28 stycznia 2020

Około 270 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

28 stycznia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

24.01 (piątek): 11:00 - 19:00
25.01 (sobota): 12:00 - 15:00
27.01 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.01 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 50 są obiektami wybranymi.

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

PORCELANA CHODZIEŻ

610
Para figurek zwierząt - wiewiórka: porcelana, farby; wys., 9,5 cm; sygn. na spodzie brązem: CHODZIEŻ / MADE IN POLAND;
- królik: porcelana, farby; wys. 11 cm;

611
Zestaw śniadaniowy porcelana, farby naszkliwne; filiżanka: wys. 6,5 cm; spodeczek: średn. 13,7 cm; talerzyk: średn. 19,4 cm;

612
Wazon z czwórką bawiących się dzieci porcelana, farby naszkliwne; wys. 44,5 cm.

BAVARIA SCHUMANN

613
Patera z kwiatami porcelana, kalka, farba; średn. 26,7 cm.

614
Wazonik w typie rokoko porcelana; wys. 15,5 cm.
Niemcy?

BAVARIA SCHUMANN

615
Zestaw naczyń w składzie:
- patera z pomarańczowymi kwiatami: porcelana, kalka, farba naszkliwna, złocenie; wys. 5,7 cm, średn. 28,3 cm; sygn. zielenią na spodzie;

616
Patera dekorowana gałązkami kwiatów porcelana o kolorze kości słoniowej, kalka; wys. 3,5 cm;
sygn. na spodzie: monogram wiązany MG pod koroną szlachecką.

BUCKAUER PORZELLAN - MANUFAKTUR

617
Cztery talerzyki z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; średn. od 17 do 18 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie.

618
Zestaw kawowy na sześć osób porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie:

ROSENTHAL KERAMIK

619
Wazon marmurkowany ceramika, glazura; wys. 11,5 cm;
sygn. błękitem na spodzie.

KPM - KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR BERLIN

620
Para talerzy dekoracyjnych z motywami roślinnymi porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia; średn.23,5 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie; naszkliwnie czerwienią żelaza: [jabłko królewskie] / K P M.

621
Zestaw naczyń dobierany w składzie:
- sosjerka: porcelana, farba naszkliwna; wys. 9 cm; sygn. na spodzie zielenią: Bavaria / Schumann;

KPM WAŁBRZYCH

622
Naczynie na jajka przepiórcze porcelana; 2 x 12 x 12 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na odwrocie.

623
Figurka siedzącego psa ceramika, glazura, złocenie, farby; wys. 19,5 cm.

624
Patera z ażurowym kołnierzem porcelana, farby, złocenie; 5 x 25 x 25 cm.

625
Para desek do serów porcelana, kalka;
- deska z bukietem fiołek - Ćmielów: porcelana, kalka; 0,5 x 16,5 x 24; sygn. na odwrocie: C w trójkącie;

Berlin K.P.M

626
4 filiżanki ze spodeczkami zdobione herbem ryba z krewetką pod koroną hrabiowską porcelana, złocenie;
- filiżanki: 5,5 x 12 x 10,2 cm; - spodeczki: 3 x 16,5 x 16,5 cm;

627
Wazon ozdobny w typie chińskim fajans, kalka, farby; wys. całk. 38 cm;
oznaczenia czerwienią na spodzie;

628
Para kogutów porcelana szkliwiona; wys. 32 cm.

DELFTY (XX w.)

629
Wazon z malowanymi kwiatami fajans, farba; wys. 29,5 cm;
sygn. na dole: DELFTS.

630
Wazonik z malowaną sikorką ceramika, farby podszkliwne; wys. 17 cm.

631
Zestaw płaskorzeźb 1. Madonna z Dzieciatkiem - ceramika, farby naszkliwne, złocenia; 32 x 17 cm; sygn. l. d.: Gelle
2. Aniołki -naczynie na wodę święconą - ceramika, 15 x 17 cm;

PORCELANA ĆMIELÓW

632
Puzderko z motywem kwiatów porcelana, kalka, farby; 3,5 x 9,3 x 9,3 cm;
sygn. i dat. kobaltem na spodzie: C w trójkącie / 1790 / ĆMIELÓW / made in Poland;

633
Wazonik z motywem dalii porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, farba; 16 x 13 x 13 cm;
sygn. zielenią na spodzie;

635
Dwie paterki w kształcie półksiężyca porcelana, kalka; 2 x 21,7 x 16,5 cm.

MIASTO MIŚNIA

636
Filiżanka i paterka z malowanymi kwiatami porcelana, farby, złocenie;
- filiżanka: 6,3 x 11 x 9 cm; - spodeczek: 3,2 x 14 x 14 cm;

KPM - Wałbrzych - Carl Krister

637
Solniczka podwójna z dekoracją w typie Miśni porcelana, kobalt podszkliwny; 5,5 x 14 x 6,7 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: KPM.

638
Zestaw trzech solniczek podwójnych - dobierany porcelana, farby;
- solniczka z malowanym pasmem wzoru: wys. 5,7 cm; sygn. kobaltem na spodzie: Czech.. / Slova...;

639
Wazon z motywem pawi oraz peonii ceramika, farby, złocenie; wys. 21 cm.

MIŚNIA

640
Filiżanka ze spodeczkiem z malowanymi różami porcelana, farby;
- filiżanka: 8 x 10,5 cm x 8 cm; sygn. kobaltem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze;

641
Wazonik z dekoracją solarną porcelana, czerń naszkliwna (nadruk), złocenie; 20 x 9 x 9 cm;
sygn. i dat. błękitem na spodzie: HOLLOHAZA / HUNGARY / 1831 / 2.

642
Wazon chiński ze scenami dworskimi ceramika, farby emaliowe; wys. 41,5 cm;
na spodzie znaki czerwienią; ślady napraw wylewu.

F.A. SCHUMANN BERLIN

643
Półmisek na ryby porcelana; 4,5 x 65 x 26,7 cm;
sygn. zielenią na odwrocie: F. A. SCHUMANN / MOABIT-BERLIN.

644
Bomboniera szkło kryształowe, stop metali, plater; 26 x 19,5 x 19,5 cm.

645
Wazon secesyjny szkło barwione w masie, nitkowe, cyna barwiona, naśladująca miedź; 38,5 x 15 x 15 cm;
szkło w typie wytwórni Loetz-Witwe, ok. 1905-1910;

646
Zestaw naczyń - dobierany w składzie:
- wazonik gruszkowaty: wys. 20 cm;

647
Dzbanek z uchwytem szkło bezbarwne, kryształowe; wys. 18 cm.

648
Zestaw naczyń ze szkła - dobierany w składzie:
- patera: szkło przezroczyste; 28 x 26,5 cm;

649
Para butelek Jakob Haberfeld Oświęcim szkło przezroczyste; butelka rozszerzająca się ku dołu: wys. 28 cm; butelka o kształcie prostokąta z ciętymi rogami: wys. 18 cm.
Polska.

650
Zestaw dobierany ze szkła matowionego w składzie:
- wazonik ozdobiony reliefem wisienek: wys. 18 cm;

651
Puzderko kanelowane szkło, plater; 4 x 11 x 7,7 cm.

652
Zestaw naczyń dobierany szkło szlifowane;
- karafka z korkiem: wys. 14,5 cm; - kielich: wys. 13,5 cm; - wazonik: wys. 20,5 cm.

653
Musztardnica z łyżeczką dobieraną szkło, plater, iworyna; wys. musztardnicy 13,5 cm; długość łyżeczki 12 cm.

654
Zestaw czterech solniczek szkło prasowane; 2,3 x 4,3 x 4,3 cm.

655
Zestaw naczyń dobierany szkło barwne;
w składzie:

656
Para przycisków do papieru w formie szklanych kul zatopionymi w masie szklanej motywami kwiatowymi wys. 5 cm, 6 cm.

657
Wazonik szklany z czereśnią szkło pomarańczowe, szkło czerwone; 8 x 12,5 x 11,5 cm.

658
Zestaw sześciu solniczek i naczyń na przyprawy - dobierany szkło prasowane;
w składzie dwie pary solniczek oraz dwie pojedyncze od 4,2 cm do 5 cm.