29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

802
Pierścionek z brylantem pojedynczy brylant o masie ok.0.55 ct;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.460 g.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

803
Bransoleta ze szmaragdami 5 szt. szmaragdów naturalnych + 24 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 15.390 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

804
Pierścionek z szafirem owalny szafir + 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.190 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

805
Para kolczyków z szafirami 2 szt. szafirów cejlońskich + 34 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.590 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

806
Pierścionek z aleksandrytem owalny aleksandryt o masie ok. 22.00 ct;
złoto pr. 585, masa całkowita 7880 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

807
Pierścionek z rubinami 14 szt. naturalnych rubinów prostokątnych + 5 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, oprawa kamieni - platyna, pr.0.950, masa całkowita 2.510 g.
estymacja: 4 800 - 5 300 zł
Cena oferowana 4 400 zł

808
Pierścionek z opalem opal australijski o kształcie markiza oraz 16 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, oprawa kamieni - platyna pr. 0.950, masa całkowita 2.420 g.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

809
Pierścionek z kameą portret kobiety rzeźbiony w różowej muszli w ozdobnej ażurowej oprawie,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.590 g., rozm. pierścionka 15.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

810
Naszyjnik z pereł 108 szt. pereł naturalnych oraz 6 szt. szafirów naturalnych
i zapięcie wysadzane 6 szt. diamentów; masa całkowita 64.150 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

811
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł słonowodnych South Sea;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.150 g.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

812
Wisior - sekretnik diament w szlifie europejskim oraz 8 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 36.260 g.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

813
Pieczęć z herbem Nieczuja stal polerowana, kość; pole pieczętne: 2,4 x 2,4 cm; wys. 9 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

814
Tłok pieczętny Cechu Szewców mosiądz, drewno; wys. 9 cm; średnica pola pieczętnego 3,5 cm;
Polska, 1819
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

815
Sygnet z Orłem Polskim wz. 1920 żółte złoto pr. 585; masa 11,220 g.
Polska, 1920
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

816
Wachlarz kość, tusz, papier, akwarela, gwasz, złocenia, folia srebrna;
wys. 27 cm; szer. po rozłożeniu 49 cm. Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

817
Nożyk do papieru, w etui macica perłowa, srebro niecechowane - 23,7 x 2,8 x 0,7 cm;
Anglia, ok. 1871.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

818
Komplet na biurko z motywem słoni drewno, srebro, mosiądz, miedź, kość;
Anglia?, Indie?, 1 poł. XX w. (?)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksander BORAWSKI (1861-1942)

819
Medalion „Xiążę Józef Poniatowski” wg Bertela Thorvaldsena (1770-1844)
brąz odlewany, średnica 18 cm. Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

820
Wazon secesyjny szkło żółte, powlekane, nitkowane; stop cynowy,
miedziowany (ślady srebrzenia); wys. 41 cm. Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

821
Para kandelabrów 5-świecowych brąz, marmur czarny, żyłkowany; wys. 44,5 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

822
Świątynia buddyjska i para adorujących lwów srebro, emalia, złocenie; perełki, koral, kamienie półszlachetne (turkusy);
drewno barwione; wys. całości 34 cm; Chiny, XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

823
Kobieta z koszem ryb kość, tusz, drewno; wys. 36,5 cm.
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

824
Kobieta z kwiatami kość, tusz, drewno; wys. 34,5 cm.
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

825
Ikona kalendarzowa - menaion - półroczna tempera na desce, złocenia; 107 x 70 cm.
Rosja Centralna, k. XIX w.
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

826
Krzyż procesyjny tempera, deska; 128 x 78 cm.
Rosja, poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

827
Ikona - Jan Chrzciciel Prodromos - Anioł Pustyni tempera na desce, złocenia; 31 x 27 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

828
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce, 31 x 27 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

829
Ikona podróżna - Ukrzyżowanie mosiądz - odlew; emalia; 17,5 x 11 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

830
Ikona - Św. Pantelejmon, w okładzie tempera na desce; plusz; okład - srebro złocone, pr. 84; 9,1 x 7,6 x 1,3 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik monogramista „K.Z.”, po 1884.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

831
Ikona - miniatura: Św. Jerzy gwasz?, złocenie; tektura na desce?; oprawa: srebro, pr. 1 (950); emalia; 9,2 x 6,8 x 1,2 cm.
Francja, srebro - monogramista „J Q” (?), pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

832
Ikona - Święty Książę Aleksander Newski olej, farby emaliowe, złocenie, deska z czterema szpongami; 107,5 x 55,5 x 4 cm;
Rosja, Moskwa (?), k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

833
Ikona - Św. Pantelejmon, w okładzie tempera, druk, drewno, papier, srebro; 13,4 x 12 x 1,8 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

834
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce; 31,5 x 18 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

835
Ikona - Święci Flor i Ławr tempera na desce; podkład kredowo-gipsowy; srebrzenie; 31 x 28 x 3,1 cm.
Rosja, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

836
Ikona - Matka Boża - Życiodajne Źródło olej na desce podkład kredowo-gipsowy, złocenia; srebro niecechowane; dwie szpongi; 54 x 41 x 2,5 cm.
Grecja, 1 poł. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zegarmistrz BALTHAZARD

837
Zegar konsolowy w stylu Boulle’a drewno, brąz złocony, szylkret, blacha mosiężna, farby emaliowe,
emalia, szkło; wys.104 cm; Francja, Paryż, 2 poł. XIX w.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

838
Zegar kominkowy z siedzącą kobietą brąz patynowany i złocony; wys. 43,5 cm; szer. 30 cm;
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

839
Zegar kominkowy brąz złocony; wys. 47 cm; szer. 46 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Zegarmistrz GUIOT

840
Zegar konsolowy w typie Boulle’a drewno, brąz złocony, markieteria (mosiądz i szylkret), emalia, szkło;
wys. 104 cm; szer. 41 cm. Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 28 000 - 34 000 zł

841
Kordelas myśliwski, w pochwie stal, drewno hebanowe, brąz, mosiądz, skóra; dł. całk. 73 cm;
Polska?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

842
Szpada oficerska, francuska stal, brąz, macica perłowa; dł. całości 93 cm;
Francja, k. XVIII - pocz. XIX w. (okres panowania Napoleona Bonaparte).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

843
Szpada generalska, francuska, do munduru galowego stal, brąz złocony, macica perłowa; dł. całk. 94 cm;
Francja, okres napoleoński; 1799-1814.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

844
Szabla oficerska, francuska z okresu I cesarstwa, w pochwie stal, brąz, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. 99 cm;
Francja, 1789-1814.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Manufaktura rusznikarska JEAN LE PAGE

845
Pistolet oficerski, kapiszonowy stal damastowa, drewno orzechowe, srebro; dł. całk. 36 cm;
Francja, 2 tercja XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

846
Krócica oficerska "marynarska”, kapiszonowa brąz, stal; drewno mahoniowe; dł. całk. 16 cm; Francja, ok. 1830-1840
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

847
Pistolet policyjny, skałkowy stal, mosiądz, drewno;
dł. całk. 26 cm;
Francja, 1810.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

848
Zapalniczka w formie pistoletu stal, drewno; dł. 20,5 cm, szer. 3,7 cm, wys. 13,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

849
Ładownica z pasem paradnym ładownica pudełkowa, metalowa, 8,5 x 17,5 x 4 cm;
pas - czarny welur, mosiądz srebrzony, dł. ca 108 cm; Włochy, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł