Aukcja: 02 lipca, godz. 18.00
Wystawa przedaukcyjna:
25 czerwca - 02 lipca
pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15
Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918
Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Nr katalogowy301
Bez tytułu, 1977
akryl, relief, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
estymacja: 44 000 - 58 000 zł
estymacja: 44 000 - 58 000 zł
40 000 zł
Wojciech LEDER (ur. 1960)
Nr katalogowy304
Drzwi do szafy filozofa IV, 2001
technika własna, płyta; 107 x 163,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Wo. LEDER / 2001 / Drzwi do szafy filozofa IV.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Nr katalogowy307
Kompozycja, 1985
technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 34 000 - 44 000 zł
estymacja: 34 000 - 44 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Nr katalogowy308
Kompozycja, 1978
tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
3 200 zł
Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Nr katalogowy309
Brama do różanego ogrodu, 2014
olej, płótno; 100 x 80 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe;
opis na odwrocie: JANINA KRAUPE / "BRAMA DO RÓŻANEGO / OGRODU" / OLEJ 2014.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Nr katalogowy310
Ptaki, 1988
technika własna, papier; 78,5 x 59 cm,
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 88.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
16 000 zł
Agnieszka NIZIURSKA (ur. 1955)
Nr katalogowy312
Drzewo małe /z cienia/, 1995
olej, ziemia, wikol, płótno; 180 x 136 cm ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 157 x 180 (sic!) / AGNIESZKA /
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)
Nr katalogowy314
Malarstwo materii, 1959
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
7 000 zł
Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)
Nr katalogowy316
Panorama Sandomierza, 1955
olej, płótno dublowane (wosk); 71 x 62,5 cm;
opisany na odwrocie, na blejtramie: KROSNO / ZIELIŃ / „SANDOMIERZ", na odwrocie
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Andrzej BARTCZAK (ur. 1945)
Nr katalogowy318
Życie Warszawy - Most, 1982
papier, polimer, tusz, collage, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie nalepka autorska z odręcznym opisem: Andrzej Marian Bartczak / Życie
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Stanisław RODZIŃSKI (ur. 1940)
Nr katalogowy320
Czwarty pejzaż rosyjski, 1978/1979
olej, płótno; 50 x 59,5 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. RODZIŃSKI / CZWARTY PEJZAŻ / ROSYJSKI / 1978/9 / 50 x 60
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)
Nr katalogowy322
Spotkanie węża S.Z., 1996
olej, płyta pilśniowa; śr. 79 cm;
sygn. z tyłu: SPOTKANIE / WĘŻA Z S.Z. / ANDRZEJ URBANOWICZ 96 / (monogram).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
WITOLD-K (ur. 1932)
Nr katalogowy323
Bez tytułu, 1975
olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
35 000 zł
Włodzimierz KUNZ (1926-2002)
Nr katalogowy324
Pejzaż letni
olej, płótno; 81 x 99,5 cm; sygn. p. d.: WŁ. KUNZ;
na odwrocie stempel wywozowy z numerem poniżej.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Nr katalogowy327
Zwierz
tusz, akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kantor (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Hanna ŻUŁAWSKA (1909-1989)
Nr katalogowy328
Tłum na ulicy, 1965
olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d: H. ŻUŁAWSKA / 65.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)
Nr katalogowy330
Madonna z dzieciątkiem, 2015
akryl, olej, płyta; 56 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Gerlach / 2015, na odwrocie opis autorski: AUTOR: EUGENIUSZ GERLACH / "MADONNA Z DZIECIĄTKIEM"-2015 / AKR
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Nr katalogowy332
Kwiaty, 1995
olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Nr katalogowy334
Artysta w pracowni, 1943
pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. czerwiec 1943 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Andrzej TOBIS (ur. 1970)
Nr katalogowy336
Window blind, 2001
olej, płótno, 100 x 140 cm,
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Nr katalogowy338
Kompozycja
gwasz, papier; 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Nr katalogowy339
Edison
gwasz, papier; 41,5 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)
Nr katalogowy340
Akt na tle morza, 1974
litografia barwna, papier; 73 x 47 cm (wymiar odbitki), 93,2 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; "A
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
1 800 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)
Nr katalogowy341
Zestaw 2 grafik
1. Akt na tle nieba
2. Spacer na różowej łące
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2. Spacer na różowej łące
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Alicja WAHL (ur. 1932)
Nr katalogowy343
Bez tytułu,1997
ołówek, pastel, papier; 54 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku: A. Wahl / 1997.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Nr katalogowy346
Cztery Psalmy, 1967
monotypia barwna, płótno; 49,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany na dole pracy: "Cztery Psalmy" epr.de'Art.VI -J. Kraupe 1967r.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł