1803
Pierścionek z szafirem białe złoto pr.0.585, masa całkowita 2.800 g.
Wyrób firmy "Yes"wykonany ręcznie.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1804
Element garnituru na biurko, z figurką orła marmur czarny, z żyłkami; cyna brązowiona; wys. 11,7 cm, średnica 17 cm.
Europa Środkowa, Polska?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1805
Miniatura - Matka Boska z Dzieciątkiem porcelana, gwasz, blacha mosiężna, srebro złocone (?), nefryt;
plakietka 7,5 x 6,3 cm; Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1806
Krucyfiks drewno palisandrowe, kość słoniowa (?), mosiądz; 45 x 23,2 x 5 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1807
Para świeczników 2-świecowych szkło bezbarwne, przeźroczyste, dmuchane w formie; plater;
wys. 20,5 cm; Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Erik DAHLBERG (1625-1703), Adam PERELLE (1640-1695)

1808
Panorama Rygi z widokiem bitwy rozegranej w dniach 22 VIII - 5 X 1656 miedzioryt, papier; wymiar płyty 29,7 x 55 cm;
Norymberga, 1696
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1809
Ikona - Archanioł Gabriel (Zwiastowanie) tempera na desce; rama profilowana, złocona na pulment; 43 x 24 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1810
Ikona - Matka Boska i Święci tempera na desce z kowczegiem i dwiema szpongami; 31 x 26 x 5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1811
Ikona - Św. Pantelejmon - patron lekarzy i aptekarzy tempera na desce; 17 x 14 x 1 cm.
Rosja, Moskwa, szkoła Friaz (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

FABRYKA SAMOWARÓW BRACI WORONCOWYCH

1812
Samowar mosiądz, drewno toczone; wys. 51 cm, szer. 28 cm, głęb. 35 cm.
Rosja, Tuła, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1813
Zegar gabinetowy art deco onyks brązowy i seledynowy, biały metal; wys. 27,7 cm, szer. 53,5 cm, głęb. 13,5 cm.
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1814
Zegarek podróżny, tzw. „oficerski” mosiądz złocony, stal, szkło, emalia; wys. 14 cm;
Anglia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1815
Szabla polska wz. 34, z pobojowiska stal, mosiądz, skóra; dł. głowni 81,8 cm, dł. całk. 95 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

MANUFACTURE IMPERIALE DE MUTZIG

1816
Bagnet francuski, wz. 1866, w pochwie stal, mosiądz; dł. głowni 56,8 cm, dł. całk. 69 cm;
Francja, wykonanie 1868
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

KLINGENTHAL - MANUFACTURE D’ARMES BLANCHES

1817
Szabla francuska, oficerska, wz. 1855 (?), w pochwie stal, mosiądz, róg; dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90,5 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

FABRYKA BRONI BIAŁEJ HEINRICH ZELINKA

1818
Szabla austriacka, kawaleryjska stal, drewno, skóra: dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, 1914
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Fabryka broni białej, ZŁATOUST

1819
Szabla rosyjska, dragońska, wz. 1881, w pochwie stal, mosiądz, drewno, cerata? skóra?; dł. głowni 75,5 cm;
Rosja, Złatoust, 1901-1905
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

LUDWIG ZEITLER, WIEN

1820
Szabla polska, oficerska, kawaleryjska, wz. 1916 -1917, tzw. „wiedenka”, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 83 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

MANUFACTURE D’ARMES DE CHATELLERAULT

1821
Szabla francuska, kawalerii lekkiej, wz. 1822, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91,8 cm;
Francja, 1877
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

1822
Tkanina dekoracyjna jedwab, haft ręczny jedwabnymi nićmi; oprawa z listew i płyty plexi;
44 x 192 cm. Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

SYMPHONION FABRIK LOCHMANNSCHER MUSIKWERKE AG (czynna od 1898)

1823
Pozytywka - polifon talerzowy + 1 płyta drewno sosnowe, mazerowane, czernione; żeliwo, mosiądz, stal;
chromolitografia, kalkomania; 8,5 x 16,7 x 16,7 cm. Niemcy, Lipsk, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

901
Szafka art déco fornirowana mahoniem; 69,5 x 60,2 x 36 cm;
Europa Zachodnia, 30./40. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

902
Para szafek nocnych art déco fornirowane wzorzystym orzechem; 48,5 x 40,7 x 40 cm;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

903
Biurko art déco o asymetrycznym kształcie, fornirowane wzorzystym
orzechem; 75,3 x 109,7 x 60 cm; Polska, 20./30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

904
Fotel art déco z półkolistym oparciem i siedzeniem pokrytym skórą;
81,3 x 59,4 x 51,5 cm; Polska, 2 pol. lat. 20. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

905
Szafka nocna art déco fornirowana jesionem; 56 x 41 x 36,3 cm;
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Wacław WALLIS, realizacja: Pracownia Mebli Artystycznych Bober i Syn

906
Krzesło kubistyczne z trójkątnym oparciem i trapezoidalnym siedzeniem wyściełanymi czerwoną skórą;
87,5 x 45,5 x 52 cm; Kraków 1928.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

907
Kwietnik zakopiański jesion; 107 x 80,2 x 75 cm;
Podhale, ok.1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

908
Komoda w stylu Ludwika XVI fornirowana i intarsjowana [z grupy palisandrowców];
korpus: 80 x 120,8 x 54 cm; Francja (?), ok. 1780.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

909
Stół eklektyczny dąb; 78,5 x 140 x 107,5 cm, 5 wkładów - 56,5 x 107,5 cm;
Polska (?)XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

910
Para foteli kątowych, eklektycznych bogato rzeźbionych, brzoza; 79 x 72,5 x 65 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1901
Stolik pomocniczy neorokokowy fornirowany orzechem, intarsjowany palisandrem, brzozą,
ozdobiony brązami rokailowymi; 71,5 x 43,6 x 32 cm;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1902
Komplet mebli w stylu empire w składzie: stolik prostokątny, kanapa, dwa fotele oraz 5 krzeseł;
buk (?), okleina mahoń, mosiądz; Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł