Tobias MAYER / Spadkobiercy HOMANNA

Lot No.
1
Mapa Polski - Mappa Geographica Regni Poloniae [Carte des Estats de la Couronne de Pologne …], 1757 miedzioryt kolorowany (wtórnie), papier;
miedzioryt kolorowany, papier, zadruk: 45 x 52 cm, arkusz 51 x 55 cm.

Bernard PICART (1673-1733)

Lot No.
2
Karta tytułowa rozdziału Atlasu Historycznego, 1720 „Atlas Historyczny”, wyd. Henri Abraham Châtelain, Amsterdam (1719-1720)
miedzioryt ręcznie kolorowany akwarelą, papier; 42 x 26 cm (w świetle passe-partout);

Adam SZWARCENBERG-CZERNY (1894-1943)

Lot No.
3
„Aby wszystkim dogodzić? - Czyli jak różnie chcieliby widzieć Marszałka”, 1930 Teka 12 litografii (plus okładkowa), 30 x 22 cm, każda sygn. na płycie.
Stan zach.: arkuszy bardzo dobry, okładka z licznymi śladami użytkowania.

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

Lot No.
4
Hôtel des Ventes w Paryżu, ok. 1930 ołówek, papier; 21,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Tadé / Makowski".

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

Lot No.
5
Licytacja w Hôtel Drouot w Paryżu, ok. 1930 ołówek, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Lot No.
6
Zbójnicy pod zamkiem, 1929 drzeworyt, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout).
Stan zach.: ślad załamania arkusza.

Lot No.
7
Pochód zbójników - z: „Teka zbójnicka”, 1920 drzeworyt, papier; 12 x 16 cm (w świetle passe-partout).

Lot No.
8
Pochód zbójników, 1929 drzeworyt, papier; 22 x 29 cm (w świetle passe-partout).

Amedeo MODIGLIANI (1884-1920)

Lot No.
9
Portret rzeźbiarza Leona Indenbauma litografia, papier Velin d`Arches; 46 x 39 cm (wymiar kompozycji), 77 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: „Amedeo Modgiliani”,

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
10
Stary Minotaur prowadzony nocą przez małą dziewczynkę z gołębiem litografia, papier czerpany; 33 x 44 cm;
oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm,

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
11
Rzeźbiarz, modelka leżąca i rzeźba autoportretowa jako Herkules litografia, papier czerpany; 44 x 33 cm;

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
12
Rodzeństwo, 1959 litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 18 x 18 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi z teki „L'épopée bohémienne" (Epopeja cygańska).

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
13
Kwiaty w wazonie, 1954 litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 28 x 23 cm (w świetle passe-partout).
Arkusz pochodzi z teki „Provence" (Prowansja) z roku 1954. Nakład 280

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
14
Autoportret, 1954 litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 28 x 23 cm (w świetle passe-partout).

Salvador DALI (1904-1989)

Lot No.
15
Pejzaż z motylami litografia barwna, papier Velin d'Arches, 46 x 32 cm (kompozycja), 66 x 50 cm (wymiary arkusza);
numerowana ołówkiem l. d.: MCXXVII/MM; sygn. na płycie p. d.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Lot No.
16
Scena we wnętrzu piórko, tusz, papier; 30 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis redakcji technicznej wydawnictwa tuszem: „rys. str. 147, 14 cm" e

Ignacy PINKAS (1888-1935)

Lot No.
17
Portret mężczyzny - Portret własny artysty? olej, tektura; 99 x 68 cm;
sygn. l. g.: I PINKAS / …

Maria RITTER (1899-1976)

Lot No.
18
Akt gwasz, tusz, papier; 25 x 20 cm;
sygn. ołówkiem, l. d. monogram wiązany "MR".

Leon LEWKOWICZ (1888-1950)

Lot No.
19
Martwa natura z owocami olej, płótno; 40 x 49 cm;
sygn. p. d.: Leon Lewkowicz, opisany na odwrocie.

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Lot No.
20
Barak fotografia cyfrowa, papier; 18,6 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka: "artist Z. LIBERA / project Album ds KZL LEGO / description 9/10 /

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Lot No.
21
Fotografia z teki Album des KZL LEGO fotografia cyfrowa, papier; 18,6 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka: "artist Z. LIBERA / project Album des KZL LEGO / description 9/10 /

Natalia LL (1937-2022)

Lot No.
22
Śnienie fotografia, papier; 17 x 17 cm;
sygn. na odwrocie: NATALIA LL.

Natalia LL (1937-2022)

Lot No.
23
Caput Mortuum, 1990 fotografia; 14,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie: "Natalia LL / Caput Mortuum V / 1990.

Andrzej WAJDA (1926-2016)

Lot No.
24
Flamingi - berlińskie zoo, 1986 inkografia, papier; 29,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Andrzej Wajda, l. d.: 2/10, dat. miejsc. p. d. BERLIN: 12.XI.86,

Andrzej WAJDA (1926-2016)

Lot No.
25
Dwór w Głuchach inkografia, papier; 33,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Andrzej Wajda, l. d.: 2/10;

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Lot No.
26
Kinetyka kodu - szkic, 1974 ołówek, flamaster, papier; 34,5 x 27 cm;
tytuł, sygn., dat. p. d.: "KINETYKA KODU" / Jerzy Grabowski / 74 / Rys. 2.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Andy WARHOL (1928-1987)

Lot No.
27
Beethoven, 1993 (1967) litografia offsetowa, satynowy papier; 97 x 97 cm.
Licencja The Andy Warhol Foundation for the Visual Art, Inc.

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
28
Plaża, 1991 serigrafia, papier; 19 x 26,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Tarasin 91.

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
29
W ogrodzie, 1990 serigrafia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
30
Chmury, 1990 serigrafia barwna, papier; 40 x 30 cm;

Judyta PAPP

Lot No.
31
Czesław Miłosz, 2009 fotografia, papier; 39 x 24,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Judyta Papp'09;

Edward DWURNIK (1943-2018)

Lot No.
32
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. l. g.: 2017 E. DWURNIK; na odwrocie: "2017 / E. DWURNIK".

Edward DWURNIK (1943-2018)

Lot No.
33
Tulipan, 2017 akryl, olej, płótno; 18 x 13 cm;
dat. i sygn. p. d.: 2017 / E. DWURNIK, na odwrocie: 2017 / E. DWURNIK.

Dariusz MLĄCKI (ur. 1963)

Lot No.
34
Koperta, 2013 akryl, pleksi; 15 x 30 cm;
u góry sygn. ołówkiem: Mlącki, obok: "Mlącki Dariusz / "koperta" 2013 / akryl na pleksi / 15 cm x 30cm".

Mikołaj KOCHANOWSKI (1916-1987)

Lot No.
35
Symfonia olej, płótno; 95 x 77 cm;
sygn. p. d.: KOCHANOWSKI;

Rzeźbiarz ludowy

Lot No.
36
Matka Boża z Dzieciątkiem drewno; 58 x 16,5 x 9 cm.
Polska, XIX w.

Bogumił MARCINEK (1904-1940) - projekt

Lot No.
37
Magdusia porcelana malowana, druk, złocenia; wys.: 14 cm;
sygn. na spodzie: ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND.

MANNA

Lot No.
38

HUTA SZKŁA TARNOWIEC, Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projekt

Lot No.
39
Butelka szkło białe z czarnym oplotem; wys. 32,5 cm.

MURANO?

Lot No.
40
Kaczka szkło warstwowe, ciągnione; 31 x 16 x 13 cm.
Włochy, 4 ćw. XX w.

Lot No.
41
Wazon szkło kryształowe bezbarwne, przeźroczyste, listra miodowa; wys.: 30 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

Lot No.
42
Dwa koszyki koszyk duży: srebro pr. 3; 4,5 x 26,3 x 20 cm, waga 204 g.
Polska, Złotnik SS, okres międzywojenny.

Lot No.
43
Szpikulce do mięsa z pełnoplastycznymi figurkami koguta, wieprza i raka
plater; dług. od 20,5 do 25,8 cm;

Lot No.
44
Szczypce do lodu plater; dług. 20,5 cm.
Francja, Paryż, Saint Hilaire, XX w.

Lot No.
45
Kropielnica onyks, mosiądz, mosiądz złocony, emalia komórkowa; 16,5 x 10 x 2,5 cm.
Naprawiana - całość przymocowana do mosiężnej blachy dla stabilności. Ślad połamania doł

MENNICA PAŃSTWOWA

Lot No.
46
Medal upamiętniający utworzenie Marynarki Wojennej brąz patynowany; 5,5 x 6,5 cm;
lata 80. XX w.

Lot No.
47
Para kinkietów trójramiennych drewno, metal, szkło; 32 x 19 x 39 cm.
Polska, lata 60. XX w.

Lot No.
48
Tkanina dekoracyjna: Zakochani wełna na bawełnie; 145 x 84 cm.