09 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA

SZTUKA WSPÓŁCZESNA - Sztuka Nieoczywista

20.07.2023 - 03.08.2023, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Regulamin aukcji

Kontakt w sprawie obiektów:

Katarzyna Marciniak
tel. +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: +48 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919 - 2005)

301
Bez tytułu relief, aluminium; 120 x 80 cm;
sygn. p. d.: K
estymacja: 70 000 - 85 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

302
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

303
Kompozycja, 2012 olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.MŁODOŻENIEC / 2012;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

304
Kompozycja, 1957 olej, płótno, 98 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Buczek 57
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (1930 - 2019)

305
Bez tytułu, 1962 olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO

306
Bez tytułu, 1992 olej, płótno; 100 x 117 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1992 Dowgiałło;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO

307
Widmo komunizmu, 1994 olej, płótno; 71 x 100 cm;
sygn. i opisany p. d.: Widmo komunizmu Z.M. Dowgiałło;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Mikołaj MALESZA

308
Bez tytułu, 1996 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p. d.: 96(podkreślone)
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Mikołaj MALESZA

309
Wyleciało z pamięci..., 1994 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p. d.: 90/93 / Malesza
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Mikołaj MALESZA

310
Bez tytułu (Akt) olej, płótno; 100 x 130cm;
na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZA / "BEZ TYTUŁU" CZ II
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Mikołaj MALESZA

311
Szkoła mistrzów, 1988 olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZA / OLEJ 100X130 / SZKOŁA MISTRZÓW - 88
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Agnieszka SANDOWMIERZ (ur. 1978)

312
Kobieta sowa, 2011 tempera, płótno; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2011.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

313
Bez tytułu, 2012 tempera, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2012.
estymacja: 8 500 - 10 500 zł

Jerzy ŚWIĄTKOWSKI

314
Zakręcony Mazowszanin, 1996 olej, płótno; 121,5 x 70 cm;
dat. p. d.: 1996;
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Szymon URBAŃSKI

315
Ruch, 2005 olej, płótno; 140 x 100 cm;
opisany na odwrocie: S.U/2005/03/0009/018 / SZYMON URBAŃSKI / RUCH 2005 huile
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Szymon URBAŃSKI

316
Gwiezdny wojownik, 2013 akryl, płótno; 111 x 150 cm;
opisany na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI / 2013 / akryl / gwiezdny wojownik
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zdzisław GŁOWACKI

317
Bez tytułu olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Głowacki.
estymacja: 3 100 - 3 700 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO

318
Niebo futuro, 1995 olej, płótno; 100 x 117 cm;
sygn., dat. i opisany odwrocie: 1995 / Niebo / futuro / Z.M. Dowgiałło
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO

319
Niebieskie Miasto 2087, 1987 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p.d.: Z.M.Dowgiałło 87;
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Krzysztofa ZWIERZ-CIOK

320
Znaki, 1994 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: ZWIERZ-CIOK
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Magdalena DANIEC (ur. 1974)

321
D.O.M, 2009 olej, kolaż, płótno; 75 x 70 cm;
sygn. p. d.: Magdalena Daniec;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Agnieszka CIEŚLIŃSKA

322
Bez tytułu, 1990 olej, płótno; 110 x 85 cm;
sygn. p.d.: A.CIESLIŃSKA
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

Agnieszka WOJTANOWICZ

323
Czuwanie, 2001 akryl, płótno; 90 x 70 cm;
opisany na odwrocie: A. WOJTANOWICZ / CZUWANIE / akryl 70/90 / 2001
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Grzegorz L. PIOTROWSKI (ur. 1976)

324
Syrena, 2011 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIOTROWSKI 11';
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wiesław KRUCZKOWSKI (ur. 1935)

325
Rajski owoc olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: W. Kruczkowski 2003;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Renata MICHALUK

326
Lato I technika własna, tworzywo sztuczne, len, liny żeglarskie, stilon, 35 x 34 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Edyta MATEJKOWSKA

327
Kompozycja 5, z cyklu: Wejdź w moje... akryl, płótno; 70 x 60 cm; sygn. l. d.: EM;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EDYTA MATEJKOWSKA 2018
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946)

328
Dwa kwadraty (dwoje), 1984 olej, płótno; 59,5 x 59,5 cm
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jacek GRZESIAK

329
Bez tytułu II, 1990 olej, akryl, 100 x 130 cm;
na odwrocie napis autorski: ART - PLASTYK / JACEK MAURYCY / GRZESIAK / TYTUŁ / BEZ TYT. II / TECH OLEJ + AKRYL / ROK 1990
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zdzisław SALABURSKI(1922 - 2006)

330
Abstrakcja, 1957 technika własna, płótno; 52 x 62 cm;
sygn. p. d.: Z. Salaburski / Warszawa;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryka OSTROWSKA

331
Ciernie akryl, technika własna, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: H. Ostrowska.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934 - 2020)

332
Bez tytułu, 2015 olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Juliusz Narzyński 2015.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

333
Bez tytułu, 2014 olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. i dat. śr. d.: JuliuszNarzyński 2014;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mateusz GIL

334
Łaknienie głębi, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: M.Gil;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Mateusz GIL

335
Niemyśl myśli, 2022 akryl, płótno; 110 x 80 cm
sygn. p.d.: M.Gil
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Pola PIESTRZENIEWICZ

336
Gest VII akryl, spray, ołówek, płótno; 50 x 50 cm;
opisany na odwrocie: POLA / PIESTRZENIEWICZ / GEST VII.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Patrycja PRÓSZYŃSKA

337
Galwanostegia bwp, 2021 akryl, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. p. : PP (monogram);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Karolina POLAK

338
Ciszej, 2018 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Karolina Polak.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Dariusz GÓRSKI

339
Drzewo VI, 2022 pastel olejny, karton; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Dariusz GÓRSKI

340
Drzewo VII, 2022 pastel olejny, karton; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zenon WINDAK

341
Rose Room, 1988 akryl, technika własna, płyta; 48 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie m.in. Zenon / Windak / acryl / 1988.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK

342
Kompozycja dnia 7 - ego, 2023 olej, płótno; 100 x 120 cm
opisany na odrwociu: JAN ANTOSZCZYK / KOMPOZYCJA DNIA 7 - EGO'2023 / OLEJ/PŁÓTNO / 100/120CM
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Janusz ANTOSZCZYK

343
Opowieść oczywista, 2023 olej, płótno; 120 x 120 cm
opisany na odwrociu: J.ANTOSZCZYK / OPOWIEŚĆ OCZYWISTA'2023 / OLEJ/PŁÓTNO / 120/120 CM
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Aleksandra FRAQUE-NAGIĘĆ

344
III z cyklu Gwiazdy, 2017 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: NAGIĘĆ (wydrapane w masie malarskiej);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Ziemowit FINCEK

345
HEOL 11669, 2020 olej, płótno; 78 x 72 cm.
estymacja: 4 500 - 6 500 zł

Ziemowit FINCEK

346
Wizja z falami; 2021 olej, płótno; 117 x 72 cm (płótno o nieregularnym kształcie);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ziemowit Fincek / 2021 / "Wizja z falami." / 117x70x3 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Ziemowit FINCEK

347
HEOL11940, 2020 olej, płótno; dyptyk, wym. całości: 60 x 30 cm;
sygn. na odwrociu: ZIEMOWIT / FINCEK / HEOL11940 / 2020 / 60/30cm
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Ziemowit FINCEK

348
Fantastyczny wirus, 2021 olej, płyta; 122 x 115 cm;
sygn. na odwrociu: 96/114/1,5cm / Ziemowit Fincek / 2021 / "Fantastyczny wirus 12224"
estymacja: 6 000 - 8 000 zł