29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

1814
Naszyjnik z rubinami sznur fioletowo-różowych rubinów naturalnych z wisiorem z rubinu masie ok.26.00 ct,
oprawa kamieni - srebro pr. 0.950, masa całkowita 15.770 g.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

1815
Batuta Antoniego Isakowicza (1870-1926?) drewno czernione, srebro pr. 3 (800); dł. 37,5 cm;
Tarnopol, 1903
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1816
Para pucharów - rytonów szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, brąz złocony, biały marmur;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

1817
Dwa tłoki pieczętne książąt Dołgorukich 1/ mosiądz złocony, kość; pole 2,5 x 3 cm;
2/ kryształ górski; pole 1,8 x 2,1 cm;
Rosja - 1/ 1 poł. XIX w.; 2/ XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

1818
Tłok pieczętny do laku, wojskowy, z Orłem mosiądz; pole 3,2 x 3 cm;
Polska, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1819
Pierścionek z krzyżem złoto, emalia; średnica 1,6 cm;
Polska, 1850
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

ZYGMUNT WEINKRANTZ - zakład grawersko-pieczętarski (czynny od 1859)

1820
Tłok pieczętny do laku rabina - jako urzędnika stanu cywilnego w Okuniewie, w guberni warszawskiej mosiądz, drewno toczone; średnica 3 cm;
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1821
Tłok pieczętny oficera, z herbem Jastrzębiec srebro złocone, karneol; pole 2,1 x 1,8 cm;
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

1822
Sygnet gen. Antoniego Szyllinga (1884-1971) złoto, agat dwuwarstwowy; kamień 1,5 x 1 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

1823
Pierścionek patriotyczny, z orłem i skrytką złoto; średnica 2 cm, „oczko” 1 x 0,8 cm.
Polska, ok. 1830
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

1824
Miniatura - portret młodzieńca gwasz, kość; srebro, złoto, 3 perełki, szkło, włosy , tkanina;
Francja, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1825
„Szlachetne Dziedzictwo czy przeklęty spadek? Tradycje sarmackie w sztuce i kulturze”. druk na papierze kredowym, stron 475, oprawa twarda,
28 x 23,8 x 3,7 cm. Poznań, 2004
estymacja: 700 - 800 zł

Johann Ambrosius SIEBMACHER (1661-1611)

1826
Herbarz szlachecki - Des Neuen Deutschen Wappenbuchs, t. III i IV miedzioryt, papier, skóra, tłoczenia, złocone brzegi kart;
15,7 x 20 x 7,2 cm; Norymberga, 1656 i 1657
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1827
Ramka na fotografię mosiądz, szkło; wys. 27 cm, szer. 18,5 cm;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1828
Tablica z ekspozycji muzealnej (?), pomnika (?) blacha żelazna, emalia; wys. 30 cm, szer. 40 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1829
Ikona 4-polowa tempera na wygiętej łukiem desce, z dwiema profilowanymi szpongami;
35,3 x 30,7 x 4//5,3 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1830
Ikona - Matka Boska Włodzimierska tempera na desce, gniazdo po 1 szpondze (niezachowanej);
18 x 15,5 cm x 2,5 cm. Rosja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1831
Ikona - Chrystus Pantokrator - „Wsiedierżitiel”, w okładzie srebrnym tempera na desce, srebro pr. 84, częściowo złocone; plusz:
13,5 x 11,2 x 2,5 cm. Rosja, Moskwa, złotnik „IE”, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1832
Ikona - Chrystus i Samarytanka tempera na desce, snycerka; 48 x 24 x 3 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1833
Ikona trójdzielna tempera na desce z kowczegiem, z dwiema szpongami w sztorcach;
37 x 14 x 3 cm. Rosja, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1834
Ikona - Św. Barbara tempera na desce, 2 szpongi; 32,2 x 25,7 x 4 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1835
Ikona - tryptyk Rosja, Moskwa (?), złotnik monogramista „DIS”;
probierz Iwan Lebiedkin(?), 1899-1908.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Optyk BERTHAUD

1836
Barometr - aneroid, ścienny drewno barwione, rzeźbione, metal, papier, szkło; wys. 88 cm, szer. 47 cm;
Francja, Saint-Germain-en Laye, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1837
Strzelba skałkowa, kabylska? stal, kość, drewno, mosiądz, inkrustacje; dł. całk. 123 cm.
Kraje Maghrebu, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1838
Kantyna podróżna na szkła do likieru czeczota, orzech, palisander, oliwka, drewno różane, mosiądz, szylkret, macica perłowa,
szkło szlifowane i fasetowane; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1839
Szkatułka na biżuterię drewno - orzech, czeczota, oliwka, brzoza; tafelka lustrzana;
wys. 9,2 cm, szer. 19,2 cm, głęb. 17,8 cm. Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Firma ORIVIT Aktien-Gesellschaft - OAG

1840
Pudełko na cygara, secesyjne mahoń, stop cynowy; wys. 8,2 cm, szer. 22,2 cm;
Niemcy, Kolonia-Ehrenfeld, Kunstgeverbliche Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1841
Lampka elektryczna z figurką czapli brąz złocony; wys. 34 cm, podstawa 15 x 11 cm.
Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1842
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurką putta brąz złocony, biały marmur; wys. 45 cm (z abażurem współczesnym 72 cm);
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

P. RADOUX

1843
Donica dekoracyjna z kutym motywem winorośli blacha miedziana, mosiądz, żelazo kute; wys. 45,5 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1844
Kobierzec - modlitewnik o wielu niszach jedwab, osnowa bawełniana; szer. 82//85 cm, dł. 213 cm.
Turcja, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1845
Lustro ścienne, owalne tafla lustrzana; drewno, sklejka, gipsatura, złocenie;
wys. 90 cm, szer. 70 cm; Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1846
Para postumentów marmur szary, z żyłkami; wys. 113 cm;
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1847
Para wilków do kominka, w manierze Ludwika XVI brąz złocony, żelazo; wys. 41,5 cm. Szer. 35,2 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

901
Fotel klubowy w stylu art déco wyściełanych skórą, przeszytą na oparciu, na brzozowych nóżkach; 85 x 77 x ok. 85 cm;
Europa Środkowa, l. 30/40. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

902
Para konsol w typie art déco z wąskimi blatami wspartymi na lirowatej podporze, orzech;
72 x 97,5 x 29,5 cm; Polska, XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

903
Para krzeseł w stylu klasycyzmu angielskiego epoki Edwarda VII mahoń; 91 x 48 x 49 cm;
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 800 zł

904
Sekretarzyk w stylu II Cesarstwa malowany na czarno, bogato inkrustowany żyłką mosiężną i masą perłową,
134 x 76,5 x 51,2 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

905
Szafa ubraniowa w stylu klasycystycznym fornir: orzech, intarsja: śliwa; 208 x 136 x 62 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

906
Szafka manierystyczna ozdobiona intarsją naklejaną i zwykłą; 95 x 41 x 67 cm;
Niemcy Południowe, kon. XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

1901
Postument w stylu eklektycznym w formie toczonej kolumny, rytowanej, orzechowej;
110,6 x 25 x 25 cm; Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1902
Stolik w stylu Ludwika Filipa o falistych elementach szkieletu, orzechowy; 78 x 69 x 45,5 cm;
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1903
Stolik do gry w stylu wiktoriańskim z rozkładanym blatem wyklejonym zielonym suknem, mahoniowy;
78 x 88 x 44 cm; Anglia 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł