienie).
Stan zach.: znaczne ubytki płaskorzeźby, ślady po drewnojadach.