28 stycznia 2020

Około 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

28 stycznia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.01 (piątek): 11:00 - 19:00
25.01 (sobota): 12:00 - 15:00
27.01 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.01 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 50 są obiektami wybranymi.

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

659
Zestaw trzech solniczek podwójnych - dobierany; szkło prasowane; wysokość solniczek od 4,5 cm do 7,7 cm.

660
Wazonik - flet z dekoracja neorokokową szkło łososiowe, złocenie, farby emaliowe; wys. 26 cm;
Francja?

701
Solniczka klasycystyczna srebro pr. 12, wnętrza pozłacane; 4 x 13,5 x 5,3 cm, waga 66 g;
oznaczenia na boku stopy: LK, 12.

702
Papierośnica srebro pr. 3; 2,2 x 9,2 x 7,2 cm, waga 126 g;
na spodzie cecha krakowskiego urzędu probierczego;

703
Solniczka na okrągłej stopie srebro cechowane (środek pozłocony); wys. 4 cm, waga 46 g.
Austro-Węgry.

704
Solniczka puklowana srebro pr. 12; wys. 5,5 cm, waga 56 g;
u boku stopy cecha probiercza.

705
Świecznik na trójkątnej podstawie srebro; wys. 13,5 cm;
cechy na cokoliku nieczytelne.

706
Para małych rondelków - rondelek większy: srebro pr. 835, drewno barwione; wys. 5 cm, średn. rondelka 11,5 cm; na spodzie cechy: trzy wierze z datownikiem 46, SAV;

MONOGRAMISTA LR

707
Zestaw naczyń srebrnych - dobierany w składzie:
- chochla z monogramem wiązanym PS: srebro pr. 12; dług. 32,5 cm, waga 142 g; na trzonku cechy: Kollmar, 12;

708
Para solniczek z łyżeczkami dobieranymi - solniczki: srebro pr. 800; wys.3,5 cm; Wiedeń;
- łyżeczki: srebro pr. 84; dług. 5.7 cm; Rosja

709
Para solniczek w kształcie pieńków drzew srebro niecech. (czasze złocone); wys. 6,5 cm;
solniczki dociążane.

710
Para łopatek mosiądz, srebro (rączki); dług. od 28,5 do 30 cm.

711
Świecznik na kwadratowej stopie srebro pr. 12: wys. 10 cm, waga 81 g;
oznaczenia na spodzie: cechy austrowęgierskie.

SHREVE CRUMP & LOW CO

712
Mlecznik srebro pr. sterling; wys. 8,5 cm, waga 83 g;
oznaczenia na spodzie: SHREVE CRUMP & LOW CO / [orzeł] / 2301 / STERLING.

713
Pięć rondelków brąz srebrzony;
- 4 rondelki: 3 x 10,5 x 6,3 cm; oznaczenia na spodzie: 35 BOULD DES CAPUCINES / PARIS / LOVE / GALERIJ 19 / AMSTERDAM / R.H. / R.H.;

BRACIA HENNEBERG

714
Koszyk ze szklanym wkładem i uchwytem ruchomym plater, szkło bezbarwne; 20,5 x 19 x 19 cm;
sygn. pod kołnierzem plateru.

715
Pojemnik okazyjny art déco plater cechowany (FRAGET / nr modelu: 3409), szkło; 7,5 x 23 x 11 cm;
na pokrywce: Nagroda Firmy "STOMIL" S. A. Poznań / Na II Turystyczny Raid Zimowy P. T. K. / 24-26 luty 1939 r.

PEUGEOT FRERES

716
Młynek plater; wys. 10 cm;
sygn. na spodzie młynku: PEUGEOT FRERES.

717
Czajniczek klasycystyczny plater, drewno farbowane; wys. 16,5 cm;
oznaczenia na spodzie nieczytelne oraz nr: 2499.

WMF (WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK)

718
Paterka ażurowa plater sygn.; wys. 6,5 cm, średn. 21 cm;
sygn. na jednej z nóżek oraz koło sygn. litera: N.

GULDSMEDS AKTIEBOLAGET

719
Patera na talerzyku plater (wnętrza złocone); wys. 10 cm;
sygn. na stopie paterki: GAB, cecha firmowa, NS ALP.

720
Para piersiówek - piersiówka z lekko wysklepioną zakrętką: plater; wys. 12,5 cm;
- piersiówka mosiężną pokrywką (dobieraną): plater, mosiądz; wys. 11 cm; na brzuścu cechowana.

721
Patera z uchwytem plater; wys. 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie: w prostokącie: R, [gwiazdka], M, 12.

722
Para świeczników w stylu Ludwika Filipa plater na miedzi; wys. 27 cm;
sygn. jeden świecznik, sygn. nieczytelna;

723
Naczynie na przystawki plater; wys. 9 cm.

724
Para lichtarzy w typie empire plater na miedzi; wys. 18,5 cm.
Anglia?

725
Zestaw naczyń dobierany w składzie:
- mlecznik: plater (wewnątrz pozłocenie-przetarte); wys. 7 cm;

726
Kabaret do przypraw z czterema flakonami plater, szkło bezbarwne; wys. całk. 28 cm;
oznaczeni na jednej pokrywce:. E. P. N. S.

727
Objaśniacz do świec na tacy plater; objaśniacz: dług. 17 cm; taca: wys. 2 cm.

JOHAN THEODOR PALMGREN

728
Zestaw do kawy platerowy w składzie:
- dzban z pokrywka na zawiasie: wys. 28,5 cm; sygn. na spodzie;

729
Łyżka do ponczu plater, heban; dług. 49 cm.

730
Para solniczek - dobierana - solniczka ze zdobionym kołnierzem (częściowo uszkodzona): plater, wnętrza pozłacane (przetarte); 6 x 10 x 8,2 cm; sygn. na spodzie kołnierza: WARSZAWA /

731
Cukiernica i mlecznik w typie angielskim - cukiernica: stop metali; 9,5 x 17 x 8 cm;
- mlecznik: plater na mosiądzu; 9,5 x 14 x 7 cm; na spodzie sygn.: E. P. B. M.

732
Świecznik na okrągłej stopie plater na mosiądzu; wys. 11 cm.

733
Naczynie do próbowania wina plater; 2,5 x 10 x 7,5 cm.

734
Zestaw łyżeczek - dobierany w składzie 17 szt. różnych małych łyżeczek wykonanych z różnych metali.

735
Cukiernica skrzynkowa z dwoma pasmami perełkowania plater, wnętrza pozłacane; 8 x 13 x 10,5 cm.

736
Patera z inicjałem "C" pod koroną plater; 1,5 x 32 x 32 cm.

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

737
Wazonik z groszkowanym korpusem, w górnej części 5 medalionów z reliefom przedstawieniem kwiatów w wazonie plater na mosiądzu; wys. 17 cm;
sygn. na spodzie: WMF / G;

738
Cukiernica art déco plater, drewno; 9,5 x,5 x 8 cm
Niemcy?, lata 20.-30 XX w.

739
Cukiernica ozdobiona ornamentem "skóra żmii" plater na mosiądzu; 11,5 x 13,5 x 10 cm.

FIRMA WELLNER

740
Patera secesyjna ze szklanym wkładem plater, szkło; 8 x 26,5 x 20,7 cm;
sygn. na spodzie: WELLNER-SOEHNE, 15.

CHRISTOFLE

741
Dzban z pokrywka na zawiasie plater na mosiądz, drewno, farba; 13 x 27 x 16 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE;

742
Patera z falbaniastym kołnierzem plater, wnętrza pozłacane; 8 x 22 x 22 cm;
sygn. na spodzie słabo czytelna.

743
Koszyk z ażurowym kołnierzem plater na mosiądzu; 8,5 x 22,5 x 23 cm;
oznaczenia na spodzie: L. P. B. E. P. W. F. / 3921.

744
Dzbanek z rączką metal, heban; 20 x 25 x 17 cm;
oznaczenia na spodzie: IK, cecha nieczytelna;

745
Bużuarek (z wywierconymi wtórnie otworami do instalacji elektrycznej) plater na mosiądzu; wys. 7,5 cm.

746
Taca z ażurowym kołnierzem plater na miedzi; 3,2 x 47,5 x 30 cm;
oznaczenia na spodzie: D. P. & SONS / 7463;