20 czerwca 2018

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

20 czerwca 2018 r.
godz. 18:00
W siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
Ul. Karowa 31 w Warszawie

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
16.06.2018 (sobota): 12:00 – 15:00
18.06.2018 (poniedziałek): 11:00 – 19:00
19.06.2018 (wtorek): 11:00 – 19:00
20.06.2018 (środa): 11:00 – 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Keisai EISEN (1790-1848)

1
Kobieta z chłopcem drzeworyt barwny; 37 x 23 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu

Ando HIROSHIGE (UTAGAWA) (1797-1858)

2
Rozpogodzenie po śnieżycy Kameyama drzeworyt barwny; 23 cm x 36, 5 cm (w świetle passe-partout);
XIX/XX w.

3
Postacie nad rzeką Tama drzeworyt barwny; 21,5 x 34 cm (w świetle paase-partout);
sygn. l. d.: HIROSHIGE Ando (Utagawa)

4
Księga z pamiątkowymi fotografiami Ecole Catholique Saints Pierre et Paul. Moskwa 1910. wymiar albumu: 21 x 28 cm;

Stefan SZMAJ (1893-1970)

5
Św. Sebastian, 1930 linoryt, papier; 21,5 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Szmaj (ołówkiem),

Stefan SZMAJ (1893-1970)

6
Topole I, 1957 linoryt, papier; 21 x 15,5 cm (wymiar kompozycji),
32 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);

Stefan SZMAJ (1893-1970)

7
Topole II, 1957 linoryt, papier; 21 x 15,5 cm (wymiar kompozycji),
32 x 21,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);

Stefan SZMAJ (1893-1970)

8
Topole III, 1957 linoryt, papier; 15,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji),
23 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);

Stefan SZMAJ (1893-1970)

9
Topole IV, 1957 linoryt, papier; 21 x 16,5 cm (wymiar kompozycji),

Stefan SZMAJ (1893-1970)

10
Topole V, 1957 linoryt, papier; 27 x 18 cm (wymiar kompozycji),

Stefan SZMAJ (1893-1970)

11
Pod Rozewiem, 1956 litografia, papier; 16,5 x 27,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Szmaj 56

Autor nieokreślony, XIX/XX w.

12
Akty - szkice akwaforta, papier żeberkowy; 48 x 32 cm (wymiar arkusza);
w kompozycji: stylizowany inicjał z datą 1914

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

13
Przed jaśnie panem grafika, papier; 14,5 x 23 cm;
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: F. KOSTRZEWSKI / 1884.

Józef HECHT (1891-1952)

14
Polowanie akwaforta, papier 17,5 x 36 cm (wymiar kompozycji),
23 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

15
Czaty (ilustracja do ballady Adama Mickiewicza), 1955 miękki werniks, akwaforta, karton; 34 x 26,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Hoppen - 55 (ołówkiem),

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

16
Toaleta litografia, papier; 45 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wojnarski (ołówkiem),

17
Zaproszenie i 4 grafiki 1. Zaproszenie na obchody 100-lecia śmierci

18
Rysunek piórkiem i 4 grafiki 1. Autor nieokreślony, polski, 1 poł. XX w. "W zagrodzie";
2. Autor nieokreślony, Zestaw 4 grafik

19
Zestaw 5 prac 1. Autor nieokreślony, Akt kobiecy;

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

20
Ilustracja do Don Kichota, 1946 tusz, piórko, papier; 27 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: J. M. Szancer 46

Marian KONARSKI (1909-1998)

21
Sowiniec - widok z góry, 1936 ołówek, papier; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Marian Konarski

Wojciech GRABOWSKI (1850-1885)

22
Scena uliczna - Żebrak ołówek, karton; 27,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: WG;

Marian KONARSKI (1909-1998)

23
Projekt schodów III, 1937 kredka, ołówek, papier; 16 x 36,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Konarski 37;

Marian KONARSKI (1909-1998)

24
Projekt schodów, IV, 1937 kredka, ołówek, papier; 25,5 x 36,5 cm, (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Konarski M. 1937;

Marian KONARSKI (1909-1998)

25
Projekt schodów V, 1937 kredka, ołówek, papier; 21,5 cm x 30 cm (wymiar kompozycji);

Marian KONARSKI (1909-1998)

26
Projekt schodów VI, 1937 kredka, ołówek, papier żeberkowy; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: Konarski 37.

Marian KONARSKI (1909-1998)

27
Projekt schodów VIII, 1937 ołówek na papierze; 25,5 x 36,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: Konarski 37;

Autor nieokreślony

28
Zuzanna i starcy ołówek, tusz, papier; 55,5 x 79,5 cm;
sygn. p. g. B ... - słabo czytelna.

Józef Jan GOSŁAWSKI (1908-1963)

29
Autokarykatura, 1933 ołówek, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Auto Kary Katura / Gosławski Joz 1933 r.

Józef MEHOFFER (1869-1946)

30
Akt leżący ołówek, papier; 20,7 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
numerowany l. g.: 3/291;

Józef MEHOFFER (1869-1946)

31
Satyr grający na krotalach ołówek, papier; 36 x 22 cm (w świetle passe-partout);
numerowany p. d.: 1/6;

Józef MEHOFFER (1869-1946)

32
Św. Katarzyna - szkic do kartonu węgiel, papier; 47,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: witr. Fryb. Męczennicy s. Catharina;

Józef MEHOFFER (1869-1946)

33
Studium do dekoracji kaplicy węgiel, papier; 57 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: Kahlenberg;

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

34
Postać kobiety sangwina, pastel, papier żeberkowy; 42 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: STACHIEWICZ.

Malarz nieokreślony

101
Pejzaż górski akwarela, papier na tekturze; 37 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: (nieczytelnie)

Marian WASILEWSKI? (1908-1971)

102
Akt, 1934 akwarela, karton; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Wasilewski / 1934

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

103
Piwonie, 1948 akwarela, papier; 33,5 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Prauss Stanisław / Kielce 1948

Henryk HAYDEN (1883-1970)

104
Pejzaż z nadmorskim miasteczkiem gwasz, akwarela, papier; 30 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Hayden

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

105
Za waszą i naszą wolność akwarela, tusz, piórko, papier; 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU.

106
Scena w karczmie akwarela, tusz, papier; 28 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU.

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

107
Martwa natura z kwiatami i ikoną akwarela, karton; 45 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska.

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

108
Obserwacja gwiazd - Horoskop, 1973 tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 73, napis p. d: Horoskop;

Marian KONARSKI (1909-1998)

109
Powstanie pomysłu utworu lirycznego,1930 gwasz, papier; 21 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Marjan Konarski / V 1930;

Marian KONARSKI (1909-1998)

110
Projekt schodów I, 1937 akwarela, papier; 12 x 43,5 cm, (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. śr d.: Konarski 37;

Marian KONARSKI (1909-1998)

111
Projekt schodów II, 1937 gwasz, papier; 18,4 x 43,8 cm (wymiar kompozycji);

Marian KONARSKI (1909-1998)

112
Projekt schodów VII, 1937 akwarela, ołówek, papier; 21,5 cm x 30 cm (wymiar kompozycji);

Adolf LINS (1956-1927)

113
Pejzaż z wiejską chatą akwarela, pastel (?), karton; 22 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ad Lins.

J. BONIN, XIX w.

114
Widok na miasto Benares, 1887 akwarela, ołówek, karton; 25,5 x 34, 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J.Bonin/30.IX.87,