12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 18.00

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak
p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH

820
Lampa biurkowa, elektryczna, w tradycji empirowej brąz złocony; wys. 26,5 cm, średnica stopy 11 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.- 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Firma brązownicza BRACI ŁOPIEŃSKICH

821
Talerz dekoracyjny, secesyjny blacha mosiężna, repusowana; średnica 43,5 cm, wys. 1,6 cm.
Polska, Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

822
Para kandelabrów empirowych, z głową Merkurego brąz złocony i patynowany, cyzelowany, moletowany; wys. 60 cm, podstawy 12,2 x 12,2 cm.
Polska, Warszawa, pocz. XX w. (nie sygnowane).
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

823
Krater ze scenami bachicznymi brąz złocony; drewno; wys. 35,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

824
Patera - wizytownik brąz, czarny marmur; wys. 15 cm, szer. 41,3 cm, głęb. 22,5 cm, średnica misy 21,5 cm.
Niemcy, 1 tercja XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Firma zegarmistrzowska JAPY FRERES & Cie (zał. 1806)

825
Zegar kominkowy z figurą uczonego i parą kandelabrów brąz patynowany i złocony, marmur (okładziny) czerwony i czarny;
szkło, mosiądz, stal; wys. 54,5 cm, szer. 68 cm, głęb. 23 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

826
Humidor - skrzyneczka na cygara drewno - palisander, mahoń, brąz złocony, porcelana w typie Sevres;
wys. 23 cm, szer. 32 cm, głęb. 23 cm; Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

827
Para waz orientalnych brąz patynowany; wys. 57 cm, szer. ca 20 cm, średnica podstaw 18 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

828
Para postumentów - kolumienek marmur zielony, brąz złocony; wys. 110,5 // 112 cm; podstawy oraz blaty 28 x 28 cm.
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 3 900 - 4 600 zł

829
Zegar ścienny, intarsjowany drewno dębowe?, intarsje, mosiądz; brąz; blacha żelazna, malowana;
folia srebrna, szkło; wys. 133 cm; Francja, k. XVIII w.
estymacja: 28 000 - 35 000 zł

1801
Pierścionek z diamentem diament w starym szlifie europejskim o masie ok.0.88 ct + 2 szt. rozet diamentowych
o masie łącznej ok.0.035 ct; złoto pr.0.585
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

1802
Pierścionek z diamentami w formie karmazycji, wysadzanej 13 szt. diamentów o masie łącznej ok.0.32 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 2.950 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

1803
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd naturalny o masie ok.0.45 ct + 5 szt. rautów diamentowych o masie łącznej ok.0.025 ct,
złoto pr.0.653, masa całkowita 2.480 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1804
Kolczyki z brylantami 44 szt. brylantów o masie łącznej ok.0.38 ct;
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 2.670 g.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

1805
Pierścionek z szafirem szafir naturalny o masie ok.0.75 ct + 8 szt. rozet diamentowych o masie łącznej ok.0.11 ct;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.067 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1806
Pierścionek z diamentem diament w starym szlifie brylantowym o masie ok.0.60 ct, w oprawie z platyny, grawerowany ornament po bokach,
platyna pr.0.950, złoto pr.0.750,
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1807
Laska z głową dzika drewno toczone, czarny lakier; srebro pr.3; wys. ca 92 cm.
Polska, Warszawa, po 1921
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Odlewnia EISENGIESSEREI BUDERUS (czynna od 1731); Heinrich Friedrich MOSHAGE (1896-1968)

1808
Plakieta - Inżynierowie i hutnicy żeliwo?; 13,3 x 17,7 cm.
Niemcy, Wetzlar, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1809
Plakieta z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki żeliwo; wys. 28 cm (z uszkiem(, szer. 22,3 cm, głęb. 2,5 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1810
Plakieta - medalion, z portretem Józefa Piłsudskiego żeliwo, odlew, czarna farba emaliowa; średnica 32,3 cm; głęb. 2,2 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

1811
Para lichtarzy w tradycji barokowej mosiądz; wys. 31,5 cm, średnica stopy 14,2 cm, średnica profitki u góry 10,5 cm.
Polska? XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

1812
Taca intarsjowana drewno, intarsje - różne odmiany orzecha, brzoza, oliwka, drewna owocowe; sklejka; 6,2 x 50 x 34,5 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1813
Tłok pieczętny z herbem Dąbrowa mosiądz; pole 1,5 x 1,3 cm; wys. z uchwytem 2,5 cm.
Polska, 2 poł. XVII / 1 poł. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Fabryka Samowarów Mikołaja Aleksiejewicza Woroncowa (czynna 1860-1896)

1814
Samowar mosiądz, drewno toczone; wys. 34,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 28,5 cm.
Rosja, Tuła, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Firma A. KÖHLER & Cie

1815
Żardiniera secesyjna cyna srebrzona, szkło prasowane; wys. 12 cm, dł. 38,5 cm, szer. 17 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1816
Krucyfiks drewno (palisander), kość; wys. 40 cm, szer. 21 cm, głęb. 4,2 cm.
Francja?; k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma SANDOZ

1817
Zegarek biurkowy biały metal, szkło, stal, mosiądz, emalia; wys. 8 cm, średnica 6,7 cm, głęb. 8 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

1818
Lampa na biurko w typie art déco metal niklowany oraz pokryty farbą emaliową; wys. 37 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Wytwórnia „LAMPE AUREOLE C.Y. PARIS”

1819
Lampa naftowa porcelana, mosiądz, szkło, żelazo; wys. 73 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

1820
Ikona domowa ze świętym patronem tempera na desce, papier, złocenia; 13,5 x 10,8 x 1,4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1821
Szpada paradna, francuska stal, brąz złocony, drewno hebanowe; dł. głowni 80,8 cm, dł. całk. 94,5 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1822
Kordzik paradny, w pochwie stal, brąz (ślady złocenia); drewno, blacha mosiężna, złocona; tkanina o płóciennym splocie; dł. całk. 28 cm;
Europa Środkowa? XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

1823
Szabla - typ jatagana, w pochwie stal, kość, srebro, mosiądz, drewno, skóra, róg; dł. całk. 68,8 cm;
Bliski Wschód, Turcja? XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

1824
Szabla rosyjska, tzw. „szaszka”, z czasów powstania styczniowego stal, róg; dł. 81,5 cm, dł. całk. 97 cm, krzywizna 3,2 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

1825
Szabla pruska, oficerska, artylerzysty stal, brąz, bakelit, drut mosiężny; dł. całk. 91,7 cm;
Niemcy, Solingen?; XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1826
Kama - kindżał kaukaski stal, srebro niellowane, filigran; łubki - drewniane wodzidła w pochwie; dł. całk. 47,2 cm;
Kaukaz, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

1827
Nóż japoński koganata i pałeczki-szpile - warikogai, w futerale stal, drewno, blacha srebrna, kość; dł. noża 33,8 cm;
Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Firma zegarmistrzowska SAMUEL MARTI & Cie

1828
Zegar kominkowy z markieterią w typie Boulle’a drewno czernione, szylkret, blacha mosiężna grawerowana,
brąz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 46 cm; Francja, Paryż, Rue Charlot, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1829
Kilim w motywy geometryczne wełna na lnianej osnowie; 192 x147,5 cm.
Polska? lata 30. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1830
Skrzynia cechu murarzy, z kluczem konstrukcja dębowa, okleiny mahoniowe, intarsja (brzoza?); żelazo, brąz; wys. 42 cm;
Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

1831
Kwietnik na czwórnogu drewno - dębina; zielono-szary marmur; wys. 109 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1910
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1832
Kolumna - postument marmurowy marmur czarny, czerwono-brązowy; czarny marblit; wys. 112 cm;
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 300 zł

1833
Para żardinier w typie biedermeier drewno - wiąz; blacha żelazna cynkowana; wys. 60 cm, średnica ca 44 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

901
Sekretarzyk w stylu rokoko konstrukcja dębowa, okleiny palisandrowe, intarsje; brąz; czarny plusz;
wys. 122,5 cm, szer. 66,5 cm, głęb. 37 cm; Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

902
Komoda w stylu rokoko konstrukcja dębowa, sosnowa, okleiny orzechowe; czarny marmur; brąz złocony;
wys. 92,3 cm, szer. 102,5 cm, głęb. 51,5 cm. Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

903
Komoda klasycystyczna, intarsjowana sosna, mahoń, orzech, drewna owocowe, oliwka; marmur; brąz złocony; wys. 90,5 cm,
szer. 117 cm, głęb. 54 cm; Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

904
Witrynka w manierze rokokowej, z malowaną sceną rodzajową drewno - mahoń, w konstrukcji sklejka; malatury; brązy, mosiądz, szkło, tafla lustrzana, plusz;
wys. 170 cm, szer. 69 cm; Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

905
Stolik do robótek, tzw. niciak drewno - jesion, mahoń, tafla lustrzana; mosiądz;
wys. 73,5 cm (z uniesioną klapą 108 cm), szer. 61 cm, głęb. 38,5 cm. Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł