Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)

1
Miguel de Cervantes, Don Kichot z dwudziestoma czterema drzeworytami Stefana Mrożewskiego,
wydawca Jakób Mortkowicz [1933], 30 x 23 cm, oprawa z epoki
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Władysław JAHL (1882-1953)

2
Teka grafik - Życie Fryderyka Chopina, 1949 14 eaux-fortes originales de.., présentées par Serge Moreaux.
Édition du centenaire. Paris, 1949r., Jeanne Castel.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

3
Widok na kościół Mariacki litografia, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Gottlieb Theodor VON KEMPF (1871-1964)

4
Głowa dziewczyny, 1900 litografia, papier; 45,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji: GKempf / 1900;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

5
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899 litografia, papier; 87,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu z prawej: TA (monogram wiązany w kompozycji),
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

6
Rumieniec ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

7
Jesień ołówek, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.; 37 M Konarski;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

8
Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

9
Dwie dziewczynki, ok. 1922 ołówek, papier; 26 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadé / MAKOWSKI (ołówkiem) - po konserwacji.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

10
Postać nagiego mężczyzny ołówek, papier; 47,5 x 31,5 cm;
napis p. g.: Zakrzówek III / Franciszek Walczyk.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Las, 1917 kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

WYSPIAŃSKI STANISŁAW (1869-1907)

1001
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925, tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście i 86 rotograwiur na osobnych tablicach.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1002
Pan Tadeusz Lwów [1889], 37x28 cm, oprawa wydawnicza,
Zawiera: 25 całostronicowych cynkografii Andriollego na tincie
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1003
Polska Sztuka Stosowana Materiały. Kraków. 1902 - 1917. Nakładem Towarzystwa "Polska Sztuka Stosowana".
Druk W. L. Anczyca i Sp. Pod redakcją Edwarda Trojanowskiego i Jerzego Warchał
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1004
Teka - Widoki Krakowa, 1926 teka z szarej tektury, bez skrzydełek, nadruk brązowy,
teka zawiera 12 rycin: litografia, papier kremowy, 43 x 28,5 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Carlo BOSSOLI (1815-1884)

1005
Cmentarz karaimski w Bakczysaraju litografia barwna, papier; 21 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
praca opisana u dołu: l. d.: C. Bossoli, del_E. Walker, lith.,
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1006
Terpsychora, Urania, Klio, 1954 piórko, tusz, papier; 25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 54.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Autor nieokreślony, XIX / XX w.

1007
Studium aktu sangwina, papier żeberkowy; 46 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MP 1908;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Zygmunt MILLI (1912-1963)

1008
Piękna pani, ok. 1921 sangwina, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją: Kochanemu / Wojtkowi-/ Zygm.Milli / Kraków 19/XII 21. (ołówkie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

1009
Akt kobiety ołówek, papier; 48,5 x 31,5 cm;
napis l. d.: W (…), Męczennicy / H. Ca (…) II - słabo czytelnie.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

1010
Portret Egona Petri węgiel, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer, poniżej napis: Egon Petri.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Domy w Krynicy akwarela, gwasz, papier; 21 x 14,5 cm;
u dołu napis: WKRYNICAWILLALKHOOW;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Kościółek z trzema wieżami akwarela, gwasz, karton; 17,8 x 15,5 cm;
u dołu napis: CIRYOMYWIESROSYTA 200ZŁ;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Domy akwarela, papier naklejony na papier; 20 x 13 cm;
u dołu napis: ŁMTYNAWWIESSEŁO ŁFH.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

104
Miasteczko z kościołem gwasz, akwarela, karton; 17 x 24,5 cm;
u dołu napis: RMINIK WSI MIASTOSEŁO ULICA 200.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

105
Kościół akwarela, gwasz, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: WNSZKRWIES ROSYTASEŁOOZO; wyżej: 200 ZŁ;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

106
Kościół akwarela, gwasz, karton; 25 x 17 cm;
u dołu napis: NOWA WIES ROSYTASEŁO500;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

107
Para portretów Świętych -Jezus? i Maria? 1. Święty - akwarela, gwasz, karton; 7 x 7 cm; na odwrocie okrągła pieczątka;
2. Święta - akwarela, gwasz, karton; 8 x 6,5 cm; na odwrocie okrągła pieczątka.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

108
Trzej Święci akwarela, gwasz, karton; 11 x 26 cm;
na odwrocie dwie okrągłe pieczątki: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

109
Dom w Krynicy akwarela, papier; 21 x 14,2 cm;
u dołu napis: 100ZŁ / WKRYNICYWIESATECROW
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

110
W świętym kręgu akwarela, piórko, tusz, tektura naklejona na papier; 12,5 x 20,5 cm;
u dołu napis: MYKROA WIES POLFO.TP P.. - słabo czytelny.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

111
Kościół z białą fasadą akwarela, gwasz, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: PATRIKWIESROSYTASEŁO; wyżej: 200;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

112
Kościół wśród pól akwarela, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: KORCAWIESROSYTASEŁO;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

113
Willa w Krynicy gwasz, akwarela, papier; 22,3 x 16 cm;
u dołu napis: KRYNICAWILLAKRAKOWSKIULICA.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

114
Miasteczko z kościołem akwarela, gwasz, papier; 23,3 x 17,5 cm;
u dołu napis: CROMLNKWSIROSYPOWIAT i wyżej: 200ZŁ;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

115
Krynica - kościół akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: KRYNICA KOSCOŁ STARY;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

116
Kościół w Krynicy akwarela, gwasz, karton; 21 x 14,5 cm;
u dołu napis: STARYKRYNICASEŁO ZŁ 0200;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

117
Narciarz akwarela, gwasz, karton; 13 x 24,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA- WIEŚ ARTYSTA MALARZ.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

118
Widok na miasto akwarela, gwasz, karton; 21,5 x 16,5 cm;
u dołu napis: STYSZRWSIMIASTOPOWIAT i wyżej: 250ZŁ
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

119
Ratusz akwarela, gwasz, karton; 22,4 x 10,5 cm (w najszerszym miejscu - praca zwężająca się ku górze);
u dołu napis: SYSOWAWSIMIASTOSEŁO;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

120
Po polowaniu, 1937 akwarela, papier; 82 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski / 1937.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

121
Widok na Alpy akwarela, papier; 12 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Semering;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

122
Portret młodej kobiety z perłowym naszyjnikiem pastel, papier; 67 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Zygmunt Józef MENKES (1896-1986)

123
Kobieta z kwiatami, ok. 1948-50 technika mieszana, karton; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes;
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Maurycy BLOND [BLUMENKRANC] (1899-1974)

124
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: M. Blond;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jankiel ADLER (1895-1949)

125
Postać, 1947 gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

126
Obraz dwustronny: Popiersie wiejskiej dziewczyny,
Pejzaż z kościołem Mariackim z Plant, po 1900
estymacja: 350 000 - 450 000 zł

127
Przed domem w Kalwarii, 1906 olej, tektura; 40,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany czarną farbą];
estymacja: 15 000 - 19 000 zł