201
Uskrzydlone putto
drewno lipowe, ślady polichromii; wys. ca 56,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Bolesław SYREWICZ (1838-1899)
Nr katalogowy203
Popiersie Stefanii Okoń
biały marmur; wys. 42,5 cm;
u góry z lewej strony pod rzeźbą wyryty napis: „STEFANIA OKOŃ”.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 500 zł
Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)
Nr katalogowy205
Krucyfiks
brąz, odlew złocony i patynowany; wys. 38,3 cm;
Francja, po poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł
Francja, po poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Nr katalogowy208
Dziewczyna łowiąca krewetki
SOCIETÉ des BRONZES de PARIS (odlewnia czynna 1875-1930)
brąz, odlew patynowany, malowany; Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
15 000 zł
Lord Ronald Charles Sutherland-Leveson GOWER (1845-1915)
Nr katalogowy209
Maria Antonina w drodze na szafot
BOYER FRÉRES FONDEURS PARIS (odlewnia zał. 1840; bracia Emil i Alfred 1864-1893)
brąz patynowany; Anglia - model 1876; Francja, Paryż - odlew lata 80. XIX w.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
Jakub TATARKIEWICZ (1798-1854)
Nr katalogowy212
Popiersie Klementyny z Tańskich Hoffmanowej (1798-1845)
Jan TROUVÉ (Fabryka Lamp i Brązów, czynna od 1835)
brąz, odlew polerowany, cyzelowany, złocony; wys. 20,7 cm;
Warszawa, 1847.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Warszawa, 1847.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
31 000 zł
1201
Amorek
drewno polichromowane; wys. 52 cm, szer. 45,5 cm, głęb. 14 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
ARTYSTYCZNA WYTWÓRNIA FIGUR STANISŁAW KOZIKOWSKI (czynna od 1882 -do lat 50. XX w.)
Nr katalogowy1203
Kowal
gips brązowiony, patynowany; wys. 68 cm;
Polska, Częstochowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Antoni KURZAWA (1848-1898)
Nr katalogowy1205
Plakieta - Przeprawa przez Wilię 1812
Warszawa, Edward KRASNOSIELSKI (1875-1937) Zakład Artystyczny
Wyrobów z Brązu (czynny 1901 - 1930); 1914-1918, wg proj. 1887/ 1888.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
3 000 zł
1207
Wojownik antyczny
brąz patynowany, marmur; wys. 30 cm;
Europa Zachodnia?; pocz. XX w.; dedykacja - Polska, 1925
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Emmanuel VILLANIS (1858-1914)
Nr katalogowy1208
Esmeralda
brąz, odlew patynowany; wys. ca 40 cm;
Francja, ok. 1900.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Francja, ok. 1900.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 800 zł
1209
Ptaszki na gałązce olszyny
brąz patynowany, granit polerowany; wys. 31,8 cm;
Niemcy, Monachium?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Ryszard WAŚKO (ur. 1947)
Nr katalogowy301
Krzesła, 2006
fotografia barwna, druk solwetowy, folia na PCV grubości 5 mm, 119 x 249 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 2/2;
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
8 000 zł
Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)
Nr katalogowy302
Z cyklu: Obrazy intuicyjne, 1966
technika własna, papier; 60 x 52 cm;
na odwrocie oprawy napis autorski:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
9 000 zł
Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)
Nr katalogowy304
Postać, 1995
serigrafia, papier niebieski; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Pągowska 95 (ołówkiem), l. d. nakład: 10/30 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
2 400 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Nr katalogowy305
Kompozycja, 1957
ołówek, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
dat. l. g.: 21.9.57.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
dat. l. g.: 21.9.57.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 600 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Nr katalogowy306
Akt dziewczyny, 1957
ołówek, karton; 21,5 x 6,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SŻ 57.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
sygn. i dat. p. d.: SŻ 57.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
2 400 zł
Jacek SIENICKI (1928-2000)
Nr katalogowy307
Ostrowik, 1990
pastel, kredka, tusz lawowany, papier; 40 x 30 cm;
napis p. d.: Ostrowik / 1990 / Sienicki / Jacek.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 600 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Nr katalogowy308
Bez tytułu, 1993
pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Paweł WEINREB (ur. 1978)
Nr katalogowy1302
Piękno i Bestia
litografia barwna, druk cyfrowy, papier;
63,3 x 79,5 cm (wymiar odbitki w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Nr katalogowy1304
Zwierzęta
litografia, papier; 43 x 33 cm (wymiar kompozycji), 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie numer: 000882 (pieczątka, fioletowym tuszem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Nr katalogowy1306
Postać w kapeluszu, 1973
linoryt (?), papier; 54 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: E. A. MUSIAŁOWICZ 1973 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)
Nr katalogowy1308
Kobieta na tle morza
litografia, papier; 71 x 41,5 cm (wymiar kompozycji),
65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Tadeusz WIKTOR (ur. 1946)
Nr katalogowy1310
Requiem dla Eugenii V
druk cyfrowy, papier; 29 x 29 cm (wymiar kompozycji),
36 x 32 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł
36 x 32 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)
Nr katalogowy1312
Lina, 1991
akwaforta, akwatinta, papier; 36 x 31 cm (wymiar kompozycji),
56 x 43 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. na płycie: 1991 S (poziomo);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Nr katalogowy1314
Dama, 1977/1978
akwaforta, akwatinta, papier; 65 x 49 cm (wymiar kompozycji),
75,5 x 56 cm (wymiar arkusza); sygn. w kompozycji na płycie p. d.: KS w kole;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Marian MALINA(1922-1985)
Nr katalogowy1316
Podsłuchiwanie
linoryt (?), papier; 55,5 x 52 cm (wymiar kompozycji),
75,5 x 62,5 cm (wymiar arkusza).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Nr katalogowy1317
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 200 zł
Nr katalogowy1318
Zamek we mgle
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 200 zł