Bracia Henneberg

1703
Paterka plater cechowany; wys. 5 cm, szer. 31 cm, głęb. 21 cm;
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1704
Żardiniera secesyjna plater, miedż; wys. 19,5 cm, szer. 53 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Alphonse Debain

1705
Solniczka podwójna srebro próby 1 cechowane, wewnątrz złocone; waga 249 g.
Paryż, 1911-1916
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Krupski i Matulewicz

1706
Kubek z profilem marszałka Józefa Piłsudskiego srebro próby 3 cechowane; waga 63 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Lutz & Weiss

1707
Papierośnica srebro próby 835 częściowo złocone cechowane; waga 85 g.
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1708
Patera - koszyczek srebro próby 800; wys. 8,5 cm, średn. 18 cm; waga 166 g.
Niemcy, pocz. XX w
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

801
Brosza z ametystem złoto pr. 0.583, masa całkowita 3.400 g.
Wyrób wykonany ręcznie w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

802
Wisiorek z ametystem białe i żółte złoto pr. 0.560, masa całkowita 7.260 g.
Wyrób wykonany ręcznie w Rosji carskiej, pocz. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

803
Pierścionek z opalem owalny opal australijski w otoczeniu 10 szt brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.80
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

804
Dewizka do zegarka, zakończona kluczykiem złoto pr. 750, włosy ludzkie, perełki; biały szafir;
waga całk. 34,200 g. Szwajcaria; ok. 1850-1860
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

805
Pierścionek z diamentem w centrum kompozycji diament w starym szlifie brylantowym;
białe złoto pr. 14 K, masa całkowita 4.060 g.
estymacja: 29 000 - 39 000 zł

806
Bransoletka złota złoto pr. 0.583, masa całkowita 76.000 g.
Wyrób wykonany ręcznie w Warszawie, w latach 1930 - 1935.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

807
Pierścionek z rubinem złoto (ocień dukatowy) pr. 0.585, masa całkowita 6.450 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1910 - 1920.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

808
Bransoleta z diamentami złoto (odcień dukatowy) pr. 0.585, masa całkowita 10.050 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

809
Pierścionek ze szmaragdem białe i żółte złoto pr. 0.583,
masa całkowita 3.790 g, wewnątrz wybita data 1914.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

810
Naszyjnik z brylantami 36 szt brylantów, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 15.000 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

811
Pierścionek z diamentem białe i żółte złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.850 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

812
Bransoletka z brylantami białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 40.150 g.
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK

813
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego brąz, odlew cyzelowany, patynowany; marmur; wys. 21 cm;
Warszawa, lata 90. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK

814
Świecznik z muszlą brąz, odlew cyzelowany, patynowany; koncha muszli egzotycznej;
Warszawa, lata 90. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

815
Naszyjnik huculski szkło, mosiądz; ca 21,5 x 12 cm;
Huculszczyzna, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Anton NELSON (czynny 1880-1910)

816
Wazon secesyjny brąz patynowany, malowany, mosiądz; wys. 47 cm, szer. 13,6 cm;
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

817
Para kandelabrów 2-świecowych w manierze klasycystycznej brąz, ślady złocenia, marmur; wys. 35,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Tobias MAYER (1723-1762)

818
Mapa Ziem Rzeczypospolitej Polskiej miedzioryt kolorowany, papier; rama drewniana, złocona, szkło;
Norymberga, wydawnictwo Spadkobierców Homanna, 1750.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

819
Plakieta z postacią mężczyzny - poety, w renesansowym stroju kość, drewno; płytka 15,9 x 7 cm, ramka 24,2 cm x 14,8 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

820
Ikona „Święty Mikołaj Cudotwórca”, w kiocie tempera na desce; kiot z drewna orzechowego,
szkło; 48,5 x 41,7 x 7 cm. Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Antip IWANOWICZ KUZMICZEW (złotnik czynny od 1856)

821
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca, w srebrnym okładzie tempera na desce, srebro pr. 84; 34, 5 x 29 x 4,5 cm;
Rosja, Moskwa, 1859 (probierz I. Awdiejew, czynny 1852-1862).
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

822
Szabla francuska, oficerska, wz. 1822, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 92 cm,
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Wytwórnia CARL EICKHORN

823
Szabla polska, oficerska, oficerska, wz. 21/22, w pochwie stal, mosiądz, drewno, jaszczur; dł. głowni 78,5 cm,
Solingen, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

824
Strzelba kołowa (Arkebuz), myśliwska stal, drewno, kość. długość 1090 mm.
Czechy, Praga, Hans STIFTER, 1673.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

825
Para gobelinów z motywem kwiatowym wełna, barwniki naturalne, podszycie z szarej satyny; 227,5 x 144,5 cm.
Francja, Aubusson, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

826
Tkanina dekoracyjna - szal kaszmirowy jedwab, naturalne barwniki, tkany ręcznie; 263 x 124 cm.
Indie, Kaszmir, XVIII w.
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

827
Lampa elektryczna z kloszem w formie dzwonka mosiądz, szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane;
wys. 47 cm, Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

828
Lampa elektryczna, gabinetowa, secesyjna brąz, szkło lane, z formy, matowane, powlekane; wys. 55 cm;
Austro-Węgry, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

829
Patera z trytonami brąz patynowany, marblit; wys. 56,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

830
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy, w stylu II Cesarstwa brąz patynowany, częściowo złocony; drewno; wys. 74,8 cm,
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

831
Pozytywka wałkowa drewno mahoniowe, szkło, stal, mosiądz; intarsja - drewna owocowe, oliwka;
wys. 14,7 cm, szer. 51 cm, głęb. 22,2 cm. Szwajcaria, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

832
Taca intarsjowana, inkrustowana mahoń, kość barwiona i grawerowana, oliwka, drewna owocowe;
wys. 6 cm, dł. 58,7 cm, szer. 32 cm. Imperium Brytyjskie, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

833
Para lampek elektrycznych, w typie secesji wiedeńskiej mosiądz, żeliwo, szkło bezbarwne, matowane, szlifowane;
wys. 40 cm; Austria?; lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

834
Patera secesyjna z postacią Robinsona Crusoe kompozycja metali brązowiona; szkło przeźroczyste, prasowane w formie,
podbarwiane proszkami; Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

835
Para lamp elektrycznych, salonowych brąz patynowany, marmur, mosiądz tłoczony, szkło prasowane, matowane;
wys. 68 cm; Europa Zachodnia, Francja lub Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

836
Polifon talerzowy z trzema płytami drewno dębowe, orzechowe; stal, żeliwo, mosiądz; wys. 27 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Pierre II GILLE v. GILLE L’AINÉ (1723-1784)

837
Zegar ścienny typu cartel, o tematyce myśliwskiej brąz złocony, mosiądz, szkło, emalia; wys. 62 cm, szer. 41,5 cm;
Francja, ok. 1765-1770
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Rudolf DITMAR (producent lamp i palników)

838
Para lamp naftowych, zelektryfikowanych (bez kloszy) brąz patynowany i złocony; szkło opalizujące, zielone, barwione w masie, złocenie; mosiądz;
wys. 77 cm; Francja, Austria - Wiedeń (palniki); pocz. XX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

839
Krzyż greko-katolicki drewno okute blachą mosiężną, polerowaną i grawerowaną; brąz, odlew srebrzony;
szkło; wys. 48,3 cm, szer. 35 cm; Polska Południowa? Podkarpacie? XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

FONDERIE & EMAILLERIE GODIN & Cie A GUISE

841
Piec żeliwny żeliwo, żelazo, emalia; wys. 82,5 cm, szer. 97 cm, głęb. 42 cm.
Francja płn.-wsch., Guise-Aisne, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1801
Pierścionek z koralem złoto pr. 0.583, masa całkowita 5.750 g.
Wyrób wykonany ręcznie w Warszawie, w latach 1930-1935.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1802
Kolczyki z koralem złoto (ocień dukatowy) pr. 0.583, masa całkowita 3.600 g.
Wyrób wykonany w Związku Radzieckim, w latach 1960-1970.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł