Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00
Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.
Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00
zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259
1814
Naszyjnik z rubinami
sznur fioletowo-różowych rubinów naturalnych z wisiorem z rubinu masie ok.26.00 ct,
oprawa kamieni - srebro pr. 0.950, masa całkowita 15.770 g.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
1816
Para pucharów - rytonów
szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, brąz złocony, biały marmur;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
1818
Tłok pieczętny do laku, wojskowy, z Orłem
mosiądz; pole 3,2 x 3 cm;
Polska, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Polska, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
ZYGMUNT WEINKRANTZ - zakład grawersko-pieczętarski (czynny od 1859)
Nr katalogowy1820
Tłok pieczętny do laku rabina - jako urzędnika stanu cywilnego w Okuniewie, w guberni warszawskiej
mosiądz, drewno toczone; średnica 3 cm;
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1821
Tłok pieczętny oficera, z herbem Jastrzębiec
srebro złocone, karneol; pole 2,1 x 1,8 cm;
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
1822
Sygnet gen. Antoniego Szyllinga (1884-1971)
złoto, agat dwuwarstwowy; kamień 1,5 x 1 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 000 zł
1823
Pierścionek patriotyczny, z orłem i skrytką
złoto; średnica 2 cm, „oczko” 1 x 0,8 cm.
Polska, ok. 1830
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Polska, ok. 1830
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 200 zł
1824
Miniatura - portret młodzieńca
gwasz, kość; srebro, złoto, 3 perełki, szkło, włosy , tkanina;
Francja, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Francja, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Johann Ambrosius SIEBMACHER (1661-1611)
Nr katalogowy1826
Herbarz szlachecki - Des Neuen Deutschen Wappenbuchs, t. III i IV
miedzioryt, papier, skóra, tłoczenia, złocone brzegi kart;
15,7 x 20 x 7,2 cm; Norymberga, 1656 i 1657
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1828
Tablica z ekspozycji muzealnej (?), pomnika (?)
blacha żelazna, emalia; wys. 30 cm, szer. 40 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Polska, XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1830
Ikona - Matka Boska Włodzimierska
tempera na desce, gniazdo po 1 szpondze (niezachowanej);
18 x 15,5 cm x 2,5 cm. Rosja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1832
Ikona - Chrystus i Samarytanka
tempera na desce, snycerka; 48 x 24 x 3 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
1834
Ikona - Św. Barbara
tempera na desce, 2 szpongi; 32,2 x 25,7 x 4 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł
1 600 zł
Optyk BERTHAUD
Nr katalogowy1836
Barometr - aneroid, ścienny
drewno barwione, rzeźbione, metal, papier, szkło; wys. 88 cm, szer. 47 cm;
Francja, Saint-Germain-en Laye, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
1838
Kantyna podróżna na szkła do likieru
czeczota, orzech, palisander, oliwka, drewno różane, mosiądz, szylkret, macica perłowa,
szkło szlifowane i fasetowane; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
1 800 zł
Firma ORIVIT Aktien-Gesellschaft - OAG
Nr katalogowy1840
Pudełko na cygara, secesyjne
mahoń, stop cynowy; wys. 8,2 cm, szer. 22,2 cm;
Niemcy, Kolonia-Ehrenfeld, Kunstgeverbliche Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1842
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurką putta
brąz złocony, biały marmur; wys. 45 cm (z abażurem współczesnym 72 cm);
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
1844
Kobierzec - modlitewnik o wielu niszach
jedwab, osnowa bawełniana; szer. 82//85 cm, dł. 213 cm.
Turcja, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Turcja, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
1846
Para postumentów
marmur szary, z żyłkami; wys. 113 cm;
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
901
Fotel klubowy w stylu art déco
wyściełanych skórą, przeszytą na oparciu, na brzozowych nóżkach; 85 x 77 x ok. 85 cm;
Europa Środkowa, l. 30/40. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
905
Szafa ubraniowa w stylu klasycystycznym
fornir: orzech, intarsja: śliwa; 208 x 136 x 62 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
10 000 zł
906
Szafka manierystyczna
ozdobiona intarsją naklejaną i zwykłą; 95 x 41 x 67 cm;
Niemcy Południowe, kon. XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
1902
Stolik w stylu Ludwika Filipa
o falistych elementach szkieletu, orzechowy; 78 x 69 x 45,5 cm;
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł