Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Lot No.
147
Historia Janosika, 1929 zestaw 4 drzeworytów (współoprawne), obraz: 11 x 11 cm (w świetle passe-partout), plansza: 34 x 34 cm.

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

Lot No.
148
Perepłut - z teki „Bogowie Słowian”, 1933 „Bogowie Słowian-The Gods of the Slavs-Le Dieux des Slaves”. Kraków 1933
drzeworyt, karton; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout).

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

Lot No.
149
Władysław St. Reymont, 1904 litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy).
U dołu z lewej drukowany napis: „WŁADYSŁAW ST. REYMONT”.

Lot No.
150
Henryk Sienkiewicz, 1904 litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy).
U dołu z lewej drukowany napis: „HENRYK SIENKIEWICZ”.

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928) - według

Lot No.
151
„Stanisław Noakowski. Zamki i pałace polskie. Fantazje architektoniczne, 1928 okładka teki: chromolitografia; 12 tablic: offset, offset barwny (2 plansze); 34 x 24 cm.

Józef PAKULSKI (1900-1977)

Lot No.
152
Wisła, 1955 autolitografia, papier; 25 x 37 cm (w świetle passe-partout);
opisany ołówkiem poniżej obrazu l. d.: „Autolitografia „Wisła” oraz sygn. p. d.

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Lot No.
153
Ruiny Starej Warszawy - Instytut Głuchoniemych, 1945 autolitografia, papier; 25 x 32 cm;
opisany na kamieniu: „Warszawa / 1945 u Głuchoniemych”;

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914) - według

Lot No.
154
W podróży (obraz: 1873) heliograwiura, karton; 18 x 34 cm (świetle passe-partout), plansza 40 x 50 cm;
oznaczenia pod kompozycją: l. d. „J.CHEŁMONSKI PXT”, po śr. „Z KLISZY BRANDLA”,

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

Lot No.
155
Kompozytorzy Kazimierz Serocki, Tadeusz Baird i Jan Krenz z Grupy 49, 1952 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 17,5 x 12,8 cm;
na odwrocie stempel autorski i opis fotografii.

Matthias SEUTTER (1678-1757)

Lot No.
156
Królestwo Neapolu [Neapolis Regnum quo continentur Aprutium Ulterius et Citerius …], ok. 1730 miedzioryt kolorowany, papier; odcisk: 58 x 50 cm, arkusz: 62,5 x 52 cm (w świetle oprawy); opublikowano przez Matthias Seutter w Augsburgu ok. 1730.

Gerard MERCATOR (1512-1594) / Jodocus HONDIUS (1563-1612) - spadkobiercy

Lot No.
157
Stiria [Steiermark, Austria] miedzioryt kolorowany, papier; arkusz: 32 x 49 cm.
Wyimek z: „Atlasu” Mercatora / Hondiusa, Amsterdam, 1639.

Artysta nieokreślony (XVIII w.)

Lot No.
158
Widok Warszawy [Varsovie : Capitale de la Masovie, sur la Vistule] miedzioryt kolorowany, papier; 28,5 x 44,2 cm;
u góry napis w lustrzanym odbiciu: "VUE DE WARSOVIE" [sic!].

Gilles Robert DE VAUGONDY (1688-1766) - znany też jako Le Sieur ROBERT

Lot No.
159
Czechy, Śląsk, Morawy, Łużyce, 1751 miedzioryt kolorowany, papier; 55 x 64,3 cm.

Frederik DE WIT (1630-1706)

Lot No.
160
Brandenburgia i Pomorze [Marchionatus Brandenburgi et Ducatus Pomeraniae tabula quae est pars septentrionalis Circuli Saxoniae S miedzioryt kolorowany, papier; odcisk: 52,7 x 61,7 cm, arkusz: 64 x 54 cm.

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950) - przypisywany

Lot No.
161
Pejzaż zimowy akwarela, pastel, ołówek, papier; 22 x 29,8 cm (w świetle passe-partout);
opisany na odwrocie.

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

Lot No.
162
Plac Zamkowy akwarela, ołówek; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Lot No.
163
Przy stole akwarela, ołówek, papier; 21,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: F. Kost. / 1886.

Iwan BILBIN - według

Lot No.
164
Czarny jeździec, 1940 akwarela, papier; 54 x 40 cm;
u dołu dwie plamy wydrapane.

Iwan BILBIN - według

Lot No.
165
Wasilisa, 1940 akwarela, papier; 54 x 40 cm;
u dołu dwie plamy wydrapane.

