21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Urszula BROLL (1930-2020)

411
Portret tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

412
Szkice postaci kobiecych, 1999 tusz, gwasz, papier; 9 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: … Opaliński 19.marz 1999. Eltmann (cienkopisem);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

413
Kompozycja figuralna, 2009 tusz, tusz lawowany, ołówek, gwasz, papier jasno-szary; 29 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Ryszard Opaliński. 6.Januar.2009.Kr;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

414
Kobieta na sofie, 1998 ołówek, papier;
26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971) - przypisywany

415
Kąpiące się akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 8,5 x 22,5 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

416
Akt tusz, papier pakowy; 100 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi: SARAPATA.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Wiktor GÓRKA (1922-2004)

417
Pejzaż, lata 80. XX w. pastel, gwasz, papier; 41 x 58 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Wiktor GÓRKA (1922-2004)

418
Wierzby, 1984 pastel, papier; 39 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Górka / 84 / ŁOMIANKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Daniel Jerzy de TRAMECOURT (1950 - 2015)

419
Martwa natura z cytryną, 2003 pastel, papier; 33 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Daniel MMIII.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

JASIŃSKI, XX w.

420
Szkic - Wariacja architektoniczna ołówek, kredka, papier; 70,5 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JASIŃSKI 1978 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

421
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX w. kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

422
181002-44, 2002 pastel, papier; 21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 181002-44 / A.Nowacki 2002 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

423
181002-35, 2002 pastel, papier; 23,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn., dat. i opisany u dołu: 181002-35 / A.Nowacki 2002 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

424
Kompozycja abstrakcyjna, 2005 technika mieszana, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Bielawka (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Lienhard von MONKIEWITSCH (ur. 1941)

425
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

426
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

427
Bez tytułu, 2009 druk giclée, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paulina Ołowska / 9/50 2009 (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

428
Noce Mordoru serigrafia, papier; 75 x 56 cm;
sygn., opisana i numerowana u dołu.: 2/9, / >NOCE MORDORU< ,Yerka (ołówkiem).
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

429
Wdzięczny impuls serigrafia, papier; 29,5 x 58,5 cm (wymiar kompozycji), 51 x 69 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 276/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

CHROMY BRONISŁAW (1925-2017)

430
Ryba, 1987 technika własna (litografia); papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Bronisław Chromy / 1987
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

431
Geometria bytu I, 2019 linoryt, collage szklany, papier; 34 x 26 cm (wymiar kompozycji) 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu: "Geometria bytu" 50 x 70 linoryt, szkło 2019 K Li
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

432
Zanurzona w myślach, 2020 linoryt, papier; 34,5 x 49 cm (wymiar kompozycji), 57 x 75,5 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu: "Zanurzona w myślach" 48,5 x 34,7 cm / p. 75,5 x 57 X3/6-10/
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stefan PAPP (1932-2020)

433
Bez tytułu, 1992 kserografika, papier; 58 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. PAPP ' 92 (ołówkiem); p. d.: nr. odbitki: 2/10 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stefan PAPP (1932-2020)

434
Bez tytułu, 1994 kserografika, papier; 57,5 x 41,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. PAPP ' 1994 (ołówkiem); p. d.: nr. odbitki: 3 / 20 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

435
Bez tytułu kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
analogiczne fotografie były prezentowane m.in. w warszawskiej Zachęcie na wystawie: Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotogra
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

436
Matka i córka [z cyklu: Kobiety na wojnie], ok. 2009 kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
analogiczne fotografie były prezentowane m.in. w warszawskiej Zachęcie na wystawie: Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotograf
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

437
Południowy Sudan [z cyklu :13 Wojen], ok. 2006 kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

438
Helmut Nadolski fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na karton; 16,7 x 10,6 cm;
na odwrocie stempel autorski; powyżej stempla napis: Helmut Nadolski (ołówki
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk HERMANOWICZ (1912-1992)

439
Zestaw 6 fotografii - Pejzaże fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, format zróżnicowany;
estymacja 2 000 - 2 500zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

440
Czesław Miłosz przy pracy, 2002 fotografia barwna, papier fotograficzny; 21 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Judyta Papp Kraków 2002 r, autograf Czesława Miłosza
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

501
Forma dekoracyjna Afrodyta z serii: Olimp, kolekcja Horbowy Nowa szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan złoty; wys. 36 cm;
sygn. na spodzie: ZH/GF 01/07 25/204.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

502
Forma dekoracyjna Eros z serii: Olimp, kolekcja Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan złoty; wys. 8,5 cm;
sygn. na spodzie: ZH/GF 01/05 43/204.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena oferowana 300 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

503
Wazon Anetta, kolekcja Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor malachit; wys. 20 cm; śr. podstawy 9 cm;
sygn. na spodzie: ZH/GF 23/02 27/204.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena oferowana 500 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

504
Wazon Katarzyna, kolekcja Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor łosoś; wys. 26 cm; śr. podstawy 7,5 cm, śr. wylewu 8,5 cm
sygn. na spodzie: ZH/GF 23/01 28/204.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

505
Wazon Krystyna, kolekcja Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan żółty; wys. 25,5 cm; śr. podstawy 10 cm, śr. szczytu 16 cm.
Sygn. na spodzie: ZH/GF 23/03 26/204.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

506
Forma dekoracyjna Ares, z serii: Olimp, kolekcja Horbowy Nowa Era szkło selenowo-kadmowe, kolor tycjan zapalany; wys. 37,5 cm; śr. podstawy 9,5 cm, śr. maksymalna 11 cm;
sygn. na spodzie: ZH/GF 01/01 33/204.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

507
Wazon i patera szkło przezroczyste i mleczne; wys. wazonu 41 cm, śr. podstawy 12 cm; patera: wys. 10 cm; śr. 29 cm;
Włochy?, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

508
Maska Glinka czerwona, wypalana; 49 x 49 cm, wys. 16 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

509
Ptak, lata 70. XX w. glina czerwona, wypalana; wys. 24 cm;
sygn. na podstawie: ZS (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

510
Intymność, 2021 brąz patynowany, piaskowiec, złocenia; wys. całkowita 42 cm;
sygn. i dat. na prawym udzie: P BUBAK / 2021.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

511
Anioł rzeźba wisząca, brąz, agat, kamień; wys.37 cm;
sygn.: BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

512
Anioł rzeźba wisząca, brąz, agat, kamień; wys. 40 cm;
sygn.: BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

513
Lalka - klaun, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
sygn. i dat. na plecach stemplem: ALTHAMER 96.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

514
Lalka - klaun z zielonym nosem, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Monika GARLEY (ur. 1965)

515
Bez tytułu brąz patynowany; wys. 9,6 cm
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Helena BUKOWSKA-SZLEKYS (1899-1954) - projekt

516
Spółdzielnia Artystów Plastyków „Ład” Tkanina dekoracyjna
technika żakardowa; 182,5 x 142,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

SPÓŁDZIELNIA PRACY RĘKODZIEŁA LUDOWEGO I ART.

517
M. KOBUS - projekt; J. TALAGA - wykonanie SPÓŁDZIELNIA PRACY RĘKODZIEŁA LUDOWEGO I ARTYSTYCZNEGO im. Stanisława Wyspiańskiego (zał. 1945)
Kilim „Hanusia”
osnowa lniana, wątek -wełna; 158 x 220 cm.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

HELENA GAŁKOWSKA, STEFAN GAŁKOWSKI

518
Kilim "Troski króla", lata 50. XX w. wełna (kolorystyka: beże, brązy, czerń; frędzle); 260 x 160 cm;
stan zachowania: ślady naprawy tkaniny, tkanina do konserwacji, liczne przetarcia.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł