25 maja 2022

Aukcja: 25 maja 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Ignacy MATUSZCZAK (1901-1981)

98
Zestaw 12 prac - Umundurowanie wojskowe tusz, akwarela, papier; 32,3 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: I. MATUSZCZAK
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Autor nieokreślony, XIX/XX w.

99
Herb Dąbrowa akwarela, gwasz, papier;
22,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

F. RUFS, XIX w. - według obrazu Guido Reniego

100
Porwanie Dejaniry olej, płótno; 111 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: F. Rufs
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 ćw. XIX w.

101
Święta Rodzina [Matka Boska Karmiąca] olej, płótno naklejone na deskę;
39,3 x 29 cm.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

102
Pokłon pasterzy tempera, deska;
20 x 30,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

103
Madonna z Dzieciątkiem gwasz, karton; 49 x 35 cm;
na odwrocie nr 57761 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

104
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane;
68 x 51 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

105
Dedal i Ikar olej, płótno;
73 x 61 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

106
Caritas Romana (Cymon i Pero) - według obrazu Johanna Carla LOTH’A (1632-1698)
olej, płótno dublowane; 113 x 87 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Baldassarre DE CARO (1689-c.1750) - przypisywany

107
Martwa natura z ptakami i psem myśliwskim olej, płótno dublowane;
100,5 x 166,5 cm;
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

108
Aktor Ichikawa Ebizo V Prowincja Iga z serii: "Dai-Nihon rokuju-yo shu"
drzeworyt barwny, papier; 36,8 x 25,3 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

109
Aktorzy Bando Kamezo I i Ichikawa Kodanji IV z serii: Odori keiyo gedai jin (1856)
drzeworyt barwny, papier; 34,5 x 22,8 cm;
sygn. na klocku śr. d.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

110
Miłosierdzie (Barmherzigkeit), 1918-1920 litografia barwna, papier;
33 x 25 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Karol FRYCZ, Stefan FILIPKIEWICZ, Stanisław KAMOCKI

111
Zestaw 3 grafik z teki: Kraków, 1911 1. Kurza Stopka
2. Widok z Wawelu na Kraków
3. Kościół św. Barbary
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

ATELIER J. ROSEMN, Paryż

112
Zestaw dwóch fotografii obrazów Mojżesza Kislinga (1891-1953) „Młodzieniec w swetrze” oraz „Opuszczona”
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny, 28 x 21 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony

113
Zestaw 19 fotografii Pogrzeb kardynała Adama Stefana Sapiehy w Krakowie, portret Księcia Niezłomnego
fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Louis GOSSIN (1846-1928)

201
Apollo brąz patynowany; 74 cm (wymiar całkowity);
sygn. na brązowej podstawie: Gossin.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Wytwórnia FRANZ XAVIER BERGMANN (1861-1936)

202
Dzik brąz polichromowany, wys. 10,5 cm; dł. 21 cm.
Austria, Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Autor nieokreślony

203
Dżokej na koniu brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 12,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Ferdinand FRICK (1878-1939)

204
Siewca brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 53 cm.
Szwecja, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

205
Dwóch muzykujących chłopców brąz, odlew; 14,5 x 6,5 x 9 cm.
Austria, Wiedeń, Arthur RUBINSTEIN (odlewnia); pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Fritz DILLER (1875-1946)

206
Jelonek brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 49 cm;
Niemcy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Carl HENCKEL (XIX/XX w.)

207
Ranny bizon brąz patynowany, 28 x 48 x 23 cm;
sygn. na podstawie CARL HENCKEL, na spodzie nr: 26064 oraz Bx / III
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jean LAMBERT- RUCKI (1888-1967)

208
Krucyfiks brąz, odlew cyzelowany, złocony, drewno palisandrowe; 30,5 x 27 cm.
Francja, 2. tercja XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

209
Pieta drewno polichromowane, złocone; wys. 30 cm, szer. 22 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

210
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 66 cm.
Europa Środkowa, Śląsk?, XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

211
Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromia (wtórna); wys. 105 cm;
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jerzy POPIELAK (1938-2016)

212
„Jako drzewiej bywało” drewno, wys. 54 cm.
Polska, Zakopane, 3 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Artysta nieokreślony

213
Siedząca postać drewno; wys. 25 cm; sygn. na spodzie: EH? lub E w kwadracie
Polska, II ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł