01 grudnia 2020

Ponad 350 (!) obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

1 grudnia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
27.11 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
01.12 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

1
Album z rycinami - 16 plansz miedzioryt, papier naklejony na tekturę; wymiary ok.: 18 x 23 cm;
tablice sygnowane i opisane u dołu (na płytach); wymiary albumu: 25,5 x 31 cm;

2
Album z rycinami - 21 luźnych kart miedzioryty o różnych wymiarach, z adnotacjami u dołu oraz jedna karta z odręcznym opisem
zawierającym informacje o artyście (w jęz. niemieckim);

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

3
Supraporta z puttami olej, płótno; 31,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz;

Henryk HAYDEN (1883-1970)

4
Wazon z kwiatami olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. l. d.: Hayden;

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

5
Portret kobiety olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. na odwrocie: Ludwik Kwiatkowski;

Jakub ZUCKER (1900-1981)

6
W letnie popołudnie olej, płótno; 51 x 65 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker.

Jakub ZUCKER (1900-1981)

7
Kwiaty olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

8
Pejzaż przed burzą, lata 30. XX w. olej, tektura; 26 x 35 cm;
W katalogu wystawy pośmiertnej (Warszawa 1969 ZPAP) nr 208 (jako własność siostry artysty).

Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)

9
The places distances 1.500 km, 1971 fotografia; 33,5 x 23 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: NATALIA LL,-The places distances 1.500 km-1971;

10
The places distances 1.500 km, 1971 fotografia; 34 x 23 cm;

Wassili KANDINSKY (1866-1944)

11
Kompozycja abstrakcyjna II, 1932, odbitka 1973 litografia; papier; 40,7 x 48,8 cm (odcisk płyty), efektowne obramienie 93 x 100 cm; sygn. monogramem wiązanym i dat. w obrębie pracy u dołu z lewej: VK 32,

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

13
Teatrzyk japoński - kwadryptyk, 1926 olej, płótno; 138,5 x 205 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.:'26 W. de Terlikowski';

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

14
Martwa natura z odbiciem w lustrze olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. drapana p. d.: KBereźnicki

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

15
Bez tytułu, 1967 olej, płótno; 114 x 94 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz 67;

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

16
Bez tytułu, 1987 collage; 57 x 82 cm;
sygn. i dat. u góry z lewa;

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

17
Kompozycja w stylowej ramie, 1963 olej, płyta; 62 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie;

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

18
Bez tytułu, 1966 olej, płyta; 61 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.;

Hasior WŁADYSŁAW (1928-1999)

19
Assemblage - Kapliczka, ok. 1967 tektura, papier zadrukowany, szkło (szyba 3 mm, stopka kieliszka, fragment znicza), papierowe ozdoby trumienne, folia srebrna, nadpalona świeczka, drewno;
70,

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

20
Malarstwo materii, 1957 technika własna; 90 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 57

Bartek MATERKA (ur. 1973)

21
Bez tytułu, 2018 olej, płótno; 151 x 150 cm;
opisany na odwrocie: BARTEK MATERKA / 2018, OLEJ

Jonasz STERN (1904-1988)

22
Pejzaż, 1970 technika własna/płótno, 53 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 'Stern | 1970'

Z.TRZCIŃSKA-KAMIŃSKA, J. JARNUSZKIEWICZ

23
Fryderyk Chopin gips patynowany; 34 x 23 x 17 cm;
Zofia TRZCIŃSKA-KAMIŃSKA(maska), Jerzy JARNUSZKIEWICZ (odlew);

BERLIN

24
Zestaw naczyń na 10 osób porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: -10 talerzy do zupy: 5 x 23,5 x 23,5 cm; - 10 talerzy płaskich: 4 x 24 x 24 cm;

BERLIN

25
Zestaw naczyń porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
- 8 talerzy płaskich: 4 x 24 x 24 cm;
- półmisek: 6,5 x 45 x 33,5 cm;

BERLIN

26
Półmisek porcelana, farby naszkliwny, złocenie; 8,5 x 49,5 x 30 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym;

MIŚNIA

27
4 filiżanki + 3 spodki porcelana, farby naszkliwne; filiżanki: 5 x 10,5 x 8 cm; spodki: 3 x 14 x 14 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym

MIŚNIA

28
Zestaw do herbaty [niekompletny] porcelana, farby naszkliwne;
w składzie: - 4 filiżanki różne: wysokość od 4,7 cm do 6,5 cm; - 2 spodki: 3 x 13,5 cm; odprysk krawędzi jednego ze spodków;

29
Waza w stylu Satsuma porcelana, szkliwo kremowe z krakelurą, farby naszkliwne, farby naszkliwne emaliowe, złocenia błyszczące i wypukłe;
reperowany jeden uchwyt, przetarcia złoceń;

30
Para wazonów porcelana, kobalt podszkliwny; 21 x 15 x 15 cm;
jeden wazon posiada pokrywę z dużym ubytkiem.

31
Donica ze wzorem imari ceramika, farby emaliowe naszkliwne, złocenie; 17 x 21 x 21 cm;
na spodzie oznaczenia czerwienią;

32
Wazon z garnituru kominkowego fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 47 x 20 x 20 cm;

33
Waza z garnituru waz kominkowych fajans delikatny, kobalt podszliwny; 38 x 20 x 20 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym słabo czytelna;

MIŚNIA

34
Zestaw dobieramy w składzie: - 2 filiżanki: 4,5 [5] x 10 x 8 cm; - 3 spodki: 3 [2,5] x 13,5 [12] x 13,5 [12] cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze

MIŚNIA

35
Talerz dekorowany wiankiem liści laurowych porcelana, farby naszkliwne; 3 x 24 x 24 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z gwiazdką pod spodem;

36
Amfora antyczna glina garncarska, czernienie; 18 x 14 x 13 cm;
okres antyczny;

A. KALHORN

37
6 łyżek do zupy srebro pr. 84; dług. 22 cm; waga: 454 g;
sygn. na odwrocie.

NORBLIN I S-KA BM

38
Zestaw sztućców-niekompletny plater sygn.;
w składzie: - 13 łyżek do zupy: dług. 21,5 cm; - 12 widelców do drugiego dania: dług. 21 cm;

Złotnik Jan JARZYNA - Lwów

39
Zestaw sztućców na 12 osób srebro cechowane pr. 800, waga 1228 g;
w składzie: - 12 noży (ostrza ze stali nierdzewnej): dług. 22,5 cm; ślady napraw 6 noży; - 12 widelców: dług. 19 cm;

NORBLIN

40
Patera szkło, plater; wys. 21 cm, szer. 30 cm;
Warszawa, pocz. XX w.

Filip Karol MALCZ (1797-1867)

41
6 łyżek srebro pr. 12; dług. 23 cm; waga: 404 g;
Warszawa, ok. poł. XIX;

Teodor WERNER (1836-1902)

42
11 łyżeczek do herbaty srebro pr. 84; dług. 12; waga: 215 g;
sygn. i dat. na uchwycie: WERNER i SA, kotwica w owalu, O.C / 1873, 84,orzeł dwugłowy?;

43
Kilim podolski duży wełna na lnie; 201,5 x 293 cm;
lata 20-30 XX wieku; ornament geometryczny;

44
Scena rodzajowa z epoki Ludwika XV w pejzażu, w typie kompozycji F. Bouchera 148,5 x 121 cm; żakard bawełniany z lat 50. XX w.;
żakard z Francji stan idealny duży;

45
Element francuskiego haftowanego baldachimu procesyjnego ze złotogłowiu, tzw. drap d’or z haftem wypukłym srebrną i złotą nicią, bajorkiem i cekinami, obszyte szerokim złotym galonem (42 mm) i ciężką złotą frędzlą

46
Ornat złotolity lansowany jedwabny lampas barwny broszowany srebrem na złotym tle; 64 x105 cm;
z tyłu ślady zalania;

47
Ptaszki w klatce - zegar z budzikiem mosiądz, drut, pióra ptasie, tworzywo sztuczne; 21 x 10,5 x 10,5 cm;
Niemcy, XX w.

48
Zestaw mebli drewno, siedziska wyściełane;

49
Kredens w manierze art déco drewno, okleina orzechowa szkło; 130,5 x 153 x 49,5 cm;
stan dobry;