1803
Pierścionek z szafirem
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 2.800 g.
Wyrób firmy "Yes"wykonany ręcznie.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1805
Miniatura - Matka Boska z Dzieciątkiem
porcelana, gwasz, blacha mosiężna, srebro złocone (?), nefryt;
plakietka 7,5 x 6,3 cm; Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
1807
Para świeczników 2-świecowych
szkło bezbarwne, przeźroczyste, dmuchane w formie; plater;
wys. 20,5 cm; Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1809
Ikona - Archanioł Gabriel (Zwiastowanie)
tempera na desce; rama profilowana, złocona na pulment; 43 x 24 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1811
Ikona - Św. Pantelejmon - patron lekarzy i aptekarzy
tempera na desce; 17 x 14 x 1 cm.
Rosja, Moskwa, szkoła Friaz (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1813
Zegar gabinetowy art deco
onyks brązowy i seledynowy, biały metal; wys. 27,7 cm, szer. 53,5 cm, głęb. 13,5 cm.
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1815
Szabla polska wz. 34, z pobojowiska
stal, mosiądz, skóra; dł. głowni 81,8 cm, dł. całk. 95 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
KLINGENTHAL - MANUFACTURE D’ARMES BLANCHES
Nr katalogowy1817
Szabla francuska, oficerska, wz. 1855 (?), w pochwie
stal, mosiądz, róg; dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90,5 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Fabryka broni białej, ZŁATOUST
Nr katalogowy1819
Szabla rosyjska, dragońska, wz. 1881, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, cerata? skóra?; dł. głowni 75,5 cm;
Rosja, Złatoust, 1901-1905
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Rosja, Złatoust, 1901-1905
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
MANUFACTURE D’ARMES DE CHATELLERAULT
Nr katalogowy1821
Szabla francuska, kawalerii lekkiej, wz. 1822, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91,8 cm;
Francja, 1877
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Francja, 1877
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
SYMPHONION FABRIK LOCHMANNSCHER MUSIKWERKE AG (czynna od 1898)
Nr katalogowy1823
Pozytywka - polifon talerzowy + 1 płyta
drewno sosnowe, mazerowane, czernione; żeliwo, mosiądz, stal;
chromolitografia, kalkomania; 8,5 x 16,7 x 16,7 cm. Niemcy, Lipsk, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
902
Para szafek nocnych art déco
fornirowane wzorzystym orzechem; 48,5 x 40,7 x 40 cm;
Europa Zachodnia, 30./40. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
904
Fotel art déco
z półkolistym oparciem i siedzeniem pokrytym skórą;
81,3 x 59,4 x 51,5 cm; Polska, 2 pol. lat. 20. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
2 300 zł
Wacław WALLIS, realizacja: Pracownia Mebli Artystycznych Bober i Syn
Nr katalogowy906
Krzesło kubistyczne
z trójkątnym oparciem i trapezoidalnym siedzeniem wyściełanymi czerwoną skórą;
87,5 x 45,5 x 52 cm; Kraków 1928.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
907
Kwietnik zakopiański
jesion; 107 x 80,2 x 75 cm;
Podhale, ok.1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Podhale, ok.1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
908
Komoda w stylu Ludwika XVI
fornirowana i intarsjowana [z grupy palisandrowców];
korpus: 80 x 120,8 x 54 cm; Francja (?), ok. 1780.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
910
Para foteli kątowych, eklektycznych
bogato rzeźbionych, brzoza; 79 x 72,5 x 65 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł