Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dziewczynki grające na multankach, 1917 olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

124
Akt kobiety w fotelu - portret żony artysty olej, tektura; 101 x 71 cm;
sygn. l. d.: a karpiński.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena sprzedaży 70 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

125
Pejzaż zimowy, ok. 1970 olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

126
Morskie oko, 1919 olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK / 1919;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

127
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

128
Zimne światło - Baszta Floriańska olej, sklejka; 60 x 39,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek ... / Kraków;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

129
Pejzaż z południa Europy olej, tektura; 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

130
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

131
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

132
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

133
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

134
Autoportret, 1933 olej, tektura; 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: e. Waniek / 1933, l. d.: E.W. 33;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

135
Portret Stefana Tymowskiego olej, płótno; 80 x 66 cm;
dedykacja autorska z sygnaturą l. g.: á St. Tymowski/ amicalement/ Landau
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918 olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA (1891-1945)

137
U źródła olej, płótno; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

138
Modlitwa Arabów olej, płótno; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

139
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

140
Rybacy ciągnący sieci olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

141
W oczekiwaniu, 1906 olej, tektura; 31 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany: l. d.: B. RYCHTER-J. 1906 / NETTUNO;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

142
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

143
Odpoczynek pastuszka olej, deska; 21,5 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygnowany l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

144
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

145
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 60 x 70,5 cm;
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

146
Chłopskie zabawy olej, płótno dublowane;
60 x 92,5 cm
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Adolf EBERLE (1843-1914)

147
Jamniki - scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno, 43,5 x 51 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Mu¨nchen.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

August KRAUS (1852-1917)

148
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
sygn. u dołu: A. Kraus
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Autor Nieokreślony

1101
Odpoczynek pod drzewem - miniatura gwasz, kość; średnica 9 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1102
Konie w stajni, 1929 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KAROL KOSSAK / 1929;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Malarz Nieokreślony

1103
Studium portretu olej, płótno; 13,5 x 16,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1104
Ku wieczorowi olej, tektura; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. LKowalski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1105
Wenecja we mgle olej, tektura; 21 x 31 cm (w świetle passe-partout);
napis. p. d.: LKowalski (napis poprawiany flamastrem);
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Malarz Nieokreślony, XX w.

1106
Pejzaż zimowy olej, tektura; 48 x 63,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: R.Fra Najman (?) 1927 … (słabo czytelna, ryte w farbie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

1107
Rozmowa w sadzie - Schadzka olej, płótno; 37 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Barbacki Bol, p. d. nr: 86;
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

1108
Pejzaż olej, tektura; 18 x 23,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kwiatkowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1109
Jastrzębia góra olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L(?)Kwiatkowski / Jastrzębia Góra;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1110
Snopki olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kwiatkowski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

1111
Pejzaż olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 30,5 x 51 cm;
sygn. l. d.: S. H... (zatarta).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Marian JÓZEFCZYK

1112
Pejzaż olej, tektura; 66 x 57 cm;
sygn. l. d.: M. J. / 925;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Hermann KERN (1839-1912)

1113
Lichwiarz olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: Kern H.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

201
Krucyfiks drewno złocone; wys. 133,5 cm, szer. 70 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

202
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromowane; wys. 31,8 cm, szer. 12,2 cm;
Polska, XVI/XVII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Alexandre Auguste CARON ? (1857-1932)

203
Twarz kobiety marmur; wys. 32,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 16,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

CAMPOLINI (?)

204
Popiersie kobiety z kwiatem alabaster; wys. 35,5 cm, szer. 24,6 cm, głęb. 15 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Richard AURILI (1834-1914)

205
Popiersie kobiety uczesanej w kok alabaster, marmur; wys. 24 cm, szer. 21,5 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Aristide de RANIERI (1865-1929)

206
Diana terakota polichromowana; wys. 32,7 cm, szer. 19,3 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

207
Magiczny krąg ceramika wypalana, polichromowana; wys. ca 11 cm;
Kraków, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

208
Mały Powstaniec gips patynowany, polichromowany; wys. 30 cm, szer. 12 cm;
Warszawa, proj. 1946, odlew autorski z lat 50.-60. XX w.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

209
“Prise de Corsaire” - Zdobycz korsarzy brąz patynowany; wys. 85 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł