Andrzej CISOWSKI (ur. 1962)

429
Siedząca postać, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski / 23.03.11;
Cena wywoławcza 20 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

430
Bez tytułu nr 22, 2010 akryl, płótno;
30 x 30 cm;
Cena wywoławcza 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jacek MARKUNAS (ur. 1952)

431
O zachodzie słońca, 2003 akryl, płótno;
46 x 55 cm;
Cena wywoławcza 2 600 zł

Jakub SŁOMKOWSKI (ur. 1982)

432
Teatr, 2007 olej, collage, technika własna, płótno;
73 x 60 cm;
Cena wywoławcza 11 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

433
Zielona dziura, 2011 akryl, płótno; 116 x 116 cm;
sygn. p. d.: Witold - K - 2011
Cena wywoławcza 38 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

434
Bez tytułu nr 1, 2010 olej, płótno; 45 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M. / 2010
Cena wywoławcza 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur.1982)

435
Bez tytułu nr 23, 2010 akryl, płótno;
30 x 30 cm;
Cena wywoławcza 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur.1953)

436
Spontanes, 2010 olej, płótno; 68 x 83 cm;
na odwrocie nalepka Domu Aukcyjnego Abbey House.
Cena wywoławcza 20 000 zł

Tadeusz L. SERAFIN (ur. 1953)

437
XXXVI, 2011 technika własna, płyta;
104 x 104 cm (kształt nieregularny);
Cena wywoławcza 5 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

438
Die Grosse Utopie, 2014 akryl, płótno;
90 x 90 cm;
Cena wywoławcza 1 900 zł

Andrzej Marian BARTCZAK (ur. 1945)

439
Porcelanowa biblioteka, z cyklu: MOST technika własna (porcelana, szkliwienie);
21 x 23 cm; (36,5 x 35 cm);
Cena wywoławcza 1 500 zł

601
Zestaw trzech figurek zwierząt: niedźwiedzia, kaczki i gęsi szkło bezbarwne, matowione;
Francja, firma Rene Lalique, po poł. XX w.
Cena wywoławcza 1 200 zł

602
Zestaw do ponczu i deseru szkło matowione, dekoracja emalią z motywami roślinnymi,
złocenia; chochelka (dodana) ze szkła zielonego,
przezroczystego; Nieznana wytwórnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 2 500 zł

603
Wazonik w typie Loetz Witwe na spodzie wtórny ryty napis: Laetz [sic!]/ Austria,
Austria, nieokreślona wytwórnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza 4 500 zł

604
Wazon szkło warstwowe różowe, brązowe, ugrowe;
Niemcy, wytwórnia Arsall;
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 4 000 zł

605
Wazonik szkło warstwowe, trawione, wzór kwiatowy,
w kolorach bordowo-miodowych;
Francja wytwórnia Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza 1 600 zł
Cena oferowana 1 400 zł

606
Przycisk do papieru z dekoracją millefiori szkło bezbarwne, szlifowane;
w typie wyrobów St. Louis, ok. poł. XIX
Cena wywoławcza 3 600 zł

607
Waza do ponczu szkło przeźroczyste, w partiach barwione
na pomarańczowo, szlifowane, wys. 32 cm;
Szklarska Poręba, Huta "Józefina"?, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza 700 zł

608
Komplet do likieru szkło przezroczyste w kolorze zielonym, szlifowane;
Polska, Huty szkła J. Stolle - Niemen (?), l. 30. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

609
Patera z serii Ikora szkło warstwowe, fakturowe; Niemcy, Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza 500 zł

610
Paterka szkło bezbarwne, rubinowe, szlifowane, wys. 17 cm;
Śląsk?, Niemcy?, koniec XIX w. lub pocz. XX w.
Cena wywoławcza 3 200 zł

611
Puchar biedermeier szkło przezroczyste; wys. 22 cm;
Czechy, w typie wyrobów Friedricha
Egermanna (1777-1864), 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza 6 500 zł

612
Para osłonek na doniczki (cache-pot) fajans delikatny, druk barwny podmalowany
ręcznie, szkliwo ołowiowe, złocenia;
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza 800 zł

613
Serwis do herbaty ze stylizowanymi barwnymi margerytkami Belgia, La Louviere, manufaktura fajansu i kamionki
Boch Freres (założona 1841 przez braci
Eugene i Victora Boch), XX w.
Cena wywoławcza 800 zł

614
Kufel z biegnącym jeleniem fajans, szkliwo cynowe z kopertą ołowiową z krakelurą,
farby ceramiczne wysokiego ognia;
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 2 000 zł

615
Donica z elfem i irysami glinka terakotowa, szkliwo ołowiowe, zacierane,
barwione w kolorze brązu;
Francja, Luca Madrassi ( 1848-1919), pocz. XX w.
Cena wywoławcza 2 500 zł

616
Talerz dekoracyjny z widokiem ruin zamku nad Renem Niemcy, Mettlach, Villeroy und Boch,
kon. XIX w. (1894?)
Cena wywoławcza 2 400 zł

617
Para kafli architektonicznych (elementy pieca lub kominka) glina kaflarska, szkliwo ołowiowe (tarcze);
Polska?, XIX w.
Cena wywoławcza 2 000 zł

618
Para amforek z miniaturami z niewidomym Homerem i widokami pejzażowymi Francja, Paryż? - wytwórnia nieustalona,
2 poł. - koniec XIX w.
Cena wywoławcza 5 700 zł

619
Maselnica z dekoracją kwiatową jako uchwytem pokrywy porcelana; nie sygnowana.
Horodnica, pocz. XX w. (1900-1914).
Cena wywoławcza 1 800 zł

620
Litofania: Chrystus z uczniem - apostołem Janem? Niemcy, PPM - Prensaich Porzellan Manufaktur,
Plaue, koniec XIX w.
Cena wywoławcza 700 zł

621
Talerz z miniaturą rodzajową: wędrowcy (przeprawa przez jezioro) Niemcy, Berlin - Moabit, manufaktura porcelany
Friedricha Adolpha Schumanna, lata 1844-1852.
Cena wywoławcza 8 500 zł

622
Umywalka Francja, Paryż i Revin (Ardeny), fabryka ceramiki
sanitarnej i wyrobów emaliowanych Porcher,
(założona 1886), okres międzywojenny.
Cena wywoławcza 5 000 zł
Cena oferowana 4 400 zł

701
Lustro toaletowe plater wtórnie srebrzony cechowany, drewno;
wys. 33,5 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 3,5 cm.
Warszawa, Norblin i Co, k. XIX w. (przed 1897)
Cena wywoławcza 1 000 zł

702
Puszka toaletowa z nakrywką plater wewnątrz złocony cechowany;
Warszawa, Norblin& Co, k. XIX w. (przed 1897)
Cena wywoławcza 400 zł
Cena oferowana 350 zł

703
Cukiernica art deco plater nie cechowany, szkło;
Europa Zachodnia, lata 20-40. XX w.
Cena wywoławcza 700 zł

704
Taca art deco plater cechowany; Niemcy, Pforzheim,
Metalwarenfabrik Gebr. Hepp (czynna 1868- 1988),
2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 3 800 zł

705
Para lichtarzy plater cechowany; Warszawa, prawdopodobnie
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych
J. Fraget, XIX / XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

706
Patera plater cechowany;
Warszawa, Bracia Henneberg, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza 700 zł

707
Taca dwuuszna plater cechowany; Warszawa, Fabryk Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Fraget,
2 poł. XIX w. (przed 1897)
Cena wywoławcza 3 800 zł

708
Bużuarek plater cechowany; Paryż, firma platernicza
Georges Carpantier dla Kirby Beard und Co,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza 700 zł

709
Ekrytuar plater cechowany;
Niemcy, Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik,
ok. 1910.
Cena wywoławcza 500 zł

710
Koszyk plater cechowany (JUANRST w prostokącie);
Berlin, Ju¨rst & Co, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza 1 300 zł

711
Buliera z podgrzewaczem plater cechowany;
1910-18.
Cena wywoławcza 2 000 zł

712
Paterka plater nie cechowany (tylko nr modelu 8187), szkło;
Niemcy?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza 1 000 zł

713
Para solniczek srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
Francja, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza 1 300 zł

714
Para solniczek z łyżeczkami srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
waga 39 g. Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza 900 zł

715
Solniczka łódkowata srebro próby 12 cechowane, waga 117 g.
Warszawa, złotnik Jan Maciej Schwartz
(czynny ok. 1800-1827), lata 20. XIX w.
Cena wywoławcza 700 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł