Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy124
Akt kobiety w fotelu - portret żony artysty
olej, tektura; 101 x 71 cm;
sygn. l. d.: a karpiński.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
sygn. l. d.: a karpiński.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
70 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy125
Pejzaż zimowy, ok. 1970
olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Nr katalogowy126
Morskie oko, 1919
olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK / 1919;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
4 300 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Nr katalogowy128
Zimne światło - Baszta Floriańska
olej, sklejka; 60 x 39,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek ... / Kraków;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Jakub ZUCKER (1900-1981)
Nr katalogowy131
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Eugeniusz WANIEK (1906-2009)
Nr katalogowy134
Autoportret, 1933
olej, tektura; 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: e. Waniek / 1933, l. d.: E.W. 33;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA (1891-1945)
Nr katalogowy137
U źródła
olej, płótno; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Nr katalogowy140
Rybacy ciągnący sieci
olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
8 500 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Nr katalogowy142
Jastrzębia Góra, 1903
olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Nr katalogowy143
Odpoczynek pastuszka
olej, deska; 21,5 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygnowany l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
11 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy145
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno dublowane; 60 x 70,5 cm;
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Adolf EBERLE (1843-1914)
Nr katalogowy147
Jamniki - scena rodzajowa we wnętrzu
olej, płótno, 43,5 x 51 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Mu¨nchen.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Autor Nieokreślony
Nr katalogowy1101
Odpoczynek pod drzewem - miniatura
gwasz, kość; średnica 9 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy1102
Konie w stajni, 1929
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KAROL KOSSAK / 1929;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
2 600 zł
Malarz Nieokreślony
Nr katalogowy1103
Studium portretu
olej, płótno; 13,5 x 16,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Nr katalogowy1104
Ku wieczorowi
olej, tektura; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. LKowalski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. LKowalski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Nr katalogowy1105
Wenecja we mgle
olej, tektura; 21 x 31 cm (w świetle passe-partout);
napis. p. d.: LKowalski (napis poprawiany flamastrem);
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
Bolesław BARBACKI (1891-1941)
Nr katalogowy1107
Rozmowa w sadzie - Schadzka
olej, płótno; 37 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Barbacki Bol, p. d. nr: 86;
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
3 300 zł
Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)
Nr katalogowy1109
Jastrzębia góra
olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L(?)Kwiatkowski / Jastrzębia Góra;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Nr katalogowy1111
Pejzaż
olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 30,5 x 51 cm;
sygn. l. d.: S. H... (zatarta).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Hermann KERN (1839-1912)
Nr katalogowy1113
Lichwiarz
olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Kern H.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
202
Madonna z Dzieciątkiem
drewno lipowe, polichromowane; wys. 31,8 cm, szer. 12,2 cm;
Polska, XVI/XVII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Polska, XVI/XVII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
CAMPOLINI (?)
Nr katalogowy204
Popiersie kobiety z kwiatem
alabaster; wys. 35,5 cm, szer. 24,6 cm, głęb. 15 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Aristide de RANIERI (1865-1929)
Nr katalogowy206
Diana
terakota polichromowana; wys. 32,7 cm, szer. 19,3 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł