09 czerwca 2020

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

9 czerwca 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

4.06 (czwartek): 12:00 - 18:00
5.06 (piątek): 12:00 - 18:00
8.06 (poniedziałek): 12:00 - 18:00
9.06 (wtorek): 12:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

1
Autoportret w pracowni, 1956 gwasz, akwarela, papier; 86 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZWACZ /56-III.

Bohdan WRÓBLEWSKI (1931 - 2017)

2
Zestaw 11 projektów ilustracji do książki "Kolekcja starych samochodów", Warszawa - WKiŁ,1991 gwasz, karton; różne wymiary, przeważnie 12,5 x 17,5 cm;
część prac (5 sztuk) sygn.: Bogdan Wróblewski.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

3
Portret p. Wandy P. w żółtym szlafroku olej, tektura; 34 x 24 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

4
Pejzaż z krowami akwarela, papier; 36 x 43 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.

Vlastislav [sic!] HOFMAN (1884-1964)

5
Pejzaż olej, tektura; 25 x 30 cm;
na odwrocie stempel w języku czeskim - oznaczenie spuścizny po artyście.

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

6
Kwiaty w ogródku olej, płótno; 34 x 29 cm;
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

7
Zachód słońca nad stawem olej, płótno naklejone na płytę; 20 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ziomek.

Henryk PODDĘBSKI (1890-1945)

8
Zestaw 5 fotografii: Zamek w Czersku, Ogród Saski w Warszawie, Trzy Korony w Pieninach, Tyniec, Rybacy z Karwii papier fotograficzny; 12 x 17 cm;
na odwrocie każdej stempel: Zbiór fotografii Polski Współczesnej Henryka Poddębskiego;

Andrzej ŚWIETLIK (ur. 1951)

9
Konik fotografia czarno-biała, stykowa, papier;
18 x 14 cm (w świetle passe-partout);

E. HARTWIG, H. JURKO, S. DUKIEWICZ [Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji ...]

10
Zestaw 10 fotografii z wizerunkami aktorów ok. 23 x 18 cm;
na odwrocie 8 fotografii pieczątki Pracowni Fotografii Artystycznej z imiennym stemplem E. HARTWIG, ST. DUKIEWICZ, H. JURKO.

Edward HARTWIG (1909-2003), Franciszek MYSZKOWSKI (1913-1971)

11
Zestaw 20 fotografii z wizerunkami aktorów ok. 23 x 18 cm;
na odwrocie 12 fotografii stempelki autorskie;

Tadeusz WAŃSKI (1894-1958)

12
Zatoka fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturce,
16,5 x 11,5 cm (arkusz);

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

13
Klepsydry, 1970 olej, płótno; 31,5 x 31 cm;
sygn. p. d. monogramem: WD;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

14
Młody prorok, 1991 technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. LACHUR 91.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

15
INRI - król żydowski, 1979 gwasz, tempera, papier; 18 x 10,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem): Z.Lachur 1979.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892 - 1978)

16
Projekt pomnika Juliusza Słowackiego gips, wys. 69,5 cm;
sygn. na podstawie: A. Żurakowski.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1872 - 1978)

17
Józef Chełmoński gips, wys. 84 cm;
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście. Ukruszona podstawa.

WŁOCŁAWEK

18
Talerz "Czem chata bogata tem rada" Włocławek 1888 - 1923
fajans tłoczony i ręcznie malowany; średnica 26 cm;

Giesche Fabryka Porcelany S.A., Bogucice - Katowice

19
Zespół serwisowy (śniadaniowo- deserowy) naczynia sygnowane zielenią chromu: pod koroną litera G i 2-cyfrowe znaki srebrne, złociste i ceglaste, dwa spodki i jedna solniczka zielenią chromu

Delft (?)

20
Wazon - potiche z dekoracją roślinną fajans, szkliwo cynowe, kobalt;
przetarcia drobne ubytki szkliwa na krawędziach, pęknięcia (szkliwa) w dnie, brak pokrywy;

21
Wazon z dwoma pejzażami z wiatrakiem fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 32,5 cm, średn. podstawy 15 cm; nie sygnowany
Holandia, XIX/XX w.

22
Patera z ażurowym obrzeżem, l. ćw. XX w. srebro?, średn. 25 cm; waga 259 g.
okrągła, lustro gładkie, kołnierz falisty, wywinięty, ażurowy; brak oznaczeń;

Eduard FIEDLER (1801-1865, czynny od 1828)

23
Puzdro srebro częściowo złocone cechowane, waga 315 g.
Poznań, lata 30.- 40. XIX w.

24
Cukiernica rokokowa srebro niskopróbne (próba ok. 550); wys. 11,5 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 9 cm; waga 196 g.
Niemcy?, 3 ćw. XVIII w.

Benedikt Nikolaus RANNINGER (czynny 1814-1845)

25
Lichtarz srebro próby 13 cechowane; wys. 24 cm, średnica 12,5 cm
Wiedeń 1820

Johann Conrad DAHREN (XVIII w.)

26
Talerz ozdobny cyna kuta, rytowana; średnica kołnierza 33 cm, lustra 23 cm;
Rendsburg, 1757-1761.

Otto SCHMIDT HOFER (1873-1925)

27
Perseusz, 1910-1920 brąz, wys. 14 cm
sygn. na podstawie z tyłu: Schmidt Hofer; ponad sygnaturą ECHTE BRONCE

28
Lampa gabinetowa, koniec XIX w. mosiądz; 56,5 x 16 x 26 cm;
brak klosza;

29
Zegar wiszący z inkrustowanymi kwiatami drewno, masa perłowa, złocenie, niklowanie, metal; 74 x 61,5 x 16 cm;
tracza z cyframi rzymskimi, system bicia godzin i półgodzin, wahadełko, kluczyk;

30
Zestaw 4 krzeseł z tkaniną w kwiaty drewno, tapicerowanie; 120 x 50 x 50 cm;
stan: ślady użytkowania.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)

101
Projekt pomnika, 1962 ołówek, kredka, pastel, karton; 100 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany AŻ, R - 62.

102
Projekt pomnika ołówek, kredka, pastel, karton; karton 100 x 50 cm naklejony na karton 100 x 61,5 cm;
w lewym dolnym rogu naklejona fotografia rzeźby gipsowej wykonanej według

Honoré DAUMIER (1808-1879)

103
Para litografii 1. La Pluie; litografia, papier; 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
2. Toujours Jolie; litografia, papier; 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout).

Honoré DAUMIER (1808-1879)

104
Na ulicy litografia, papier; 36,7 x 28 cm w świetle passe-partout;
sygn. na płycie l. d.: H.D., p. d.: TeySSonnieres sculp

105
Fototypia: Józef Ignacy Kraszewski autor największego zbioru książek i wierszy w historii literatury polskiej. Dresden [Drezno] ok. 1879 Phot.& Lichtdruck M. Scherer & H. Engler.
fototypia,

Pierre Louis DE SURUGUE (1710-1772) ? - rytował

106
miedzioryt, papier: 30 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);

Artysta nieokreślony

107
Modes de Paris - plansza nr 6, 1838 miedzioryt ręcznie kolorowany, papier; 20 x 16 cm;
Pochodzi z „Magazynu Mód. Dziennik Przyjemnych Wiadomości”, 1838; dodatek nr 6, ryc. 6.

Artysta nieokreślony

108
Modes de Paris - plansza nr 43, 1840 miedzioryt ręcznie kolorowany, papier; 20 x 16 cm;
Pochodzi z „Magazynu Mód. Dziennik Przyjemnych Wiadomości”, 1838; dodatek nr 43, ryc. 43.

109
[WROCŁAW] HALA STULECIA we Wrocławiu, ok. 1913 offset barwny w tzw. oprawie panoramicznej; 10 x 41 cm (w świetle ramy);
Pęknięcie oryginalnego szkła.

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

110
Zabłąkana, lata 60. XX w. drzeworyt barwny, bibułka; 35 x 26 cm na arkuszu 48 x 36 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Dretler-Flin;

Stanisław GLIWA (1910-1986)

111
1 maj, 1948 drzeworyt, papier; 22,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem): St. Gliwa /Londyn 1948.

Friedrich HITZIG (1811-1881)

112
Zamek w stylu neogotyckim, ok. 1850 chromolitografia, papier; 19 x 28 cm.
Pochodzi z dzieła: „Fredrich Hitzig - Ausgeführte Bauwerke”, Bd. 1, Berlin 1850 Ernst &Korn.

Fredrich HITZIG (1811-1881)

113
Willa w stylu włoskim, ok. 1850 chromolitografia, papier; 19 x 31 cm.

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1994)

114
Przy stole, 1930 - odbitka późniejsza akwaforta, papier; 20,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. pod ryc. (ołówkiem): "Przy stole"/ akwaforta/ 1930;

K. MACHAN (XIX/XX w.)

115
Marienthal, 1900 collage gwaszem, tektura; 33,5 x 43,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: K. Machan /Marienthal / 1900.

Artysta nieokreślony

116
Para portretów w stylu biedermeier pastel, papier; portret mężczyzny: 31,5 x 25,7 cm; portret kobiety: 31,5 x 26 cm.

Artysta nieokreślony

117
Macierzyństwo pastel, papier; 59,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);

Otto AXER (1906-1983)

118
Akt kobiety akwarela, papier, 35,5 x 21,5 cm w świetle oprawy;
p. d. pieczęć - faksymile autorskie: OTTO AXER.