Artysta nieokreślony (XX/XXI w.)

Lot No.
351
Pomnik Joanny d’Arc w Orleanie pisak czarny na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier; 9 x 23 cm;
sygn. u dołu: „ … (nieczytelnie) Orleans …”

Lot No.
352
Lwów - plakieta reliefowa wg widoku z ok. 1570, ok. 1990? gips patynowany na ciemnoszaro; 18,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram wiązany w okręgu „IK”

Malarz nieokreślony wg portretu z XVIII w.

Lot No.
353
Dama akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,2 x 21 cm (w świetle passe-partout).

Jonathan FISCHER

Lot No.
354
Grający w karty fotografia bromowa, czarno-biała, papier; 45 x 31 cm (w świetle oprawy);
Stan zach.: pofalowany arkusz fotogramu.

Artysta nieokreślony, nieprofesjonalny?, XX w

Lot No.
355
Kobieta z dzbanem technika mieszana, skóra? wyciskana, barwiona; 45 x 31 cm

Lot No.
356
Słonie technika mieszana, skóra? wyciskana, barwiona; 50 x 35 cm

Christian ROESCH (XX/XXI w.)

Lot No.
357
Żółty kot [Yellow Puss], 1997 grafika komputerowa, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
opisany, sygn., dat. poniżej obrazu ołówkiem: „AP / ‘YELLOW PUSS’ / CR 1997”

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

Lot No.
358
Akt, 1979 długopis granatowy, papier jasnoszary; 23,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: „Jack / 79”, u dołu autorska dedykacja z datą „22 X 84 r.”

Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)

Lot No.
359
Scena symboliczna gwasz, papier; 34,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Walentynowicz.

Zbigniew SZCZEPANEK (ur.1933)

Lot No.
360
Lwówek Śląski - ratusz akwarela, ołówek, papier; 48 x 67 cm;
opisany i sygn. ołówkiem p. d.: „Lwówek Śląski / Z. Szczepanek”.

Jean REDDAWAY (1923-2018)

Lot No.
361
Pałac Łazienkowski, 1975 druk, papier; 43 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jean Reddaway / 1975.

Andrzej UNIEJEWSKI (1908-1985)

Lot No.
362
Widok na Kazimierz Dolny nad Wisłą, 1981 akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: „A. UNIEJEWSKI 1981 r. / KAZIMIERZ DLN.”

Bolesław BRZOZOWSKI (1914-2002)

Lot No.
363
Rynek w Kazimierzu, 1992 akwarela, papier; 29,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
opisany ołówkiem l. d.: „Kazimierz Dol.”, sygn., dat. p. d.: „B BRZOZOWSKI - 92 r.”

Jan KULIKOWSKI (1914-1995)

Lot No.
364
Wawel, Katedra akwarela, papier; 64 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: „J. Kulikowski”.

Zdzisław Constantin MAJROWSKI-MEJRO (ur. 1959)

Lot No.
365
Kompozycja, 2000? olej, płótno; 39 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: „C. M. 00”?

Tadeusz SPRUSIAK (1907-1985)

Lot No.
366
Podhale olej, deska; 12,2 x 17,7 cm;
sygn. p. d.: „T. SPRUSIAK.”

Malarz nieokreślony (XX w.)

Lot No.
367
Pejzaż włoski olej, tektura; 15 x 7,4 cm.

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

Lot No.
368
Santa Margherita a Rapallo olej, tektura; 12,5 x 18 cm;
opisany na odwrocie.

Teresa BUKOWICKA

Lot No.
369
Pejzaż wiosenny, 1980 olej, płyta; 24 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: „T. Bukowicka / 1980 r.”

Lot No.
370
Polowanie z psami olej, tektura; 8,6 x 13,4 cm (w świetle oprawy);
p. d. napis: "Carmen".

Teresa BUKOWICKA

Lot No.
371
Droga wśród drzew, 1979 olej, płyta; 47 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: „T. B. / 1979 r.”

Malarz nieokreślony, monogramista „LM” (XX w.)

Lot No.
372
Kwiaty w dzbanku olej, płyta; 48 x 23,5 cm:
sygn. p. d.: „L. M.”

Gino BORDONI (XX w.)

Lot No.
373
Droga w Apeninach olej, płótno; 48 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: „GBordoni”;

P. PIZZELLA (XX w.)

Lot No.
374
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 38,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: „PPizzella”

LELLAI (XX w.)

Lot No.
375
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 38 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: „LELLAI”;

Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)

Lot No.
376
Konna przejażdżka, ok. 1960 olej, płótno; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: „M. Wątorski”.

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

Lot No.
377
Budowa 2, 2001 olej, płótno; 34,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. tytuł i dat. na odwrocie: "Grzegorz Wnęk / Budowa 2 / 2001".

Tadeusz NIEMIRSKI (1922-1987)

Lot No.
378
Kompozycja, 1970 olej, deska; 59 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: „T. Niemirski. 70”;

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

Lot No.
379
Pejzaż świętokrzyski I, 1983 olej, tektura; 60 x 50 cm;
opisany na odwrocie.

Stanisław CZEKAŁA

Lot No.
380
Tatry - Dolina Chochołowska, 1973 olej, płótno; 64,5 x 92 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: "St. Czekała -73-";

Malarz nieokreślony, polski (XX/XXI w.)

Lot No.
381
Księżycowe miasto olej, płyta; 80 x 100 cm.

Artysta nieokreślony

Lot No.
382
Akt z rowerem, ok. 1975 olej, płótno; 94 x 74 cm;
napis na odwrocie: "EKIER" oraz "PWSSP (?)"; [Maria Ekier? - ur. 1943].

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)

Lot No.
383
Martwa natura z owocami w paterze, 1975 olej, płyta; 58,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: „F. Hayder 75”.

GRAGIEW (XX w.)

Lot No.
384
Martwa natura z owocami i bratkami olej, deska?; 53 x 59 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka pisana cyrylicą.

Joanna SAMBORSKA

Lot No.
385
Pałac Łazienkowski, 1979 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: „J. SAMBORSKA / 1979 r”, na odwrocie: "Joanna / SAMBORSKA / 1979 r".

Jan BEMBENISTA (ur. 1962)

Lot No.
386
Pocztówka z Egiptu, 2020 olej, płótno; 65 x 100 cm;
opisany na odwrocie.

Kazimierz MACHOWINA (ur. 1938)

Lot No.
387
Kompozycja olej, papier, 7,5 x 5,4 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: „Machowina 1993”

Lot No.
388
No Covid masa gipsowa, patynowana, polichromowana;
lata 20. XXI w.

HENNEBERG PORZELLAN

Lot No.
601
Serwis obiadowy dla 6 osób porcelana, kobalt podszkliwny; talerz - śr. 23,5 cm, talerzyk - śr. 19 cm, talerz głęboki - śr. 22,5 cm, półmisek - 23,5 x 15 cm; półmisek - 32 x 21 cm;

MIŚNIA

Lot No.
602
Patera z ażurową czarą porcelana, wzór cebulowy, malatura ręczna kobaltem podszkliwnym; 22,2 x 22,7 x 22,7 cm;
sygn. na spodzie misy i na nodze.

WINTERLING

Lot No.
603
Serwis porcelanowy dla 6 osób porcelana, kalka, złocenia; filiżanka - 7 x 10,5 x 8,5 cm; spodeczek - śr. 15 cm, talerzyk - śr. 19,5 cm, mlecznik - 9 x 10 x 7 cm;

Lot No.
604
Wazon dekoracyjny z reliefowymi scenami glinka ceramiczna, szkliwa barwne w tonacji brązowo-czarnej, częściowo matowe;
wys. 41 cm, średn. stopy 12 cm;

Lot No.
605
Trzy Gracje biskwit. 19,5 x 12 x 8 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna.

Lot No.
606
Wazon majolika; wys. 26 cm;
na spodzie: "MADE IN / JAPAN".

Lot No.
607
Słoń - skarbonka porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 16,5 x 25 x 11,5 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XX w.

HEREND

Lot No.
608
Wazonik i bomboniera porcelana, farba, złocenia; wazonik wys.: 14 cm, bomboniera: 8,5 x 11,5 x 11,5 cm;

Lot No.
609
Zestaw śniadaniowy porcelana, druk podszkliwny; filiżanka - 7 x 11 x 9 cm, spodek - śr. 15 cm, talerzyk śr. - 18 cm;
oznaczenia na spodzie.

HAVILAND

Lot No.
610
Filiżanka i paterka na cukier w kostkach Francja, 2 ćw. XX w.