Lot No.
49
Skrzynia z monogramem i datą: „KW / 1839”
drewno, farba, okucia; 52,5 x 119 x 57,5 cm.
Załączony kluczyk.
Załączony kluczyk.
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.101
Wiejska zagroda z kapliczką, 1934
ołówek, papier; 30,5 x 37,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. C. / … 1934.
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.103
Krzyż w Smardzewicach, 1917
litografia, papier; 54 x 38 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. l. d.: JGumowski 917 r / Krzyż w Smardzewicach.
Michał Anioł BUONAROTTI
Lot No.105
Stworzenie Adama - według
druk cyfrowy, papier; 50 x 97 cm (wymiar w świetle oprawy).
Johann Baptista HOMANN / spadkobiercy - wydanie
Lot No.107
Plan globu
Johann Matthias HASE (1684-1742), Georg Moriz LOWITZ (1722-1774) - opracowanie
Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1900-1944)
Lot No.109
Perykles, książę Tyru
drzeworyt, papier (tinta écru); 30,8 x 24,6 cm;
sygn. p. d.: "CHROSTOWSKI", poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.111
Zabawa, 1936
drzeworyt, papier; 26 x 22 cm;
sygn. na klocku p. d.: "MS", poniżej ryciny ołówkiem p. d.: "Stefan Mrożewski / London 36".
Lot No.113
Kopy zboża
drzeworyt, papier czerpany; 20,8 x 28,2 cm;
napisy poniżej obrazu: l. d.: "1441", dat. p. d.: "19 WW 23r", u dołu arkusza drukowane: l. d.: „WOJCIECH WEISS”,
Tadeusz DWORZAŃSKI (1911-1991)
Lot No.115
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie
drzeworyt dwubarwny, papier; 50 x 35 cm;
sygn., opisany i datowany ołówkiem; monogram wiązany "TD" odbity w kompozycji p. d.
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.117
Sanguszko [z współczesnego portretu z XVII wieku], 1866
drzeworyt, papier; 22 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie monogramem wiązanym l. d. "JM" i datowany 1866 oraz przez ksylografa d. "F. Szymborski
Lot No.119
Baszta Stolarska w Krakowie, 1926
litografia, papier; 39 x 27 cm (w świetle passe-partout), 52 x 39 cm (passe-partout);
sygn. na kamieniu monogramem l. d.: JG.
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.121
Akt, 1954
litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 31 x 31 cm (w świetle passe-partout).
Grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954. Nakład 280 szt.
Carl MERKER (1817-1897)
Lot No.123
Thor Szing Hai, 1856
miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Miedzioryt - plansza 26 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.125
Comment se (Jak?), 1959
litografia barwna, papier czerpany Velin d'Arches; 16 x 11 cm (w świetle passe-partout), 26 x 20,5 cm (passe-partout); sygn. na matrycy p. d.: Kisling.
Praca p
Praca p
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.127
Łazienki - Pałac na Wodzie
litografia barwna, papier; 19 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. na kamieniu "ZS".
sygn. l. d. na kamieniu "ZS".
Carl MERKER (1817-1897)
Lot No.129
Akropol, Ateny, 1856
Miedzioryt - plansza 33 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury
Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.131
Portret Ambroise’a Vollarda
litografia, papier czerpany; 44 x 33 cm;
oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm,
Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.133
Głowa kobiety
litografia barwna, papier; 45 x 36 cm (kompozycja), 70 x 50cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz numerowany ołówkiem „101/200”;
Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1895-1955)
Lot No.135
Baszty Wawelu
akwaforta, papier; 33,5 x 25 cm;
opisany ołówkiem poniżej ryciny l. d.: "Baszty Wawelu", sygn. p. d.: K. Dzieliński.
Johann Elias RIDINGER (1698-1767)
Lot No.137
Szkoła jazdy - Krupada w lewo [Croupade a gauche]
miedzioryt malowany wtórnie, fiksatywa, papier; 33,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany poniżej ryciny: l. d.: "miec P. S. C. M. 17"?, p. d.
Joseph TRENTSENSKY (1793-1839) - według
Lot No.139
Powóz wiedeński
litografia - reprint, papier; 33 x 48 cm;
poniżej obrazu napis: „Wiener Fuhrwerk / Der Landauer Wagen”.
Charles François Gabriel LEVACHEZ, Antoine Charles Horace VERNET- według
Lot No.141
Przejażdżka gigiem
akwatinta barwna - reprint, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
Albert DÜRER (1471-1528) - według, ALBERTINA - FACSIMILES
Lot No.143
Teka litografii
litografia, papier; 36 plansz, wymiary różne (od 13 x 19 cm do 41 x 30 cm);
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.145
Katedra Wawelska, 1922
litografia, papier; 18 x 13 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: L.Wyczół.