Lot No.
49
Skrzynia z monogramem i datą: „KW / 1839” drewno, farba, okucia; 52,5 x 119 x 57,5 cm.
Załączony kluczyk.

Lot No.
50
Słupek - postument marmur (alabaster?) beżowy, z brązowymi żyłkami; wys. 95 cm, średnica blatu 22 cm.
Europa Zachodnia (Włochy?), 1 poł. XX w.

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Lot No.
101
Wiejska zagroda z kapliczką, 1934 ołówek, papier; 30,5 x 37,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. C. / … 1934.

Johann Heinrich TISCHBEIN (1722-1789)

Lot No.
102
Niedźwiedź atakujący byka miękki werniks, papier; 23,5 x 30,2 cm;
sygn. p. d.: H. Tischbein jun. f.

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

Lot No.
103
Krzyż w Smardzewicach, 1917 litografia, papier; 54 x 38 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. l. d.: JGumowski 917 r / Krzyż w Smardzewicach.

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

Lot No.
104
Lady Godiva, 1938 -1943 ołówek, papier; 34 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: RPrauss 1938-1943.

Michał Anioł BUONAROTTI

Lot No.
105
Stworzenie Adama - według druk cyfrowy, papier; 50 x 97 cm (wymiar w świetle oprawy).

DURAND / J. SULPIS (XIX w.)

Lot No.
106
Villa a Croissy (Seine-et-Oise) - rysunek architektoniczny litografia barwna, papier; 40 x 30 cm;
opisana u dołu obrazu

Johann Baptista HOMANN / spadkobiercy - wydanie

Lot No.
107
Plan globu Johann Matthias HASE (1684-1742), Georg Moriz LOWITZ (1722-1774) - opracowanie

Stefan KACPROWSKI (1887-1948)

Lot No.
108
Lwów - przedmieście, 1934 akwatinta barwna, papier; 24,2 x 30,3 cm;
opisany l. d.: "akwatinta / Lwów", sygn. i dat. p. d.: "Stefan Kacprowski 1934".

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1900-1944)

Lot No.
109
Perykles, książę Tyru drzeworyt, papier (tinta écru); 30,8 x 24,6 cm;
sygn. p. d.: "CHROSTOWSKI", poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".

Lot No.
110
Zbroja Peryklesa drzeworyt, papier; 31 x 25 cm;
sygn. l. d. "CHROSTOWSKI" (na klocku), poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

Lot No.
111
Zabawa, 1936 drzeworyt, papier; 26 x 22 cm;
sygn. na klocku p. d.: "MS", poniżej ryciny ołówkiem p. d.: "Stefan Mrożewski / London 36".

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

Lot No.
112
Pałac Łazienkowski akwaforta, papier; 20 x 25 cm;
poniżej ryciny - napis autorski l. d. ołówkiem: "Pałac Łazienkowski (Warszawa) akwaforta", sygn. p. d. "Wł. Zakrzewski".

Lot No.
113
Kopy zboża drzeworyt, papier czerpany; 20,8 x 28,2 cm;
napisy poniżej obrazu: l. d.: "1441", dat. p. d.: "19 WW 23r", u dołu arkusza drukowane: l. d.: „WOJCIECH WEISS”,

Jan WAŁACH (1884-1979)

Lot No.
114
Skrzypek na tle lasu, 1939/2014 drzeworyt, karton; 29 x 31 cm (kompozycja), 34 x 42 cm (arkusz).
Glosa: Drzeworyt pochodzi z teki „Istebna” wytłoczonej w 2014 roku z oryginalnych płyt,

Tadeusz DWORZAŃSKI (1911-1991)

Lot No.
115
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie drzeworyt dwubarwny, papier; 50 x 35 cm;
sygn., opisany i datowany ołówkiem; monogram wiązany "TD" odbity w kompozycji p. d.

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
116
Cztery portrety współoprawne, 1876 każdy portret 21 x 15 cm (w świetle passe-partout), wspólna oprawa 52 x 43 cm;

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
117
Sanguszko [z współczesnego portretu z XVII wieku], 1866 drzeworyt, papier; 22 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie monogramem wiązanym l. d. "JM" i datowany 1866 oraz przez ksylografa d. "F. Szymborski

Jan MATEJKO (1838-1893), R. PAULUSSEN

Lot No.
118
Hołd Pruski, 1898 fotograwiura, papier; 44 x 78 cm (w świetle passe-partout).
Praca opisana poniżej obrazu: śr. d.

Lot No.
119
Baszta Stolarska w Krakowie, 1926 litografia, papier; 39 x 27 cm (w świetle passe-partout), 52 x 39 cm (passe-partout);
sygn. na kamieniu monogramem l. d.: JG.

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Lot No.
120
Ruiny zniszczonej Warszawy - Ulica Świętojańska, 1945 autolitografia, papier; 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany na kamieniu l. d. : „Warszawa / 1945 u ul Świętojańska”;

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
121
Akt, 1954 litografia, papier czerpany Velin d`Arches; 31 x 31 cm (w świetle passe-partout).
Grafika pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954. Nakład 280 szt.

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
122
Pagoda, 1856 miedzioryt, papier, 24 x 18 cm (w świetle passe-partout).
Miedzioryt - plansza 25 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
123
Thor Szing Hai, 1856 miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Miedzioryt - plansza 26 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

Lot No.
124
Na polowaniu w Tatrach, 1923 linoryt, papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: JK.

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
125
Comment se (Jak?), 1959 litografia barwna, papier czerpany Velin d'Arches; 16 x 11 cm (w świetle passe-partout), 26 x 20,5 cm (passe-partout); sygn. na matrycy p. d.: Kisling.
Praca p

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
126
Deux moines (Dwóch mnichów), 1959 litografia barwna, papier czerpany Velin d'Arches; 16 x 11 cm (w świetle passe-partout), 26 x 20,5 cm (passe-partout); sygn. na matrycy p. d.: Kisling.

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

Lot No.
127
Łazienki - Pałac na Wodzie litografia barwna, papier; 19 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. na kamieniu "ZS".

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
128
Świątynia Jowisza, Ateny, 1856 miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Miedzioryt - plansza 41 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
129
Akropol, Ateny, 1856 miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Miedzioryt - plansza 33 - pochodzi z teki wydanej w 1856 roku zawierającej zabytki architektury

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

Lot No.
130
Pan Twardowski na kogucie drzeworyt barwny, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: „A. Raczyński”

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
131
Portret Ambroise’a Vollarda litografia, papier czerpany; 44 x 33 cm;
oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm,

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
132
Zdziwienie litografia barwna, papier; 45 x 36 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz numerowany ołówkiem „101/200”;

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
133
Głowa kobiety litografia barwna, papier; 45 x 36 cm (kompozycja), 70 x 50cm (arkusz);

Henri MATISSE (1869-1954) - według

Lot No.
134
Le tabac royale litografia barwna, papier welinowy Arches; 24 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie pod kompozycją, sucha pieczęć wydawcy l. d.

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1895-1955)

Lot No.
135
Baszty Wawelu akwaforta, papier; 33,5 x 25 cm;
opisany ołówkiem poniżej ryciny l. d.: "Baszty Wawelu", sygn. p. d.: K. Dzieliński.

Heinrich HOFMANN (1824-1911)

Lot No.
136
Chrystus nauczający, 1877/1878 heliograwiura, papier; 44 x 60 cm;
u dołu napis: "CHRISTI PREDIGT AM SEE".

Johann Elias RIDINGER (1698-1767)

Lot No.
137
Szkoła jazdy - Krupada w lewo [Croupade a gauche] miedzioryt malowany wtórnie, fiksatywa, papier; 33,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany poniżej ryciny: l. d.: "miec P. S. C. M. 17"?, p. d.

George WRIGHT (1860-1942) - według

Lot No.
138
Wyjazd na polowanie, 1909 chromolitografia, papier; 30 x 45 cm;
sygn. p. d. (na obrazie): „G. Wright”.

Joseph TRENTSENSKY (1793-1839) - według

Lot No.
139
Powóz wiedeński litografia - reprint, papier; 33 x 48 cm;
poniżej obrazu napis: „Wiener Fuhrwerk / Der Landauer Wagen”.

Charles François Gabriel LEVACHEZ, Antoine Charles Horace VERNET- według

Lot No.
140
Towarzystwo łowiące ryby akwatinta barwna - reprint, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);

Lot No.
141
Przejażdżka gigiem akwatinta barwna - reprint, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);

Henryk SIEMIERADZKI (1843-1902) - według

Lot No.
142
Odsłonięcie pomnika rotograwiura, papier; 15 x 26 cm.
Praca pochodzi z albumu „Henryk Siemieradzki” autorstwa Stanisława Lewandowskiego, Warszawa - Gebethner i Wolff - 1904.

Albert DÜRER (1471-1528) - według, ALBERTINA - FACSIMILES

Lot No.
143
Teka litografii litografia, papier; 36 plansz, wymiary różne (od 13 x 19 cm do 41 x 30 cm);

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

Lot No.
144
Teka: „Józef Piłsudski w 13 planszach” litografia, papier; 47 x 32 cm.
Warszawa - Wydawnictwo Nakładem J. Przeworskiego - 1935.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

Lot No.
145
Katedra Wawelska, 1922 litografia, papier; 18 x 13 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: L.Wyczół.

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
146
Kompozycja figuratywna, 1959 (?) pastel, tempera, papier; 47 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. (nieczytelnie).