Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Aleja fotografia czarno-biała, brom, papier; 11,2 x 16,2 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: JAN BUŁHAK / WILNO
w prostokącie;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Pod Wilnem fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,5 x 16 cm;
w prostokącie;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

3
Persicza pod Mińskiem fotografia czarno-biała, brom, papier; 11 x 16,6 cm;
w prostokącie;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Giovanni VOLPATO (1733-1803)

4
Servus Abrahae adducit Rebeccam ad Isaac Francesco BARTOLOZZI (1727-1815) - według
miedzioryt, papier;
44 x 56 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 800 zł

Jacques Callot (1592-1635)

5
Męczeństwo św. Sebastiana, ok. 1633 miedzioryt, papier naklejony na tekturę,
16,3 x 33,2 (odcisk płyty)
Cena wywoławcza 600 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Nicolas DE LAUNAY, Sigismond FREUDENBERGER

6
Małżeństwo Gaiety miedzioryt, papier;
30 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł

7
Teka autolitografij Czartaka zespół 8 autolitografii oraz frontispis zestawione
w 2 wspólnych oprawach.
Cena wywoławcza 2 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1960)

8
Portret kobiety akwaforta, akwatinta, papier;
23,8 x 17,7 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Leon WYCZóŁKOWSKI (1852-1936)

9
Rybak litografia, papier; 43,5 x 60 cm;
pod obrazem: LWycz
Cena wywoławcza 2 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

10
Dęby, 1922 litografia, papier;
37,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Las litografia, papier;
36,5 x 53,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

12
Zaloty piórko, tusz, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena oferowana 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

13
Pejzaż, 1938 piórko, tusz, papier; 21,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki 938.
Cena wywoławcza 1 000 zł

14
Widok na kościół O.O. Paulinów na Skałce w Krakowie piórko, tusz, papier; 21,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza 2 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

15
Bonar ołówek, papier; 18,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. opis pracy ołówkiem
Cena wywoławcza 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

16
Toaleta ołówek, papier; 43,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza 4 500 zł

Piotr Józef CZERMAK, XIX/XX w.

17
Portret mężczyzny ołówek, papier, 16, 5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej strony pośrodku: Czermak P. (ołówek);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

18
Rozeta - szkic kasetonu stropowego ołówek, papier; 12 x 20 cm;
napis u dołu: autorski opis kolorystyczny
całej kompozycji
Cena wywoławcza 4 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

19
Kompania kościuszkowska ołówek, papier;
13,5 x 20 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 2 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

20
Dziecko z klockami, 1916 ołówek, papier; 22 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski 1916 (ołówkiem)
Cena wywoławcza 2 300 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1960)

21
Zestaw dwóch rysunków ze scenami rodzajowymi ołówek, papier; 14,2 x 19 cm (w świetle oprawy),
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

22
Praca dwustronna na licu: głowa artysty w fantazyjnym nakryciu,
na odwrocie: autoportret, postać stojąca,
szkic kobiety, szkic autoportretu;
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

23
Szkice postaci i łbów końskich piórko, tusz, papier;
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 300 zł

101
Aneri z małą Haneczką, 1924 akwarela, papier; 19,1 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza 4 000 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

102
Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, 1943 akwarela, papier; 48 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d. (ołówkiem):
A. Ch. / Powroźnik k. / Krynicy 943
Cena wywoławcza 2 400 zł

Chrystian BRESLAUER (1802-1882)

103
Pejzaż z domem wiejskim wśród drzew, ok. 1850 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 16,2 x 14,2 cm;
sygn. p. d.: Ch Breslauer
Cena wywoławcza 4 000 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

104
Przed wejściem do kościoła św. Barbary w Krakowie akwarela, papier: 16,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tondos
Cena wywoławcza 5 400 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

105
Wawel akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Maksymilian FEUERING (1896-1985)

106
Szczygli zaułek we Lwowie akwarela, papier, 27,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MFeuering
Cena wywoławcza 4 600 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

107
Pejzaż znad Pilicy akwarela, gwasz, papier;
42 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Groszang
Cena wywoławcza 4 700 zł

108
Sad, 1968 akwarela, kredka, papier;
28,8 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI dat. l. d.: 26.6.1968
Cena wywoławcza 2 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

109
W porcie, 1967 akwarela, papier: 46 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1967
Cena wywoławcza 2 500 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

110
Góralka zawiązująca chustę akwarela, papier; 71 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz
Cena wywoławcza 9 000 zł
Cena oferowana 7 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

111
Portret kobiety pastel, płótno,135 x 85 cm
Cena wywoławcza 12 500 zł

Stefan NORBLIN (1892-1952)

112
Kobieta w futrze - projekt kostiumu tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Norblin (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Stefan NORBLIN (1892-1952)

113
Kobieta w płaszczu i z torebką - projekt kostiumu, 1921 tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
39,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Norblin / 21 ( data dopisana ołówkiem)
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stefan NORBLIN (1892-1952)

114
Kobieta w etoli - w trzech ujęciach - projekt kostiumu, 1921 tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 39,7 x 22,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Norblin / 21(ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

115
Studium kostiumu z XVI wieku akwarela, papier; 24 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem wiązanym p. d.: JM (ołówkiem)
Cena wywoławcza 20 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

116
Bzy akwarela, papier; 48,5 x 38,8 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
Cena wywoławcza 5 000 zł

117
Kwiaty w wazonie ołówek, akwarela, papier;
28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 5 700 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

118
Goździki w wazonie pastel, papier; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: JChwierut
Cena wywoławcza 2 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Dziewczyna, 1880 akwarela, papier; 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat / Roma 1880
Cena wywoławcza 20 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Maurycy BLOND (1899-1974)

120
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 31,3 x 25 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
Cena wywoławcza 4 500 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

121
Pejzaż olej, płyta; 78,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 73 / J. CHARYTON
Cena wywoławcza 3 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Ludwik LISOWSKI (1907-1943)

122
Martwa natura olej, tektura; 69,5 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L Lisowski
Cena wywoławcza 4 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

123
Targ we Lwowie olej, tektura; 49 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: E. Erb
Cena wywoławcza 13 500 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

124
Chatka kaszubska - Kościerzyna olej, tektura; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski ;
Cena wywoławcza 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym …, 1954 olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
Cena wywoławcza 18 000 zł