Feliks Paweł GĘSTWICKI (1884-1935)

Lot No.
166
Łodzie na plaży akwarela, papier; 22 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: F P. Gęstwicki.

Lot No.
167
Pejzaż ze sztafażem, 1925 akwarela, papier; 34,5 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. P. Gęstwicki. 25.

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

Lot No.
168
Motyw z Piotrkowa akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 40 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany. p. d.: T. Cieślewski / Piotrków.

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

Lot No.
169
Kościółek w śniegu akwarela, ołówek, papier; 48 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.

Jakub ROTBAUM (1901-1994)

Lot No.
170
Stary Żyd z Kowla, 1936 pastel, papier; 47 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i miejsc. l. d.: J Rotbaum / 1936 / Kowel.

Malarz nieokreślony

Lot No.
171
Stary rybak, 1929 pastel, papier; 50,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany: "Gdynia / 1929 / ?".

J. DENIS

Lot No.
172
Martwa natura z czajniczkiem olej, płótno; 32,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: J. Denis.

Józef PIOTROWSKI (1878 - 1944)

Lot No.
173
Panorama Wrocławia w porze zimowej, 1930 r. olej, płótno; 27,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Piotrowski / 1960?.

Walter HARMANN, XX w.

Lot No.
174
Martwa natura, przed 1932 olej, płótno; 55 x 45 cm;
sygn. l. g. W. HARTMANN;

S. ALDE ?, XX w.

Lot No.
175
W porcie, 1933 olej, płótno; 43 x 61 cm;
sygn. l. d.: S. Alde 33 (? nazwisko słabo czytelne).

Ermanno BRAMBILLA (XX w.)

Lot No.
176
Podwórze olej, płótno; 48,5 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Ermanno / Brambilla.

Stanisław OLEJNICZAK, XX w.

Lot No.
177
Pejzaż z wyspą olej, płótno; 61 x 96 cm;
sygn. p. d.: St. Olejniczak.

Malarz nieokreślony z okresu biedermeier, 2 ćw. XIX w.

Lot No.
178
Główka chłopczyka olej, płótno; 30 x 26 cm (w świetle oprawy).

Wanda CZARNECKA

Lot No.
179
Pejzaż nadwodny olej, sklejka; 21,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Czarnecka.

Klementyna MIEN (1870-1954)

Lot No.
180
Pelargonie olej, tektura; 34,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kl. Mien.

Stanisław SZKUPELSKI

Lot No.
181
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 23 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. M. Szkupelski.

M. KRUSZEWSKI

Lot No.
182
Ach te oczy olej, półton; 72 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: M. Kruszewski.

Artur Wacław WIELOGŁOWSKI (1860-1933)

Lot No.
183
Wyciąganie drzewa, 1927 olej, płótno; 68 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Wielogłowski / 1927;

Malarz nieokreślony

Lot No.
184
Dom nad łąkami olej, płótno; 127 x 30 cm (w świetle oprawy).

J. WROŃSKI

Lot No.
185
Chata w malwach olej, płótno; 53 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wroński.

Malarz nieokreślony polski, cechowy, XIX w.

Lot No.
186
Msza polowa z udziałem hetmana Stefana Czarneckiego olej, płótno dublowane; 53 x 67 cm;

Malarz nieokreślony

Lot No.
187
Zatoka Amalfi olej, płótno; 54 x 80 cm.

Malarz nieokreślony (XX w.)

Lot No.
188
Widok z Tivoli olej, płótno; 60 x 90 cm.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
189
Uliczni handlarze olej, sklejka; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie „Kobiety z kotkiem”.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
190
Kwiaty olej, płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 32,5 cm.

Lot No.
201
Chrystus ukrzyżowany - płaskorzeźba/płycina drewno; wymiar kompozycji 44,5 x 30,5 x 3,5 cm (relief), 61 x 50 cm (obramienie).
Stan zach.: znaczne ubytki płaskorzeźby, ślady po drewnojadach.

Artysta nieokreślony, ludowy?, XX w.

Lot No.
202
Chrystus Frasobliwy glina; 20 x 10 x 12 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna.

Lot No.
203
Krucyfiks drewno, ślady polichromii; 34,5 x 34 x 4,5 cm;
na korpusie ślady po kornikach; ręce wtórne.

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

Lot No.
301
Dziedzic offset barwny, 71,5 x 57 cm;
na płycie datowany, opisany, sygn. l. d.: „1953 / - XI - / projekt na / rzeźbę ‘Dziedzic’ / StSzukalski”;