03 grudnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

3 grudnia 2019 r., godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

29.11.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
02.12.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
03.12.2019 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Prezentowane obiekty pod numerami od 1 do 58 są obiektami wybranymi.
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

1
Zimowy pejzaż ze sztafażem akwarela, gwasz, czarna kredka, papier; 41 x 56 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

2
Pejzaż z drzewami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

3
Pejzaż z krowami akwarela, papier; 36 x 43 cm.
Z kolekcji rodzinnej artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

4
Portret p. Wandy z zielonym czajnikiem akwarela, 41 x 32 cm. sygn. p. d.: Leonard Pękalski;

Józef POCHWALSKI (1888-1963)

5
Pogorzelec, 1927 tempera, sklejka; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Pochwalski 1927;

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

6
Kwiaty w ogródku olej, płótno; 34 x 29 cm;
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO.

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

7
Wóz z koniem olej, płótno; 32,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: KZ.

Jakub ZUCKER (1900-1981)

8
Motyw miejski olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d. : J. ZUCKER.

Malarz nieokreślony

9
Pejzaż górski z rwąca rzeką olej, płótno; 32 x 26 cm;
XIX w.

E. LOSSIUS

10
Portret mężczyzny w fularze, 1813 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie napis: E. Lossius fec. / Jun. 1813

11
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Matka i ucztownicy fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.
Na odwrocie ołówkiem informacje o przedstawionych postaciach i scenach.

12
Fotografia: Tadeusz Kantor z zespołem tajnego Teatru Niezależnego młodych plastyków w Krakowie po przedstawieniu Powrotu Odyseusza Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Tadeusza Kantora, 1944.

13
Fotografia: Teatr Niezależny Tadeusza Kantora-Lila Proszkowska-Krasicka jako Balladyna ze Skierką i Chochlikiem fotografia, 23,5 x 17,2 cm, papier fotograficzny.

Edward HARTWIG (1909-2003)

14
Fotografia: Ludwisarz, 1938 36 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. pod passe-partout?;

Stan PEREC

15
Andrzej Szarmach [piłkarz legenda] fotografia czarno-biała, brom; 20 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie dwa stemple.

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

16
Uwięziony w piramidzie litografia barwna, papier; 33 x 23,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Lebenstein i opisany l. d.: 12/100 (ołówkiem).

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

17
Człowiek - ptak litografia barwna, papier; 33 x 23,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Lebenstein i opisany l. d.: 3/100 (ołówkiem).

Władysław HASIOR (1928-1999)

18
Ostatni lot Ikara, 1980 technika własna; 61 x 73 cm;
na odwrocie p. d. nalepka: Władysław Hasior-Ostatni lot Ikara, 1980.

Andrzej BIERNACKI (ur. 1958)

19
Akt podwójny, 1987 olej, płótno; 140 x 130 cm;
sygn. i dat. l. d.: Andrzej Biernacki '87;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

20
Judyta, 1991 technika własna, karton; 86 x 61 cm,
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 91.

21
Młoda kobieta z amorkami brąz patynowany, marmur; wys. 66 cm.

Mariusz P. WASILEWSKI (ur. 1953)

22
Orzeł - rzeźba okolicznościowa „40 lat MO SB” drewno bejcowane, wys. 49 cm;
sygn. i dat. z tyłu postumentu: Wasilewski/ 1984.

23
Czekające psy brąz patynowany, marmur; wys. 36 cm.

24
Donica z winoroślami na postumencie ceramika, farby; 90,5 x 35 x 35 cm;
ślady użytkowania;

GIESCHE Fabryka Porcelany S.A., Bogucice - Katowice

25
Zespół serwisowy (śniadaniowo- deserowy) Śląsk, Katowice-Bogucice, Fabryka Porcelany Giesche S.A, lata 1928-1939.

MIŚNIA

26
Wazon z pokrywą zwieńczoną różą porcelana, kobalt podszkliwny, złocenie; wys. całk. 36,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: dwie skrzyżowane miecze / 7; odcisk w masie 599.;

27
Ekrytuar w formie grupy figuralnej porcelana, farby naszkliwne, ślady reperacji i retuszów krawędzi fotela;
wys. 22 cm, 22 x 12 cm; w górnej części od spodu wyciski: O, 144.

28
Trzy figurki ceramiczne glina, glazura; wys. od 20 cm do 14,5 cm;
Chrystus Frasobliwy: oznaczenia na pieńku: I L Ż / S. P.; na podstawie: POLAND;

PLAUE

29
Paterka ze sceną - Posiłek wieśniaków porcelana, farby, kalka, złocenie; wys. 28 cm;
sygn. na spodzie kobaltem oraz wycisk w masie;

MIŚNIA

30
Plakietka w etui z motywem rewolucjonistów porcelana boettgerowska; 1 x 29 x 17,5 cm;
na odwrocie: dwa skrzyżowane miecze/ BOETTGER/ STEINZEUG/ T338.

31
Waza z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kilka niewielkich ubytków plastycznej dekoracji kwiatowej;
wys. ok. 45 cm; sygn. kobaltem podszkl.

32
Żardiniera z motywami hippokampów ceramika, brąz?, farby; 42 x 58,5 x 38 cm.

33
Garnitur kominkowy ceramika, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: para naczyń z ażurowym uchwytem: wys. 47,5 cm; oznaczenia na spodzie: 816/ dwie wklęsłe kropki;

34
Komplet sztućców na 18 osób z łyżką plater niecechowany, stal cechowana;
Niemcy, 1 poł. XX w.

Eduard FIEDLER (1801-1865, czynny od 1828)

35
Puzdro srebro częściowo złocone cechowane, waga 315 g
Poznań, lata 30.-40. XIX w.

Władysław GLIXELLI (1831-1895)

36
Para koszyczków srebro próby 3 cechowane, waga 311 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.

37
Etui na wizytówki srebro próby 925 cechowane; waga 89 g
Wrocław, po 2012.

38
Cukiernica rokokowa srebro niskopróbne (próba ok. 550/1000); wys. 11,5 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 9 cm; waga 196 g.
Niemcy?, 3 ćw. XVIII w.

Robert GARRARD

39
Teryna do ciepłych potraw srebro sterling; wys. 7 cm, średn. 27 cm; waga 1,534 g;
sygn. na spodzie: GARRARDS / Panton Street / LONDON;

40
Dwa dzbanki srebro; kość słoniowa; wys. od 17 cm do 19,5 cm; waga 1355 g;
stopy okrągłe, brzuśce gładkie, nakrywy zwieńczone pełnoplastycznymi pąkami kwiatów,

41
Zestaw toaletowy z monogramem wiązanym FA albo AF srebro pr. 800, szkło przezroczyste, drewno;
w składzie: lustro toaletowe: wys. 47 cm, szer. 40 cm; cechy na bocznej górnej srebrnej krawędzi

42
Cukiernica art déco srebro cechowane, heban; wys. 13,5 cm, waga 374 g;
sygn. i cechowanie na spodzie: trzy wieże / 38, W. GREEN, [monogram wiązany SJ].

Wytwórnia FLAMANT ET FILS

43
Solniczka podwójna srebro próby 1 cechowane, wkłady złocone; wys. 16 cm, waga 245 g.
Paryż, wytwórnia Flamant et Fils, lata 80. XIX w.

44
Lustro wiszące neorokokowe drewniane drzewo liściaste, o drobnym, niewidocznym usłojeniu- olcha?, złocenie; 121,5 x 84,5 x 5 cm;
Lustro o prostych bokach, zwieńczonej półkoliście,

45
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno, gips, złocony, malowany; 127,5 x 98 x 15 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.

46
Zegar gabinetowy, art déco z dzieckiem i gołębiami zegar w komplecie z dwoma dostawkami w formie kolumn
marmur, brąz, mosiądz, wym. zegara: 34 x 30 x 11 cm, wysokość dostawki: 21 cm

47
Pas kaukaski srebro, skóra, niello; dług. 77 cm;
na wewnętrznej części zapięcia: A.

48
Ikona Prazdniki tempera, deska; 54 x 46 cm;
pęknięcie deski przez całą długość ikony, odpryski zaprawy.