25. maja 2022, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 16 maja 2022 do: 25 maja 2022

Aukcja: 25 maja 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

1
Drzewa - rysunek dwustronny ołówek, papier; 34 x 21 cm;
opisany u dołu: rys. Wyspiański
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza 12 000 zł

Abram JEFIMOWICZ ARCHIPOW (1862-1930)

2
Prace w polu olej, płótno; 47 x 80 cm;
Do obrazu ekspertyza Lidii Skalskiej-Miecik.
estymacja: 110 000 - 140 000 zł
Cena wywoławcza 100 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

3
Brama Floriańska olej, dykta; 40 x 50 cm;
sygn. p.d.: St.Kamocki
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

4
Kościół w Modlnicy, 1906 olej, płótno; 63 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1906
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 24 000 zł

5
Róże w wazonie, ok. 1920 olej, tektura; 35,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 19 000 - 22 000 zł
Cena wywoławcza 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

6
Ułan na koniu, 1889 olej, karton naklejony na deskę; 52,3 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WKossak 1889
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
Cena wywoławcza 70 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

7
Czwórka, 1939 olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1939
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Cena wywoławcza 29 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

8
Targ olej, płótno; 70,5 x 120,5 cm;
sygn. p.d.: Leszek Piasecki
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 19 000 zł

Constantin STOILOFF / Adolf BAUMGARTNER (1850-1924)

9
Pędząca czwórka olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. p. d.: Stoiloff
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

10
Święty Hubert, 1947 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1947
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

11
Atak kawalerii, 1995 olej, płótno; 80 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

12
Patrol przed chatą, 1995 olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

13
Kozacy, 1936? olej, tektura;
30 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Z… Kł...ski 36 (? - zatarta).

estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Johann Michael FREY (1750-c.1820)

14
Para prac - Potyczka piórko tusz, podmalowany akwarelą, papier;
prace ujęte w jedną oprawę o formacie: 11,6 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

15
Jeździec na koniu ołówek, papier; 17 x 24,8 cm (w świetle oprawy);
stylizowany podpis u dołu: JK (inicjały wiązane).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Irena WEISS ANERI (1888-1981)

16
Wenus i Amor z Księżycem, 1919 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p.g.: aneri
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza 10 000 zł

17
Śpiąca drzeworyt, bibułka; 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

18
Hanusia - córka artysty, 1925 drzeworyt dwubarwny, papier; 25,8 x 18,7 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 700 zł

Autor nieokreślony, XX w.

19
Akt kobiety ołówek, papier; 26,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej strony: AW (monogram wiązany).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena wywoławcza 1 100 zł

20
Akt siedzącej kobiety ołówek, papier; 43 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 3 400 zł

Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz Drowniak] (1895-1968)

21
Postacie z mieczami kredka, papier; 16,3 x 17,5 cm
napis autorski u dołu: KRAKOWKSAWSNASTOPOL
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz DROWNIAK] (1895-1968)

22
Postać świętej przed kościołem ołówek podmalowany akwarelą, papier; 25,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

23
Dworek w Rudnie olej, tektura; 60 x 74 cm;
sygn. i opisany p. d.: H Szczygliński Rudno
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

24
Pejzaż z domem węgiel, papier; 19,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: St. Borysowski
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Maria RITTER (1899-1976)

25
Pejzaż z chatą ołówek, akwarela, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Ritterówna (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

26
Para żniwiarzy olej, płótno dublowane; 54 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: TPopiel
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza 13 000 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

27
Po nabożeństwie, 1943 olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)

28
Przed wiejskimi chatami, 1901 olej, płótno; 29 x 44 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Józef BRACH, XX w.

29
Sianokosy olej, tektura; 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Brach
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Marcin Franciszek SAMLICKI (1878-1945)

30
Portret wieśniaczki, 1909 olej, płótno; 54 x 44 cm;
sygn. i dat. p. g.: M.S 1909
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 7 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

31
Wiejska dziewczyna, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,6 x 28 cm;
sygn. i dat. p. g.: HENRYK UZIEMBŁO 1918
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 400 zł

Stanisław GRZYMS, 1. poł. XX w.

32
Dziewczyna w chuście pastel, papier; 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grzyms
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

33
Wiejska dróżka olej, płótno dublowane; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 14 000 zł

Józef FARA (1908-1973)

34
Wieś Maniowy, 1968 akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Józef Fara / Maniowy, 1968
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

35
Pejzaż z kapliczką - Lechanice, 1923 olej, płótno; 49,5 x 73,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: K. Lasocki. Lechanice. / 1923
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

36
Pola olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1924
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

37
Zmierzch olej, tektura; 24,5 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1938
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

38
Pejzaż z wiejską chatą, ok. 1910 olej, płótno dublowane; 80,5 x 118 cm;
u dołu z lewej słabo widoczna sygnatura
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

Adam MALICKI (1897-1949)

39
Widok z Tyńca, 1922 olej, tektura; 33 x49 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Malicki 1922
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

40
Szczyty Karkonoszy i Wielkie Kotły - obraz dwustronny olej, tektura; 38,5 x 29,5 cm;
na odwrocie kompozycja z Zamkiem Chojnik.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Józef FARA (1908-1973)

41
Czarny Staw - Tatry akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Fara
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

42
Pejzaż górski olej, płótno; 21,2 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice olejnej wraz z sygnaturą: St Gałek.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

43
Widok na Śnieżkę olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. l. d.: P. Weimann
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza 9 500 zł

Sławomir SZPAKOWSKI (1908-1994)

44
Góral z fajką, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 53,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. SZPAKOWSKI / 34
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

45
Portret góralki pastel, ołówek, papier;
82 x 53 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

46
Portret aktorki olej, płótno; 76 x 61 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

47
Portret dziewczynki - według obrazu Walentina Sierowa (1865-1911)
olej, płótno; 33 x 33 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

48
Portret kobiety olej, płyta; 41 x 33 cm.
Praca ze spuścizny po artyście.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł